Bodzio110

Agregat upr-siewny 3m-nabudowany,czy na hydropaku?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Mi tam nawet na V klasie sieje dobrze. Od tego, żeby nie było za głęboko jest regulacja docisku redlic. Zgadzam się z zaletami i wadami, które wyżej podano. Nie mówię, że siewnik na redlicy stopkowej się do niczego nie nadaje. Ale takiego już bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

A jak koledzy myslicie do takiego zestawy nabudowanego lub hydropaku na przednim tuzie lepszy jest wał Cambridge czy Cambella. Co lepiej się sprawdzi ??

Załóżmy siew na zaorane pole, ziemia mozaikowa od 3 do 5 klasy.

Znam zalety i wady każdego z nich, i kazdy by mi pasował ale chce wybrać najlepiej. Cambella występuje tylko w wersji pchanej natomiast Cambridge zawsze można phcać i ciągać co ma znaczenie bo można go czasami zastosowac zamiast włóki gdy sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Pytanie czy chcesz zagęszczać czy kruszyć glebę przed zestawem uprawowo-siewnym?

 

Jeżeli zestaw uprawowo siewny wyrówna i pokruszy bryły swoim wałem, to chyba lepiej mieć wał zagęszczający (Cambella) z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Mój zestaw to Sitera 3000 z maxipackerem wieć wydaje mi się że dośc dobrze rozbije, z drugiej strony ok 30 % gleb dość zwięzła, reszta jest raczej lekka.

Ważne jest dobre zagęszczenie aby zahamować parawanie i  zniwelować skutki osiadania gleby po wschodach.

Dzięki jutro dzwonie do dilera i go napastuje o Cambella

 

Mam nadzieję ze 142  km wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka13    0

Witam. Może ktoś mi podpowie czy do agregatu agromasz At 30 (na talerzach i z wałem rurowym) po zdjęciu hydropaku uda mi się zamontować siewnik nabudowany tej firmy sn300 ? Czy ciągnik 100 km i 4 cylindrowy poradzi sobie z takim sprzętem? Jak mam agregat i połącze go z siewnikiem (zestaw waży około 2300kg) to na uwrociach muszę siewnik zarzucać no i podnośnik ma co robić mimo że udźwig według homologacji to 3,5t. Z uciągiem nie mam problemu. Może ktoś bardziej doświadczony coś mi poradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

proszę o opinię użytkowników agromasz SN300 konkrteniej na talerzach jak wam się sprawuje, jakość, wysiew, konfiguracja nag


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlekowy    0

Witam. Czy ktoś podpowie czy New Holland t5.105 da rade z zestawem: agregat bierny z siewniekiem nabudowanym 3 m (np. Pottinger Fox D + Vitasem albo Kuhn CD300 + integra) ?? do  tej pory pracujemy na agregacie famarolu z hydropakiem z siewniekiem amazone 3 m. Przy okazji proszę użytkowników w/w zestawów o opinie, który z nich lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj