Skocz do zawartości
stiepan0

Czym się kierować przy zakupie przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stiepan0    0

Mój tata prowadzi gospodarstwo i chciał, żebym mu poszukał przyczepy, bo jak mówi "znajde coś w tym internecie". Kompletnie nie wiem czym się kierować przy wyborze - jestem zielony w temacie. Znalazłem taki filmik z testem

i mam wrażenie, że te przyczepy się wiele nie różnią między sobą. Czyli co? Kierować się tylko ceną?

vademecum    25

różnią się i to wiele. Np. Nośnością, wywrotem, układem zawieszenia np. tandem tesor wachliwy. Konstrukcją i wiele innych. Hamulce hydrauliczne albo pneumatyczne.
Chcesz nową czy używaną ? Jaki tonaż do jakiego ciągnika, jaka praca

ja bym Ci polecił Pronara, myślę że to taki optymalny wybór, posiadam 2x 8 ton i jestem zadowolony. kupiłem na balanówkach, są jak dla mnie bardziej funkcyjne, wygodnie załadować jakieś worki, wygodniej mi zboże wysypać do kosza, ale to zależy indywidualnie kto ma jakie priorytety.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekzet    38

Jaką macie powierzchnie gosp.?

Jak daleko pola?

Jakie fundusze?

Co najczęściej wozicie? Same zboża czy również bale, big bagi itd....

Na tej postawie sobie możesz dobierac przyczepe ....

Edytowano przez tomekzet

tomusgigant    1

mam metaltech db 8 w roku koło 500-600 t wozi tylko ziarno ( zboże i kukurydza)  przyczepa z 2008 r

nawet w rzepaku przyczepy nie trzeba uszczelniać dodatkowo ! znajomy ma pronara to szczelność skrzyni bez porównania do metaltecha na podobnym dobrym poziomie szczelność dobra jest też w wieltonie i zasławie

jak bym miał kupować wchodziły by w grę tylko metaltech, zasław, wielton jak dobrze pójdzie to na koniec roku kupię drugiego metaltecha bo cena bardzo podobna a będzie do zestawu 

dopłać sobie tylko do nowych opon bo nalewki pękają, zasław nowe ma w standardzie jako jedyna firma chyba

Tomekzet dobrze napisał zależy co będziesz woził jak ziarno warto kupić coś z górnej półki jeśli pójdzie np. obornik, ziemia, słoma, kiszonka z kuku to trzeba wybrać

warto dokupić plandekę, pomost roboczy, zaczep automat z tyłu bez

stiepan0    0

Mamy ok 30 ha, pola niedaleko, fundusze? trudno powiedzieć - jak coś zaproponuję tacie to mi powie czy cena jest ok. Jakieś konkretne przykłady możecie podać?

Wozimy raczej ziarno, słomę itd.

Nikita_Bennet    100

W sumie też zaczynam się rozglądać nad przyczepą na podobny areał ale tylko zboża/rzepak do wożenia ale i tonaż 8-9ton (bo zakup tylko jakbym załapał się na MGR).

cucek    1

podobnie szukam jakiejś 8 tonowej przyczepy...głównie zboża i ziemniaki(skrzyniopalety oraz luzem)...na pewno musi być paletówka i w miarę niska...rozsądnym rozwiązaniem bedzię pronarka na szerokich i niskich kapciach...choć podoba mi sie również unia long8 bo ma jedną pojedyńczą burte 0,80m ale cena sporo wyższa bo to wersja z dłuższą skrzynią...ma ktoś może unie long8?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez agromalubosz
      Bruder Traktor Claas Nectis 267 F z ładowaczem i przyczepą
      https://www.olx.pl/oferta/bruder-traktor-claas-nectis-267-f-z-ladowaczem-i-przyczepa-CID88-IDj3FXJ.html

Bruder Traktor Claas Nectis 267 F z ładowaczem i przyczepą - 95zł
      Bruder Traktor Claas Nectis 267 F - 55zł
      Bruder Przyczepa Wyrotka - 40zł
      --
      Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą dla najmłodszych i kolekcjonerów. Przedsiębiorstwo Handlowe Agroma S.A. jest dystrybutorem zabawek i modeli takich producentów jak Bruder i SIKU. Agroma S.A. to sklep z częściami do maszyn rolniczych i ciągników, elektronarzędziami, narzędziami i akumulatorami. Posiadamy szeroki asortyment i zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą produktów i części.
    • Przez darekk55
      Burty do przyczep – Producent – Transport na terenie całego kraju

Zychar www.zychar.pl Producent burt do przyczep D35 D47 D50 D55 Brandys BSS HL HW IFA AUTOSAN, akcesoria rolnicze.
      Niskie ceny, wysoka jakość, szybka realizacja zamówień.
      Solidne burty do przyczep w przystępnej cenie. Wykonujemy burty na wymiar do przyczep, rozrzutników, aut ciężarowych, innych pojazdów. Wszystkie nasze burty wykonane są z blachy 2mm (3mm na życzenie).

Produkujemy burty i nadstawki do polskich i zagranicznych przyczep wypełnione blachą 2mm tłoczoną w głęboki trapez. Standardowa wysokość 50cm (możliwość wykonania dowolnej wysokości). Burty są szczelnie spawane. Odtłuszczone i malowane przemysłową farbą podkładową, przygotowane do położenia farby nawierzchniowej. Możliwość umiejscowienia wysypu w dowolnej burcie w przyczepie.

Istnieje możliwość zamówienia burt wraz z zestawem do dolnego otwierania. Posiadamy w ofercie zamknięcia, zawiasy, bolce, sworznie, wysokiej jakości odkuwki w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprzedajemy również samą blachę trapezową o długości do 300cm. Blachę na podłogę dociętą na wymiar.

Nie wymagamy zaliczek płatność przy odbiorze lub faktura terminowa.
      Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania
      ZAMÓWIENIA PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE
      Tel. 785 833 753
      Tel. 668 040 316
      e-mail: zychar1@o2.pl
      Produkcja Biłgoraj woj, Lubelskie
      Szybki Transport na terenie całego kraju.
      Możliwy odbiór osobisty

ogłoszenia na OLX:

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/zhzb/

• Przez dzony9203
      Witam, jestem w posiadaniu starego wózka. 
      Po kilku(nastu) latach w końcu planuję przywrócić go do normalnego stanu (podłoga, burty, światła i wywrot - reszta w miarę ok).

Chciałbym go odnowić na wzór oryginału ale nigdzie niema tabliczki znamionowej.
      Dla ułatwienia dodam że tylna klapa otwierała się do góry.

W załączeniu zdjęcia - może ktoś rozpozna.
      Dla mnie to jakiś autosan ale tu moje pomysły się kończą.

Pozdrawiam

• Przez dzony9203
      Witam.
      Planuje wykorzystać taką przyczepę i przerobić ją na przyczepę do bel.
      Obecnie ma jakieś 1,40m x 2,50m.

Planuję aby miała jakieś 3 m szerokości a długości to zależy.
      W załączeniu zdjęcia, proszę o radę czy warto się za to brać.
      Pozdrawiam