Bodzio110

Agregat upr-siewny 3m-nabudowany,czy na hydropaku?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

a czemu akurat famarol,

osobiście uzytkuje 10letniego kuhna i na pewno nie kupie już polskich maszyn - szczegolnie tych z UG


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam porownania nabudowany vs hydropak ale mysle ze u mnie hydropak jest "bardziej lepszy" hehe. Wynika to z tego ze pola orze plugiem z wałami doprawiajacymi a jak wiadomo uwrocia i pasek na koncu pola jest nie doprawiony .Tam wiec podnosze siewnik i jazda samym agregatem. Pozatym moge siewnik odczepic i smigac samym agregatem. A w nabudowanym moze nie byc tak prosto. @Yacenty mowil ze u niego to minuta osiem ale pewnie nie we wszystkich sprzetach jest tak różowo.Raczej nie ma zdecydowanego zwyciezcy w pojedynku hydropak kontra nabudowany


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dla mnie zwyciezca jest jeden, po 5 sprzegnieciach siewnika z agregatem teraz odpiecie zajmuje mi srednio 3 minuty a spięcie 5-7 zalezy jak szybko prosto najade, od pierwszego strzału czy musze poprawic

nie potrzeba tyle hydrauliki, masa zdecydowanie blizej ciagnika, lżejszy agreagt bo nie musi miec bardzo ciezkiej ramy, ojciec tak raz zrobił ze po prostu wyłączył siewnik a go nie rozpinał i zrobił jeden przejazd i tez było - na takie tam wykanczanie to nie ma sensu rozpinac - bo i po co na jeden przejazd?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
a czemu akurat famarol,

osobiście uzytkuje 10letniego kuhna i na pewno nie kupie już polskich maszyn - szczegolnie tych z UG

ma byc na prow nowy wiem ze zachodnie sa lepsze ale ceny kosmos szczegolnie jak teraz euro poszlo do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie zwyciezca jest jeden, po 5 sprzegnieciach siewnika z agregatem teraz odpiecie zajmuje mi srednio 3 minuty a spięcie 5-7 zalezy jak szybko prosto najade, od pierwszego strzału czy musze poprawic

nie potrzeba tyle hydrauliki, masa zdecydowanie blizej ciagnika, lżejszy agreagt bo nie musi miec bardzo ciezkiej ramy, ojciec tak raz zrobił ze po prostu wyłączył siewnik a go nie rozpinał i zrobił jeden przejazd i tez było - na takie tam wykanczanie to nie ma sensu rozpinac - bo i po co na jeden przejazd?

 

 

Na 1 przejazd to oczywiscie ze sie nie kalkujuje. Przypomniala mi sie jeszcze 1 zaleta hydropaku. Mozesz założyć inny siewnik i np zmienic starego poznaniaka na np Amazonke D9 i totalnie zmienic jakość siewu. Nabudowanego nie zmieszisz. Trzeba zmianiac cały agregat.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

wiem ze nie dawno była promocja u kuhna i najprostszy kosztował 49tys, a jakis aktywny chyba 60, najprostszy kuhn bedzie o klase lepszy od najbardziej wypasionego famarola a posiejesz nim pewnie ze 3 jak nie 5 razy wiecej i o wiele dokładniej.

 

ja w tym roku dla obsady 300 ziarenek na m2 posiałem 125kg jeczmienia i 140kg pszenicy, wschody po prostu rewelacja - zeby nie być gołosłownym - http://www.agrofoto.pl/forum/Jeczmien-ozim...image93379.html

http://www.agrofoto.pl/forum/ciezki-techno...image93359.html

 

a jak pisałem moj siewnik ma juz 10lat i nie znajdziesz rzeczy która famarol daje jako opcje a u mnie w siewniku nie ma :D

 

Na 1 przejazd to oczywiscie ze sie nie kalkujuje. Przypomniala mi sie jeszcze 1 zaleta hydropaku. Mozesz założyć inny siewnik i np zmienic starego poznaniaka na np Amazonke D9 i totalnie zmienic jakość siewu. Nabudowanego nie zmieszisz. Trzeba zmianiac cały agregat.

nie mam potrzeby zmiany siewnika,

w moim przypadku zmiana na d9 nie da jakichś kosmicznych rezultatów, może bedzie troszke lepszy ale nie wiele


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zrozumielismy.Nie twierdze że Ty masz zmieniac siewnik. Podalem tylko przykład jesli ktos miałby agregat na hydropaku i zechcial zmienic siewnik to niebyloby zadnego problemu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dobrze sie zrozumieliśmy - tylko popatrz, kto ma starego poznaniaka nabudowanego :D twój przykład jest lekko wyimaginowany, a jak juz masz kupić cos nowszego to nie robi to roznicy.

 

wiadomo ze inna jest sytuacja kiedy masz powiedzmy 3-5 letniego poznaniaka w garazu i dopiero szukasz agregatu, ale ja miałem 30letniego poznaniaka w dodatku siejącego na 2.5m, wiec zbytnio nie było się nad czym zastanawiac.

 

przez chwile był pomysł zeby się dogadać ze znajomym który na wiosne kupił funkiel nówke poznaniaka, ma bardzo podobny ciagnik i podobna ilosc ha - ze my kupimy agregat jakis porzadny i razem bedziemy mieli zestaw, ale...

taki jeden jegomosc z tego forum pokazał mi ogłoszenie z moim kuhnem, zadzwoniłem, pojechałem i tak mi sie spodobał ze przekreciłem ojca, który chciał troszke bardziej zestaw nabudowany ale z demeter, cena wyjsciowa była taka sama, ale po targowaniu wyszło ze kuhn bedzie 2.5tys tanszy więc od tego roku siejemy kuhnem,

 

wracajac do tematu - wbrew pozorom mocowania do siewników nabudowanych jakos bardzo sie nie różnia z poszczegolnych epok i nie jest jakos strasznie ciezko dobrac siewnik do agregatu, z drugiej strony zawsze mozna delikatnie zmodyfikowac agregat tak aby dało sie go zaagregowac.

z innej beczki kamieniak pokazywał foty z fabryki kuhna - jest tam kilka siewników które maja identyczne mocowania jak mój 10letni, tak wiec nie ma kompletnie problemu nawet gdybym jutro chciał wymienic siewnik na funkiel nówke


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby tak.Nie twierdze ze nie masz racji. I sobie też jej troche przyznam :D I tak każdy z nas zachowa swoje zdanie i rozejdziemy sie w pokoju hehe :D pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Hej znawiam temat bo mam pytanie. Mamy kultywator o szerokości roboczej 2,7m robiony samodzielnie i siewnik 2,7m. teraz jest zamówiony zetor 8441 i zastanawiamy się z ojcem aby zrobić do niego hydropak. Siłownik już mamy i przewody pare groszy tak samo z rurkami. Na siewniku jest dospawana blacha ok 30cm. Więcej mieści zboża. Czy taki sprzęt pociągnie zetorek. Oczywiście ędzie do niego tur czyli z przewagą niebędzie chyba problemu. Kultywator jest długi ok 1,7m więc chyba trzeba będzie go skrucić. Ale czy 80KM to pociągnie bo naszym zdaniem tak, a jak wy uważacie??? z góry dzięki za pomoc


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja uwazam ze pociagnie z palcem w nosie - o ile nie ma strasznie ciezkich ziem, ja bym sie jednak obawiał podnoszenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Tylko popatrzcie jak zachowuje się hydropak podczas wjeżdzania w bruzdę, na nierównościach itp. Wszystko skacze, próbuje uciekać w prawo i lewo a gdy jeszcze siewnik jest do pełna załadowany to już w ogóle cięgła ledwo wytzymują te naprężenia a pompa tez w d... dostaje.

Zdecydowanie wybrałbym nabudowany.

Gdyby wybór należał do mnie wybrałbym nabudowany pneumatyczny.

Kolego budowa hydropaku to nie takie proste, nie wystarczy kilka rurek i blachy pospawać.

Musi to być solidna rama fachowo pospawana w przeciwnym wypadku konstrukcja się połamię.

 

Jeśli masz dobre ziemie i teren umiarkowanie górzysty to zapomnij że te 80 KM pociągnie to, no chyba że chcesz tym ryć po wierzchu...

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Famarol ma zestawy nabudowane 3m do ciągników 80KM. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

o uciąg to tu bym się w żadnym wypadku nie martwił tylko o to czy udźwignie. np my mieliśmy zetora 7711 z przednim napędem i do tego amazon d7 super s i agregat bierny na hydropaku. Aby podnieść go trzeba było podnieść siewnik a potem agregat i to taka średnia robota teraz Case bez problemu rozłożony targnie:) wtedy lepszy rozwiązaniem był by nadbudowany. a teraz co do tego rozczepiania agregatu z siewnikiem to znajmy wybierał siewnik i jezdziłem też z nim trochę po firmach ogladac i mówil ze niechce nadbudowanego bo nie będzie mógł samym siewnikiem siac, i to takie myslenie dziwne bo sie go pytam czy w ogole kiedys mysli o tym ze bedzie sial samym siewnikiem tak jak kiedys to mowi ze w życiu tego nie zrobi a i agregat uprawowy ma wiekszy bo 4.2m i samym agregatem z siewnika nie oplaca sie robic i tak w koncu kupil nadbudowanego lemkena spahira 7 i jest o niebo zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

w mojej okolicy są same małe działki i który by był lepszy na pola o malej powierzchni nabudowany czy hydropak? bo o tym chyba nikt nie pisał jeszcze. może ktoś ma jakies porównanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączone

 

 

Siemka chcę się zapytać co lepiej agregat nabudowany kupić czy siewnik i jakiś agregat uprawowo siewny ? agregat nabudowany chce agro-masz 300 czy i inny lepiej (jaki?) Czy w ogóle lepiej agregat-uprawowo siewny z siewnikiem kupić na hydropaku to agro-masz sn 300 post-136605-0-33686500-1428051441_thumb.jpg                                                                

 to ten hydropakpost-136605-0-06607200-1428051463_thumb.jpg                          

a i napiszcie jakie marki

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

mam nabudowany i w życiu nie zamienię na hydropak. maszyna bliżej ciągnika którego pompa nie dostaje tak w dupe siewnik będąc na wale docisku go mocno przez co wal robi kilka razy lepsza robotę niż gdyby szedł solo. co do marek to się nie wypowiadam każda ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja mam taki, co na zdjęciu pokazałeś i za te pieniądze jest warty wg mnie, gdyż za pomarańczowy trzeba zapłacić 2x większe pieniądze, ale to kwestia tego, ile ma się areału do zasiania w roku. Ja mam około 30 ha więc wybrałem wersję tańszą, która może mniej wytrzyma, ale na taki areał w zupełności wystarczy .

 

Aha, i również jestem za nadbudowanym.

Edytowano przez adrian3005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jeśli fundusze Ci pozwalają to tylko nadbudowany


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wymieniliście zalety siewnika nadbudowanego z którymi oczywiście się zgadzam. Więc ja wymienię wady. Jak dla mnie to cena. Nawet jeśli weźmiemy markę ze zdjęcia zwykły agregat i siewnik na hydropaku wyjdzie taniej. Druga wada nadbudowanego a zaleta zwykłego to łatwość zasypu ziarna z worków. ja wożę na pole worki busem i do zwykłego łatwiej było by sypać ziarno.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj