Polecane posty

Janek2105    0

Witam.
W jaki sposób usuwacie kiełki z ziemniaków? Macie na to jakiś szybki sprawdzony sposób? Coś w stylu szczotkarki lub płuczki.
Jeśli można to proszę o zamieszczenie filmu z pracą tego urządzenia.
Z góry dziękuję za pomoc !
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Sortownikiem nie wszystkie odpadną, ale większość i przy sprzedaży nie ma problemu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek2105    0

Oczywiscie, że rękoma najskuteczniej ale słabe tempo pracy. Interesuje mnie coś co w znacznym stopniu usunie kiełki i rękoma będzie można dokonać tylko poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

klatka z drutu. Coś jak kółko do biegania dla chomików.

Sprawdzi się oczywiście jeśli są to nieduże ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

    Coś jak ta klatka dla chomików,lecz z płaskowników,swego czasu tym obieralem,lecz z praktycznie zaniechania zasadzeń stoi bezużyteczna .   Około worka na raz zasyp i korba :) .    Może i większośc się obierze,reszta się zeszmaci i albo się oderwie albo i nie,ale w niewielkich ilościach bydlątka jadły na surowo,przy sprzedaży zbyt atrakcyjnie to nie wygląda,trzeba poprawić No ale trzeba przyznać kilka krotnie prędzej niż łapkami,w szczególności mniejsze kiełki.  gdybyś był z okolic Suwałk byś wziął na próbę.,Aktualnie    służy mi za,, areszt''     dla natrętnych kwok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Znacie jakiś skuteczny środek do czyszczenia plam z oleju, ropy, smaru z kostki brukowej?
    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj