szymek7211

Maszt na tył ciągnika- przelew w siłowniku

Polecane posty

szymek7211    0

Witam wszystkich użytkowników :)

Zakupiłem maszt od wózka widłowego i jestem na etapie przerabiania go pod ciągnik.

 

 

 

1.jpg

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/maszt/6680749/1- większe zdjęcie

 

Chodzi o czarny maszt ze zdjęcia który posiada dwa siłowniki z przelewem u góry zaznaczonym na czerwono.
Pytanie jest takie, czy można zaślepić otwory od tego przelewu w siłownikach? Ponieważ przym górnym położeniu siłownika przez przelewy wydostaje się olej pod ciśnieniem, a praca była by uciążliwa gdyby ciągle trzeba było uważać aby za wysoko nie podnieść...
Czy lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie na prowadnicy ogranicznika aby maszt rozsuwał się poniżej poziomu przelewu? (nie ukrywam, że łatwiejszym rozwiązaniem było by wkręcić korki w przelewie :D )
 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! ;)

Edytowano przez szymek7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Wkreć korek i zobacz czy bedzie dorze a jak nie do drugi waż i do wolnego powrotu podłaczyć


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

po zaślepieniu siłownik nie będzie działał ( im więcej oleju się zbierze, tym mniej będzie wysuwał się tłok)

lepiej podłączyć przewód przelewowy do ciągnika lub wymienić uszczelniacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek7211    0

Czyli najrozsądniej było by przelew wpiąć w sekcję nieużywaną do podnoszenia wideł, bo gdy podepniemy pod tą samą sekcję to siłownik zacznie pracować jak dwustronnego działania?

Kolejne wyjście to zrobienie oddzielnego gniazda na powrót w ciągniku z pominięciem rozdzielacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek7211    0

Witam.
Maszt udało się naprawić, przelew jest awaryjny w razie nieszczelności siłownika a ja początkowo myślałem, że jest to krańcowy ponieważ dopiero w górnym położeniu wyrzucało olej.
Przyczyną wyrzucania oleju były pęknięte uszczelnienia na obydwóch siłownikach. Koszt naprawy to 10 zł.
Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj