Obikey

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500?

Polecane posty

Obikey    0

Hej.

Jak w temacie... Potrzebuję opinii na temat dwóch rozsiewaczy od Korbanków.

Oferty są takie:

Sulky DPX 70/1500 - seria limitowana z okazji 70-lecia firmy

- 12-24m

-2100 litrów

-sita w zbiorniku

-otwieranie hydrauliczne

-oświetlenie drogowe

-2 okienka w skrzyni nasiennej

- wałek

- zestaw do próby kręconej

- zestaw do kontroli szerokości ( kuwety, menzurki itd.)

-3 lata gw. na przekładnię i rok na całą maszynę

CENA: 3 871 EURO + Vat + 800 za wysiew graniczny = 5470 Brutto (19 700 zł)

 

Amazone ZA-M 1500

- zbiornik 1500 litrów

- 18- 24m

- zamykanie i otwieranie hydrauliczne

- wałek

CENA: 4565 + vat + 1100 za wysiew graniczny = 6670 Brutto (24 000 zł)

Czy warto dopłacić za amazonka, mimo że jest nieco gorzej wyposażony? Czy Sulky jest porównywalnie trwały i dobrze wykonany? Z góry dzięki za zainteresowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Sulky, z tego względu że to też dobra firma więc trwałością nie będą sie wiele różniły, masz większy zbiornik, lepsze wyposażenie i jeszcze Ci kaski zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja nie widzailem nigdy tego Sulky wiec nie powiem ci jaki on jest. Moim zdaniem powinnes go wziasc poniewaz ma wieksza pojemnisc i ma dodatkowe wyposarzenie ktore daje przewage nad Amazone i mniej kosztuje wiec jest bardziej oplacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A ja bym najpierw zapytał ile za amazone taki sam amazone chce tech-kom Paczkowo.

Bo coś mi sie wydaje że korbankom nie zalezy wcale na sprzedaży amazone. I daja na niego wysoką cenę, a na sulky dają niską, bo są wyłąncznym przedstawicielem na Polskę.

Chociaż jakościowo są to bradzo porównywalne sprżęty.

A co do jakości rozsiewu to zależy przede wszystkim od operatora i jak ustawi sprzęt (a u rozsiewacza jest jest przynajmniej 5 bardzo ważnych nastaw i wystarczy tylko jedną skopać).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

kurcze, to Amazone nie ma w standardzie nawet siatki?

 

sam nie stosuje Big-Bag'ów, ale słyszałem od znajomego, który nawet oferował mi współprace, ze bez siatki to ani rusz z nimi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Amazon nic prawie mnie ma w standardzie.

Obikey, Sulky jest lepszy, nie daj się namówić na Amazona. Jak juz musisz mieć tego amazona to zażądaj pisemnej gwarancji na jakość wysiewu, na dokładność. Amazon nie potrafi tego dotrzymać i żaden serwis Ci nie pomoże, ma po prostu kiepską konstrukcje. Z tego co wiem to Bogbaille jest najdokładniejszy, ale Twój wybór.

Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Miałem zakładać podobny temat...

 

Zapewne jeszcze przed świętami przywiozą mi Amazone Z-AM 1500 :P

 

Cena ok.15000 zł netto

 

Korbanek jest nastawiony głównie na sprzedaż Sulky...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@deer jak byś opisał te nastawy to będę bardzo wdzięczny :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie będę się szczegółowo rozpisywał bo to może troche inaczej wyglądać w zależności od producenta i modelu.

No to tak:

- wypoziomowanie rozsiewacza przód tył (może być wymagany poziom lub jak u bogballe w zależności od szer. rob. i nawozu może być wymagane odchylenie w zakresie +/- 6 stopni)

- wypoziomowanie boczne. większośc producentów wymaga poziomu ale np: rotawflow kverneland przy wysiewie granicznym wymaga przechyleni w jedną stronę bodajże o 12 stopni

- typ łopatek w zależności od nawozu i szerokości roboczej

- ustawenie łopatek np: w rozsiewaczach z brzegu w zależności od szerokości roboczej i nawozu przestawia się ich kąt lub długość, w niektórych rozsiewaczach amazone do rozsiewu późnego trzeba przestawić końcówki łopatek

- ilośc obr/min tarczy wysiewjącej w zależności od nawozu, szer. rob.,czy siew graniczny, od wysokości roślin

- punkt spadania nawozu na tarczę w zależnoći od szerokośći roboczej i nawozu, czy siew graniczny

- wielkośc otwarcia szczelin lub or. ślimaka dozującego

EDIT

- wysokość tarczy rozsiewających nad łanem

- kierunek obrotów tarczy (np: bogballe)

Zazwyczaj te parametry można odczytać z tabel dołączonych do rozsiewacza.

Nie wszystkie rozsiewacze muszą mieć ustawiane wszystkie z wymienionych parametró, ale co najmniej trzy z wymienionych zawsze.

 

@thecook

Żaden producent nie da ci takiej gwarancji a jak w to wierzysz to jesteś śmieszny :( . Bo jak widzisz nastawę rozsiewacz bardzo prost skopać. Nie wspominając o wpływie wiatru, czy tym że praktycznie nie ma dwóch partii tego samego nawozu o identycznych parametrach fizyko-chemicznych (procentowa zaw. poszczególnych granulacji, twardość granul, chropowatość granul, ciężar właściwy 1L nawozu, wilgotność nawozu,rozmiar granul).

 

A to ma bardzo duży wpływ na jakość wysiewu ROZSIEWACZA.

 

Także pamiętajcie ,,orze nie pług a traktorzysta" :( .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

eee myslalem, że coś nowego się dowiem :( mam Raucha i wszytko to o czym pisałeś jest w instrukcji :( tylko tabela wysiewu nie nadaję sie praktycznie do niczego.różnica między nastawą,a próbą kręconą sięga 100kg/ha w zależności od nawozu, dlatego mam wszystkie rodzaje/gatunki wykręcone i można wysiac z dokładnością do 10kg :(

 

jednak ustawienie łopatek robię w/g tabel, bo nie ma jak sprawdzić.zna ktoś moze jakiś prosty sposób na sprawdzenie równomierności i odległości rozrzutu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Czyli tak jak pisałem wyżej, równomierność i jakośc rozsiewu zależy od operatora przede wszystkim.

Fakt jedne rozsiewacze ciężej ustawić inne łatwiej. Dobry operator to i byle jakim rozsiewaczem dobrze rozsieje, a można mieć i najlepszy a przy złej obsłudze nierównomiernie rozsiać.

 

Tak że wg. mnie czy Amazone, czy Rauch, czy Sulky, czy bogballe są to bardzo podobne sprzęty o identycznej wręcz jakości wykonania, a dokładnośc rozsiewu zależy nie od modelu rozsiewacza a od modelu operatora :(:( .

 

No a tabelami jest tak @pioter dokładnie jak opisałeś ja mam bogballe i jest ten sam problem. Ale to nie wynika raczej ze złego opracowania tabel, tylko z tego co pisałem wyżej że nie ma prawie dwóch identycznych partii nawozu.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
to jakis golasek? Czy nie od Korbanka? :lol:

 

Rozsiewacz z Agromixu. Ceny wszędzie podobne, chociaż o Amazone u korbanka się nie pytałem.

 

Zasadnicza różnica pomiędzy Sulky a Amazone to sposób zmiany szerokości roboczej: Sulky- poprzez zmianę miejsca dozowania nawozu, a Amazone poprzez kąt ustawienia łopatek ( plus dla Amazone), oraz mieszadło zdaje się, że w tym zielonym jest bardziej przyjazdne nawozowi <_<

 

Siatkę i wałek też ma jakby kto pytał...

Z pilnych rzeczy muszę go doposażyć w tarczę do wysiewu skrajnego TS 5-9, ewentualnie w Limiter i światła <_<

 

Komputer Amdos lub Amatron to już późniejsza inwestycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Też zastanawiam się nad takim rozsiewaczem jak kolega w tym temacie, Amazone raczej bedzie droższy bez wzgledu na dealera. Nie widzialem na oczy tego rozsiewacza, ale jesli cena bedzie satysakcjonujaca to pewnie wybor padnie na Sulky. Może macie jakies uwagi co do tego modelu?


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Mam w terenie DPXa 850 litrów Sulky z 1989 roku i klient jest z niego niezwykle zadowolony. Nie ma najmniejszych objawów korozji. Kupił go używanego i rozsiewa rocznie okolo 100 ton nawozu. W tym roku wysiadła mu jedna przekładnia którą kupił u KORBANKA za 500 PLN brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

nie no , moim zdaniem nie ma sie co zastanawiać ;) bierz sulky , a nie bedziesz żałował :P ma lepsze wyposażenie i jest tańszy , a jakoscią napewno wiele nie bedzie odstawał od amazone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Sullky jest niezniszczalny prosta konstrukcja i bardzo tanie orginalne części choć to w przypadku sulkiego nie ma znaczenia bo się poprostu nie psuje ja mam swojego zamykanego linkami i to rozwiązanie wydaje mi się najlepsze. U mnie już 8 sezon i rozsiał około 1000 ton nawozu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

O wartości tak samochodu,traktora jak i rozsiewacza świadczy jego wartość po około 10 latach a tu odpowiedż jest AMAZONE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja mam sulky rozsiewacz z 94 roku maszyna nie do zdarcia powłoka antykorozyjna bardzo dobry wysiew nawozu ja bym wybrał sulky po pierwsze tańszy lepiej wyposażony a innymi aspektami nie odstaje od innych rozsiewaczy renomowanych marek B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Podłącze się pod temat i do porównania dorzucę jeszcze Kvenrneland Exacta HL. Proszę również o inforamcję o ergonomii wykonywania nastaw w poczszególnych rozsiewaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

West, ja jesli bede decydowac sie na ktorys rozsiewacz to chcial bym zeby otwieranie zasow bylo sterowane hydraulicznie, montowanie dzwigien w ciagniku jest troszke klopotliwe tak mi sie wydaje z doswiadczenia z paszowozem, tyle ze przy paszowozie to sie rzadko demontuje.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@Viper prawda że montowanie jest trochę kłopotliwe, ale ja rozwiązałem sprawę bardzo prosto zamontowałem specjalny uchwyt w ciągniku montaż to 30 sekund na przykrencenie motylka. Przewagą linek jest to że masz możliwość przymykania na zmianę stron wysiewu np. na klinie pola oraz poprawki na silniejszych placach jedziesz na półgwizdka lub przymykasz całkiem a wjeżdźając na słabsze place otwierasz mocniej i zasilasz pełną dawką. Umnie się to sprawdza bo mam mozaiki na polach jadąc ścierzką technologiczną miejscami III klasa, kawałek dalej IV a za 50 metrów łacha piachu V klasa i tak na zmianę. Linki pozwalają mi na płynną regulację dawki nawozu a co za tym idzie pole wygląda wmiarę równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Z tą regulacja jesli masz zapał i na tyle wuczucie to masz racje ze mozna prowadzic tz nawozenie zmienne;] Ale ja raczej tego typu nawozenie nie uskuteczniam u siebie, pozatym sa dwa przewody jeden na lewa strone drugi na prawa, mozna niezaleznie je otwierac poszczegolnymi sekcjami w ciagniku.

Autor tematu wogule sie nie odzywa, czy ktos wie czy rozsiewaczem Sulky mozna siac przy granicy pola zamykajac jedna z zasów? W taki sposob sieje sasiad rozsiwaczem z Pom Augustow, i nawet niezle sie to sprawuje nie trzeba wysiadac z ciagnika zeby siac przy krawedzi pola, zamyka sie jedynie prawa lub lewa strone rozsiewacz hydraulicznie w zaleznosci od potrzeby. W sulky jak kolega wyzej napisal ten siew graniczny kosztuje 800 euro, i dodatkowo zeby go uruchomic i wylaczyc trzeba wysisc z ciagnika i przesunac dzwignie, poco placic za cos co nie do konca jest oplacalne i w dodatku przysparza dodatkowej pracy i straty czasu...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tak właśnie jest przy granicy pola jadę z zamkniętą stroną roziewacza lub w skrajnych przypadkach gdy jest słabe zboże lub rzepak przesuwam dżwignią regulacyjną szerokości wysiewu ok. 10m bo taką mam rozstawę pierwszej ścierzki od miedzy (ścierzki miedzy sobą co 21metrów) oraz przymykam dzwignie zasuwki na półgwizdka i hej do przodu. Ale przeważnie niechce mi się regulować i poprostu zamykam tą stronę od miedzy jeden talerz spokojnie dorzuca. Ja gdy kupowałem swojego Sullky dopłata do wysiewu granicznego była sporo wyższa i zrezygnowałem trochę tego żałuje bo serce się czasami kraje gdy mój nawóz zasila pole sąsiada a on mi nie oddaje bo ma wysiew graniczny. Jeszcze gorzej gdy nawóz sypie do rowu i na asfalt bo tylko wzmacniam chwasty. Dlatego warto dołożyć parę złotych na wysiew graniczny. Wysiew zaczynasz i tak od objechania całego pola do okoła więc tylko raz wyskakujesz z ciągnika by wyłączyć graniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

W jaki sposob przeprowadzana jest proba krecona? Wczasniej napalalem sie na Rauch Axis, jest troche drozszy, po okresleniu dawki, mozna zwiekszyc na skali procentowo dawke, nie wiem jak jest tutaj? Ogladalem na yt filmki wlasnie o probie kreconej i tam jest pokazane ze trzeba przejecha iles metrow z dana predkoscia... to troche zachodu jest jesli w ten sposob sie to odbywa, w innych firmach okresla sie jedynie przeplyw i z tabeli odczytuje sie z jaka predkoscia przy takim przeplywie bedzie uzyskana dawka interesujaca nas.

Zaproponowano mi tego Sulky z siewem granicznym, 2100 poj, otwieranie hydrauliczne za niecale 19 tys zl netto, euro liczone po 4.10, w miare? Tyle ze z tym siewem granicznym to mam dylemat. Kolega West doradza zeby wziac, ale nie jestem do konca przekonany.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj