Skocz do zawartości

Polecane posty

pisowi brakuje kasy na 500+  i stad podwyzki, wystarczy w necie troche poszperac i jest mapka w ktorym woj. ile kasy brakuje. To samo gaz czy LPG leci do gory ostro, OC kosmiczne, to samo nowy pomysl akcyzy, zaraz i do chlopa sie przyczepia, no ale koniec juz off topa, nie ten temat .

Ja osobiście polityke i polityków mam głęboko w d..ie ale wyjaśnij mi jedno co ma Pis do OC

Milosz27    177

To pan Andrzej Jakubiak (PO) dał zielone światło dla wzrostu stawek OC

4:10min główna sprawka jest jego a następcy dalej żerują.

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    345

Dziś w stosunku do wczoraj na stacjach wszystko 10 groszy w górę - ON 4,44zł

Wczoraj zamówione w hurtowni dziś przywiezione 2000l po 4,16 zł/l, bez biododatków.

lukasz493    0

Dziś zamówione Petrodom 4,22 1500l

Piotrans 4,35

Exoil 4,35

i miało po godzinie 11 znowu pójść do góry...

Edytowano przez lukasz493

Agrest    345

Pytanie do zorientowanych w temacie - jestem rolnikiem ryczałtowym. Dziś hurtownia przysłała mi fakturę za zakupiony ON, i tu zdziwienie bo obok podanego przeze mnie numeru NIP widnieje REGON. Pamięć mam dobrą bo krótką, więc nie pamiętam żeby mi ten numer nadawano. Poszperałem w bazie regon i okazuje się że pod moim adresem zamieszkania jak i NIP-em faktycznie jest nadany taki numer. I tu pytanie - czy każde gospodarstwo nawet ryczałtowe ma nadany taki numer??? Patrząc w bazie to większość numerów ze wsi ma nadany regon. A pytanie zadaję bo nie wiem czy mi nie odrzucą w gminie faktury, ewentualnie czy jak zdarzy się  kontrola US czy się nie czepią - czy poprawiać fakturę?.

Arek    113

Nie wiem czy regon ma jakieś znaczenie wogóle, najważniejszy jest nip.

Agrest    345

No zgoda, NIP jest, tylko ten regon mnie martwi bo sobie go nie przypominam, a firma wystawiając fakturę sama go sobie znalazła. Wszystkie dotychczasowe faktury przedstawiałem jako imię nazwisko adres nip , a teraz jest Gospodarstwo Rolnicze imię nazwisko adres nip regon.

Milosz27    177

Raczej nie będzie przeszkadzać jesteś na ryczałcie także oddajesz tylko na gminę a tam raczej na nic nie wypływa.

mariuszd93    489

wschodnia 3,40 l

Że  co ??? 

Co  do  NIP -  dla  osób  fizycznych  nieprowadzących  działalności  gospodarczej,  numer  Nip  nie  obowiązuje od   ponad  5  lat ...

Edytowano przez mariuszd93

adrian3005    45

Pytanie do zorientowanych w temacie - jestem rolnikiem ryczałtowym. Dziś hurtownia przysłała mi fakturę za zakupiony ON, i tu zdziwienie bo obok podanego przeze mnie numeru NIP widnieje REGON. Pamięć mam dobrą bo krótką, więc nie pamiętam żeby mi ten numer nadawano. Poszperałem w bazie regon i okazuje się że pod moim adresem zamieszkania jak i NIP-em faktycznie jest nadany taki numer. I tu pytanie - czy każde gospodarstwo nawet ryczałtowe ma nadany taki numer??? Patrząc w bazie to większość numerów ze wsi ma nadany regon. A pytanie zadaję bo nie wiem czy mi nie odrzucą w gminie faktury, ewentualnie czy jak zdarzy się  kontrola US czy się nie czepią - czy poprawiać fakturę?.

Dla swojej wiedzy możesz jeszcze się dowiedzieć po numerze regon, jaka działalność widnieje w rejestrze na Ciebie.

Ja bynajmniej jak potrzebowałem Regon to pojechałem do urzędu w wniosek składałem, żeby mi go nadali 

soltys48    314

Nie martw się tym większość gospodarstw posiada regon-tłumaczyli mi to w GUS,nawet te na ryczałcie

w piątek zamówiłem 2000l po 4,15 dziś dostawa i driver mówi,że już po 4,35 i rośnie

ansu    73

10% podrożał w miesiąc. Do żniw mi nie wystarczy. Czekam poniżej 4zl

majkel207    18

co radzicie zrobić, od kolesia co już parę razy brałem paliwo, zawsze do tej pory było ok, to teraz dostałem taki chłam że samochód osobowy wcale nie chce przyspieszać, spalanie mi podskoczyło z 5,2l na ponad 8l, tak go muszę cisnąć żeby w ogóle przyspieszał, do nowego ciągnika to się nawet boję wlać, kazać mu zabierać to paliwo czy pogadać, żeby na przyszłość dał ze 30-40gr rabatu, a te paliwo lać do c360, dostawczaka, w ogóle można do jakiegoś urzędu zgłosić, ze paliwo jest złej jakości żeby przebadali

danielhaker    802

Możesz oddać do zbadania, ale w efekcie poznasz tylko wynik i nic z tym nie zrobisz, bo nawet nie udowodnisz to paliwo jest od tego dostawcy. Jedyny sposób to chyba tylko zgłoszenie do UOKiK, żeby skontrolowali go u niego. 

Nie baw się w negocjacje ceny, bo więcej wydasz na remont silnika, niż zyskasz na rabacie

Siedlce Alsa 4,40 na stacji

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.