Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    186

30gr za 5+ w workach 25kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Panowie co słychać z ziemniakami. Jaka cena w łodzi. Na stronie zjazdowej pisze że minimum 7zł, ale jakoś nie wierze temu źródlowi informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Dzisiaj 5, wczoraj 6


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Cisza na forum bo chyba każdy kopie ;)  a tak na poważnie odświeżam pytanie, jak tam sytuacja na zjazdowej? Jak żółty? Jakie zejście? Dużo towaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Panowie jak tam u was ceny? Sieradz jak oni lubią się wtrącać komuś przed nos. Wczoraj rano już nie na placu na  rybitwach a koło nowej obwodnicy (za garbarnią) była dostawa ziemniaka z sieradza , kupiec mi mówił że grosze chcieli a ziemniak sam gruby.. i być tu teraz mądry i się trzymaj z ceną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

lokalna hurtownia kupuje aktualnie po 4 zl za worek a sprzedaje w sklepie po 10 a w budzie po 8, jezdza albo w polske czyli ok,sieradza albo miechowskie-tera je wojna kto.......

ja w detalu po 70 gr.   


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Panowie a jak na zjazdowej? Opłaca się jechać? Ma kto kupić? Jaka cena?

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

na północy codziennie deszcz już od prawie tygodnia i ma ciągle padać, w pole nie idzie wjechać woda stoi... ziemniaki psują się na potege... cena by była u nas gdyby nie środkowa polska, bo pchają się do nas i za grosze sprzedają... przyjedzie taki cwaniak i za 5 oddaje... a można by było spokojnie 10 dostać gdyby nie takie osoby co sadzą bez rynku zbytu... i psują cenę... u mnie jest problem bo woda stoi w polu... klienci dzwonią a ja ziemniaka nie mam jak wykopać przez te cholerną pogodę... i do tego w dołkach nic nie ma i w miejscach gdzie glina... a produkcja intensywna... nie wiem czy wogóle osiągalny będzie plon w tym roku na poziomie 25 ton/ha u mnie przez te straty, dodam że inne lata były na poziomi 40-50 ton/ha a trochę tych ha sadze... i tak wygląda ten sezon... sporo pod kreską :(

 

Edytowano przez adamelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tak to już jest . Sklepikarz mówił , ze jak ziemniaka dużo to za pół darmo oddają a jak zaczyna brakować to nie wiedzą ile wziąć .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Panowie jak tam u was ceny? Sieradz jak oni lubią się wtrącać komuś przed nos. Wczoraj rano już nie na placu na  rybitwach a koło nowej obwodnicy (za garbarnią) była dostawa ziemniaka z sieradza , kupiec mi mówił że grosze chcieli a ziemniak sam gruby.. i być tu teraz mądry i się trzymaj z ceną...

 

plantatorzy z okolic Sieradza sprzedają za 3 zł worek 15 kg, więc mieszają na rynku ostro i płaczą, że ceny kiepskie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

na północy codziennie deszcz już od prawie tygodnia i ma ciągle padać, w pole nie idzie wjechać woda stoi... ziemniaki psują się na potege... cena by była u nas gdyby nie środkowa polska, bo pchają się do nas i za grosze sprzedają... przyjedzie taki cwaniak i za 5 oddaje... a można by było spokojnie 10 dostać gdyby nie takie osoby co sadzą bez rynku zbytu... i psują cenę... u mnie jest problem bo woda stoi w polu... klienci dzwonią a ja ziemniaka nie mam jak wykopać przez te cholerną pogodę... i do tego w dołkach nic nie ma i w miejscach gdzie glina... a produkcja intensywna... nie wiem czy wogóle osiągalny będzie plon w tym roku na poziomie 25 ton/ha u mnie przez te straty, dodam że inne lata były na poziomi 40-50 ton/ha a trochę tych ha sadze... i tak wygląda ten sezon... sporo pod kreską :(

 

Mnie chwyciła nawałnica z 11 08 i masa ziemniaków odsłonięta. A jeszcze przed 11 zastanawiałem się czy pójdzie wjechać. Dzisiaj już jest wiadomo że duża część zostanie na polu chociażby dlatego że woda w każdym dołku stoi a dojechać nie idzie na parę metrów nie mówiąc już o smrodzie jaki się unosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1717

warszawa Bronisze wczoraj rano 5zloty irga i tyle samo żółty


Tak to już jest . Sklepikarz mówił , ze jak ziemniaka dużo to za pół darmo oddają a jak zaczyna brakować to nie wiedzą ile wziąć .  

 

Zbyszko dobrze ci mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj