stiepan0

Czym się kierować przy zakupie przyczepy

Polecane posty

stiepan0    0

Mój tata prowadzi gospodarstwo i chciał, żebym mu poszukał przyczepy, bo jak mówi "znajde coś w tym internecie". Kompletnie nie wiem czym się kierować przy wyborze - jestem zielony w temacie. Znalazłem taki filmik z testem

i mam wrażenie, że te przyczepy się wiele nie różnią między sobą. Czyli co? Kierować się tylko ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

różnią się i to wiele. Np. Nośnością, wywrotem, układem zawieszenia np. tandem tesor wachliwy. Konstrukcją i wiele innych. Hamulce hydrauliczne albo pneumatyczne.
Chcesz nową czy używaną ? Jaki tonaż do jakiego ciągnika, jaka praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecił Pronara, myślę że to taki optymalny wybór, posiadam 2x 8 ton i jestem zadowolony. kupiłem na balanówkach, są jak dla mnie bardziej funkcyjne, wygodnie załadować jakieś worki, wygodniej mi zboże wysypać do kosza, ale to zależy indywidualnie kto ma jakie priorytety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan0    0

Raczej nową. Mamy Farmtraca 7110. A taka? http://www.agrofoto.pl/articles/top-technika/nowa-przyczepa-z-metal-fachu/ jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Jaką macie powierzchnie gosp.?

Jak daleko pola?

Jakie fundusze?

Co najczęściej wozicie? Same zboża czy również bale, big bagi itd....

 

Na tej postawie sobie możesz dobierac przyczepe ....

Edytowano przez tomekzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

mam metaltech db 8 w roku koło 500-600 t wozi tylko ziarno ( zboże i kukurydza)  przyczepa z 2008 r

 

nawet w rzepaku przyczepy nie trzeba uszczelniać dodatkowo ! znajomy ma pronara to szczelność skrzyni bez porównania do metaltecha na podobnym dobrym poziomie szczelność dobra jest też w wieltonie i zasławie

 

jak bym miał kupować wchodziły by w grę tylko metaltech, zasław, wielton jak dobrze pójdzie to na koniec roku kupię drugiego metaltecha bo cena bardzo podobna a będzie do zestawu 

 

dopłać sobie tylko do nowych opon bo nalewki pękają, zasław nowe ma w standardzie jako jedyna firma chyba

 

Tomekzet dobrze napisał zależy co będziesz woził jak ziarno warto kupić coś z górnej półki jeśli pójdzie np. obornik, ziemia, słoma, kiszonka z kuku to trzeba wybrać

warto dokupić plandekę, pomost roboczy, zaczep automat z tyłu bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan0    0

Mamy ok 30 ha, pola niedaleko, fundusze? trudno powiedzieć - jak coś zaproponuję tacie to mi powie czy cena jest ok. Jakieś konkretne przykłady możecie podać?

Wozimy raczej ziarno, słomę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

W sumie też zaczynam się rozglądać nad przyczepą na podobny areał ale tylko zboża/rzepak do wożenia ale i tonaż 8-9ton (bo zakup tylko jakbym załapał się na MGR).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

podobnie szukam jakiejś 8 tonowej przyczepy...głównie zboża i ziemniaki(skrzyniopalety oraz luzem)...na pewno musi być paletówka i w miarę niska...rozsądnym rozwiązaniem bedzię pronarka na szerokich i niskich kapciach...choć podoba mi sie również unia long8 bo ma jedną pojedyńczą burte 0,80m ale cena sporo wyższa bo to wersja z dłuższą skrzynią...ma ktoś może unie long8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj