Polecane posty

Milosz27    177

To pan Andrzej Jakubiak (PO) dał zielone światło dla wzrostu stawek OC

4:10min główna sprawka jest jego a następcy dalej żerują.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Dziś w stosunku do wczoraj na stacjach wszystko 10 groszy w górę - ON 4,44zł

Wczoraj zamówione w hurtowni dziś przywiezione 2000l po 4,16 zł/l, bez biododatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Dziś zamówione Petrodom 4,22 1500l

 

Piotrans 4,35

Exoil 4,35

 

i miało po godzinie 11 znowu pójść do góry...

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Pytanie do zorientowanych w temacie - jestem rolnikiem ryczałtowym. Dziś hurtownia przysłała mi fakturę za zakupiony ON, i tu zdziwienie bo obok podanego przeze mnie numeru NIP widnieje REGON. Pamięć mam dobrą bo krótką, więc nie pamiętam żeby mi ten numer nadawano. Poszperałem w bazie regon i okazuje się że pod moim adresem zamieszkania jak i NIP-em faktycznie jest nadany taki numer. I tu pytanie - czy każde gospodarstwo nawet ryczałtowe ma nadany taki numer??? Patrząc w bazie to większość numerów ze wsi ma nadany regon. A pytanie zadaję bo nie wiem czy mi nie odrzucą w gminie faktury, ewentualnie czy jak zdarzy się  kontrola US czy się nie czepią - czy poprawiać fakturę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wiem czy regon ma jakieś znaczenie wogóle, najważniejszy jest nip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

No zgoda, NIP jest, tylko ten regon mnie martwi bo sobie go nie przypominam, a firma wystawiając fakturę sama go sobie znalazła. Wszystkie dotychczasowe faktury przedstawiałem jako imię nazwisko adres nip , a teraz jest Gospodarstwo Rolnicze imię nazwisko adres nip regon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Raczej nie będzie przeszkadzać jesteś na ryczałcie także oddajesz tylko na gminę a tam raczej na nic nie wypływa.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wschodnia 3,40 l

Że  co ??? 

 

Co  do  NIP -  dla  osób  fizycznych  nieprowadzących  działalności  gospodarczej,  numer  Nip  nie  obowiązuje od   ponad  5  lat ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Pytanie do zorientowanych w temacie - jestem rolnikiem ryczałtowym. Dziś hurtownia przysłała mi fakturę za zakupiony ON, i tu zdziwienie bo obok podanego przeze mnie numeru NIP widnieje REGON. Pamięć mam dobrą bo krótką, więc nie pamiętam żeby mi ten numer nadawano. Poszperałem w bazie regon i okazuje się że pod moim adresem zamieszkania jak i NIP-em faktycznie jest nadany taki numer. I tu pytanie - czy każde gospodarstwo nawet ryczałtowe ma nadany taki numer??? Patrząc w bazie to większość numerów ze wsi ma nadany regon. A pytanie zadaję bo nie wiem czy mi nie odrzucą w gminie faktury, ewentualnie czy jak zdarzy się  kontrola US czy się nie czepią - czy poprawiać fakturę?.

 

 

Dla swojej wiedzy możesz jeszcze się dowiedzieć po numerze regon, jaka działalność widnieje w rejestrze na Ciebie.

Ja bynajmniej jak potrzebowałem Regon to pojechałem do urzędu w wniosek składałem, żeby mi go nadali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Pytanie do zorientowanych w temacie - jestem rolnikiem ryczałtowym. Dziś hurtownia przysłała mi fakturę za zakupiony ON, i tu zdziwienie bo obok podanego przeze mnie numeru NIP widnieje REGON. Pamięć mam dobrą bo krótką, więc nie pamiętam żeby mi ten numer nadawano. Poszperałem w bazie regon i okazuje się że pod moim adresem zamieszkania jak i NIP-em faktycznie jest nadany taki numer. I tu pytanie - czy każde gospodarstwo nawet ryczałtowe ma nadany taki numer??? Patrząc w bazie to większość numerów ze wsi ma nadany regon. A pytanie zadaję bo nie wiem czy mi nie odrzucą w gminie faktury, ewentualnie czy jak zdarzy się  kontrola US czy się nie czepią - czy poprawiać fakturę?.

Nie martw się tym większość gospodarstw posiada regon-tłumaczyli mi to w GUS,nawet te na ryczałcie

w piątek zamówiłem 2000l po 4,15 dziś dostawa i driver mówi,że już po 4,35 i rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

10% podrożał w miesiąc. Do żniw mi nie wystarczy. Czekam poniżej 4zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

co radzicie zrobić, od kolesia co już parę razy brałem paliwo, zawsze do tej pory było ok, to teraz dostałem taki chłam że samochód osobowy wcale nie chce przyspieszać, spalanie mi podskoczyło z 5,2l na ponad 8l, tak go muszę cisnąć żeby w ogóle przyspieszał, do nowego ciągnika to się nawet boję wlać, kazać mu zabierać to paliwo czy pogadać, żeby na przyszłość dał ze 30-40gr rabatu, a te paliwo lać do c360, dostawczaka, w ogóle można do jakiegoś urzędu zgłosić, ze paliwo jest złej jakości żeby przebadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Możesz oddać do zbadania, ale w efekcie poznasz tylko wynik i nic z tym nie zrobisz, bo nawet nie udowodnisz to paliwo jest od tego dostawcy. Jedyny sposób to chyba tylko zgłoszenie do UOKiK, żeby skontrolowali go u niego. 

Nie baw się w negocjacje ceny, bo więcej wydasz na remont silnika, niż zyskasz na rabacie

 

Siedlce Alsa 4,40 na stacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Możesz oddać do zbadania, ale w efekcie poznasz tylko wynik i nic z tym nie zrobisz, bo nawet nie udowodnisz to paliwo jest od tego dostawcy. Jedyny sposób to chyba tylko zgłoszenie do UOKiK, żeby skontrolowali go u niego. 

Nie baw się w negocjacje ceny, bo więcej wydasz na remont silnika, niż zyskasz na rabacie

 

Siedlce Alsa 4,40 na stacji

Świeta racja byłem kiedyś świadkiem jak gośc wpadł na stacje paliw z ryjem że samochód mu stanął i mechanik stwierdził że to wina paliwa zatarta pompa paliwa ,dodatek jakichś rozpuszczalników a pracownik stacji że może im skoczyć bo owszem lał u nich paliwo ale to nie ich wina bo pewnie to co było już w baku było trefne a wlane od nich było dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

4.62 na stacji olkop, ceny poszły tak do góry tylko przez to że dolar taki drogi? Czy może nasz kochany rząd stwierdził że trzeba jeszcze bardziej ograbic tankujacych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Renault145
      witam, ktoś wie o co tu chodzi? od stycznia 2019 zwiększony został limit paliwa, ale ten limit bedzie obowiązywał tylko paliwo zakupione w 2019. faktury przed czyli wystawione w 2018 będą liczone po staremu. słyszał ktoś takie info?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj