News
szymek7211

Maszt na tył ciągnika- przelew w siłowniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maszt
szymek7211    0

Witam wszystkich użytkowników :)

Zakupiłem maszt od wózka widłowego i jestem na etapie przerabiania go pod ciągnik.

1.jpg

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/maszt/6680749/1- większe zdjęcie

Chodzi o czarny maszt ze zdjęcia który posiada dwa siłowniki z przelewem u góry zaznaczonym na czerwono.
Pytanie jest takie, czy można zaślepić otwory od tego przelewu w siłownikach? Ponieważ przym górnym położeniu siłownika przez przelewy wydostaje się olej pod ciśnieniem, a praca była by uciążliwa gdyby ciągle trzeba było uważać aby za wysoko nie podnieść...
Czy lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie na prowadnicy ogranicznika aby maszt rozsuwał się poniżej poziomu przelewu? (nie ukrywam, że łatwiejszym rozwiązaniem było by wkręcić korki w przelewie :D )

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! ;)

Edytowano przez szymek7211

wojtal24    379

Wkreć korek i zobacz czy bedzie dorze a jak nie do drugi waż i do wolnego powrotu podłaczyć

ZETOR TEAM

HANK    3

po zaślepieniu siłownik nie będzie działał ( im więcej oleju się zbierze, tym mniej będzie wysuwał się tłok)

lepiej podłączyć przewód przelewowy do ciągnika lub wymienić uszczelniacze

Wiadomość z agroFakt.pl

szymek7211    0

Czyli najrozsądniej było by przelew wpiąć w sekcję nieużywaną do podnoszenia wideł, bo gdy podepniemy pod tą samą sekcję to siłownik zacznie pracować jak dwustronnego działania?

Kolejne wyjście to zrobienie oddzielnego gniazda na powrót w ciągniku z pominięciem rozdzielacza?

szymek7211    0

Witam.
Maszt udało się naprawić, przelew jest awaryjny w razie nieszczelności siłownika a ja początkowo myślałem, że jest to krańcowy ponieważ dopiero w górnym położeniu wyrzucało olej.
Przyczyną wyrzucania oleju były pęknięte uszczelnienia na obydwóch siłownikach. Koszt naprawy to 10 zł.
Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.

Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez kamlar
      Potrzebuje opinii o podnosnikach/ładowaczach na tył do big-bagów.
      W tym roku chce z całego areału (11ha) przechowac zboże w big-bagach 500kg.
      Na stanie c-360 i pronar 82sa.Potrzebuję czegoś żeby można powiesić worek podjechac pod kombajn,nasypać i ustawić na przyczepę a potem rozładowac na magazynie.
      To jest jedyne do czego potrzebuję tego podnośnika.Czy te które są dostępne na olx spełnią moje wymagania czy podnośnik do takiej roboty musi mieć jakieś dodatkowe parametry czy funkcje jak wysuwane ramię,
      Proszę o opinie ludzi,którzy korzystają z takich urządzeń,jeśli ktoś ma na sprzedaż to też chętnie zerknę.
      Pozdrawiam 
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez mati7211
      ma ktoś założone orginalne siedzenie do trolla z 97 roku ? jesli tak to pod jaki traktor , bo do 330 czy 360 nie da rady bo za mało miejsca
    • Przez TD85D
      Czy miał ktoś z was do czynienia z cyklopem pokazanym na tym filmie :
      (końcówka filmu) ? Z tego co zobaczyłem to ma on oznaczenie T-279. Jak sprawdza się w pracy (udźwig, wydajność, itp) Czy był by on lepszy od UNHZ 750 ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.