Polecane posty

lazik11441    23

Witam :) ostatnio gdzieś w ogłoszeniu znalazłem "mobilną mieszalnię pasz" i chciałem się dowiedzieć czy może ktoś posiada coś takiego? jak to się sprawuje i czy jest warte swojej ceny ?  :) Ponieważ jest to dosyć drogie chciałbym się zorientować czy lepiej kupić coś takiego czy zwykły rozdrabniacz :) chodzi mi o coś takiego do ciągnika, podaję przykład w ogłoszeniu :) z góry dzięki za udział w temacie :)

http://olx.pl/oferta/mobilna-mieszalnia-pasz-na-wom-CID757-IDcua7N.html#f0791cc7eb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Tego  nie da się porównać ze zwykłym rozdrabniaczem . Do czego ma ci taki sprzęt służyć przede wszystkim (jaka obsada , czego , ilość). no i podstawowa informacja po co ci aż tak duży sprzęt  nie lepiej coś "Taniego" w porównaniu z tym , stacjonarnego ? Chyba że zamierzasz jeździć tym na usługi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

szczerze to by był taki przyszłościowy zakup bardziej :) przede wszystkim chodzi mi o czas, dzięki temu można go dużooo zaoszczędzić :3 a wolę śrutę robić sam niż kupować gotową :) najważniejsze że w każdym miejscu mogę "mielić" i będzie dobrze, nie będę musiał zboża podwozić do magazynu :) a usługi hmm, to by się pomyślało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

nie wiem jaką masz hodowlę i jaką ilość przelicz ile paszy robisz miesięcznie i policz kiedy ci się zwróci widziałem coś podobnego u gościa co na 400loch w cyklu zamkniętym i kilka chlewni w kilku miejscach na jednej wiosce tylko wydaje mi ze cena z ogłoszenia jest bardzo przesadzona


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Ja niestety widzialem taki sprzet tylko przejazdem i do tego spalinowy czy taz na prad (nie pamietam) wlasnie powiec nam jaka hodowle masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

na razie paszy miesięcznie robię jakieś 60 ton. I jeszcze mam wszystko na miejscu, a będę miał trzodę w chlewni oddalonej o prawie kilometr to nie widzi mi sie tak wozić to przyczepą czy jakoś inaczej.. i wtedy się może zwiększyć na miesiąc robienie paszy dwukrotnie to ten mój młynek co mam to szkoda czasu..  dlatego myśle o czymś takim :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

najlepiej usiądź spokojnie przy herbacie przelicz sobię ile będziesz musiał robić aby sprzęt ci się zwrócił itp itd a sam sprzęt to pewnie jak każdy inny nowy - Dobry tylko szkoda że mało spotykany na forum i nie ma użytkownika który możę się o nim wypowiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

jak masz na myśli narobienie w domu i zawiezienie tym autem do silosu kilometr dalej to nie wiem ile wagi wytrzymają na samochodzie bo sensoryczne są dość czułe wiec sensowniej kupić byle jaką beczkę i nią wozić pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

No i w ogóle zużycie auta, zależy po ile chcesz wozić.

 

ale ja myślałem o takiej zapinanej do ciągnika a nie na samochodzie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

oj ja też napisałem na samochodowej ale ta do ciągnika ma takie same układy ważnie no i jecha z 5 tonami to też tak średnio wychodzi taniej wyjfzie zainwestowa w beczkę lub wóz do paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

jeżeli jesteś w stanie zaakceptować taki wydatek dla własnej wygody i oszczednosci czasu jaki bedzie to jak najbardziej bierz lepiej posiedzieć z rodziną niż spedzac czas na robieniu paszy długie godziny i potem transport jej np. do silosów

choć może lepiej poradzic sie firm które robia całe linie do wytwarzania pasz dość dobrze zautomatyzowane tak zeby nie trzeba pilnować ,  dokupić jakaś beczke do transportu gotowej paszy z conajmniej dwoma komorami żeby mozna było conajmniej dwa rodzaje paszy przewieść.

nie wiem jak by to cenowo wyszło ale chyba podobnie to też zależy co masz obecnie w paszarni i jak by sie to dało wykorzystać i ile masz tam miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Ja dowoze do ok 120 tucznikow 1,5km przyczepka własnej konstrukcji 2 tony wchodzi tu w domu sobie przygotuje i tam zawoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

to teraz wyobraz sobie ze musisz dwie takie przyczepki zrobić śruty dziennie i przewieść świątek piatek i niedziele bo tu kolega o takim zapotrzebowaniu pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Ja na jego miejscu kupił bym bardzo duży mieszalnik w domu zrobił pasze przesypal i zawiózł. Jakąś oske i podwozie sklecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

to juz nie tylko mieszalnik a cała linia do produkcji pasz zbiorniki buforowe żmijki śrutowniki a taka linia nie wiele taniej wyniesie no i jescze trzeba o transporcie mysleć  jednak chyba miał dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

Witam, mam na co dzień styczność z mobilną mieszalnią pasz i muszę rozwiać wasze wątpliwości co do transportu gotowej paszy, żadne sensory się nie uszkadzają maszyna nawet jest przeznaczona własnie do tego typu pracy czyli sporządzenie mieszanki w jednej lokalizacji i transport dalej nawet kilka km.

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Korzystałem z usług paru takich mobilnych mieszalni. W żadnej z nich wagi się nie zgadzały z tym co podawała waga na mobinej mieszalni a w rzeczywistości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

Może  zależy od sprzętu jak długo nie był kalibrowany lub serwisowany, Trzeba pamiętać o tym że korzystając z jakiegokolwiek urządzenia musimy przestrzegać ram czasowych serwisu i wtedy sprzęt i np. wagi działają poprawnie, a prawda jest taka że mieszalnia pasz nie jest urządzeniem tanim i serwis też nie kosztuje grosze niektórzy po skończeniu okresu gwarancji rezygnują z serwisu i tu mogą wydarzać się różne kwiatki typu nieścisłości w wartościach wagi.

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to kwestia odpowiedniej kalibracji sprzętu,natomiast od tej strony czysto finansowej,to jeżeli robisz bardzo duże ilości pasz w skali miesiąca to moim zdaniem warto się zainteresować taką mobilną mieszalnią pasz bo dosyć szybko się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez GibusDF
      Witam!
      Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Wielkopolsce (okolice Koła) poszukuje osoby chętnej do podjęcia pracy jako zarządca w chlewni dla loch. Wykształcenie w kierunku rolniczym, zootechnicznym, weterynaryjnym lub o kilkuletnim stażu pracy przy hodowli loch. Możliwość zakwaterowania i pracy wraz z rodziną. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy Lgalemba@wp.pl lub PW @GibusDF
    • Przez RelMy
      Witam, mam dość poważny problem z uzyskaniem przyzwoitej mięsności u moich świń. Wiem, że ciężko będzie komukolwiek mi pomóc bo sam opis problemu nie wystarczy, najlepiej byłoby to widzieć. Ale może ktoś mnie naprowadzi na jakieś rozwiązanie,
      Nigdy takiego problemu nie miałem, Wszystkie tuczniki sprzedawałem do lokalnej masarni i było wszystko w porządku, aż do momentu jak sprzedałem 4 mioty świń pod rząd bardzo otłuszczonych i miały bardzo mało mięsa, Żywienia nie zmieniłem aż tak drastycznie, nawet wydaje mi się, że poprawiłem. Świnie utrzymuję w cyklu zamkniętym, lochy PBZ, inseminowane rasami mięsnymi; Pietrain, albo Duroc x Pietrain. Pasze robię sam, zboża własne + koncentraty z lokalnej mieszalni pasz. Prosiłbym o jakieś wskazówki albo porady na co mógłbym zwrócić uwagę albo co poprawić.
       
      P.S. Mam pewne podejrzenia co do materiału genetycznego jakim mam inseminowane lochy. Zauważyłem, że w miocie praktycznie żadne prosię nie ma żadnych plam ( czarncyh ani brązowych) charakterystycznych dla ras mięsnych.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj