Skocz do zawartości
PiotrMarkiewicz

Pytanie odnośnie bąbli w chłodnicy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam,

Zauważyłem, że w chłodnicy pokazują się bąble powietrza. Czy może być to spowodowane uszczelką pod głowicą lub niesprawną pompą wodną?

Pozdrawiam

Edytowano przez PiotrMarkiewicz

rolkam72    4

Kiedy się te bable pojawiają na zimnym czy ciepłym silniku. Możliwe ze to po prostu woda która przepływa przez termostat i od tego takie wrażenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

rolkam72    4

Może to po prostu od termostatu. W c 360 nieraz się przyczyniają. Zapal ciągnik otwórz chłodnice ale uważaj i złap kilka razy za wąż co idzie od termostatu do chłodnicy. Zobaczysz czy wtedy będzie więcej bablowac czy nie

balcerek1    91

Odpal ciągnik wypnij korek od chłodnicy zaciśnij ręką dziurę po korku potrzymaj chwilę i puść.Jak zrobiło się ciśnienie to uszczelka albo głowica.

asasinator666    106

Miałem taki sam przypadek w 60. U mnie co chwilę strzelała uszczelka pod głowicą na jednym tłoku. Grubsza uszczelka i mocniejsze dokręcenie zatrzymało problem. Powąchaj czy w chłodnicy czuć spaliny. Jak ktoś wyżej pisał pęknięta głowica daje taki sam efekt.

lolek2000    8

bąble we wodzie to żaden poważny problem. Prawdziwy powód wymiany uszczelki jest gdy:

- spaliny oczyszczone przez wodę unoszą się z korka chłodnicy;

-ubywa i wyrzuca dużo wody,

- jak przytrzymasz ręką otwór chłodnicy to zrobi się  ciśnienie i woda wystrzeli jak gejzer.

Jak nie ubywa cieczy do takiego stanu że są suche żeberka to nie jest tak żle i po co rozkręcać bez potrzeby.

balcerek1    91

No trochę dziwne że po przytrzymaniu ręką 1 minute wywali wodę jak wszystko gra.Po minucie nie ma prawa zrobić się ciśnienie.Jak robi się ciśnienie po minucie to już pompuje kompresje do płynu.Z nie jednym silnikiem miałem do czynienia i pękniętymi głowicami i mikro pęknięciami które pompowały kompresje dopiero po ostrym rozgrzaniu.

lolek2000    8

mnie w c330 po 10 sekundach przytrzymania ręką wystrzeliła woda po założeniu termostatu i byłbym jezdził ze suchą chłodnicą. A jak go wyrzuciłem to nic mi nie wywala wody ,chyba że zaleje się pod sam korek.

A wywalał wodę gdy była temperatura 50-60st

kukum    7

Takie głowice to sie dokreca az w łokciu zacznie strzelac kazdy stary mechanik tak powie, te siły to wdług mnie sa zamałe zawsze sie dokreca z taka siła ile da rade reka, i jakos nigdy nie zdrazyło mi sie zeby szpilka czy głowica strzeliła , traktor robił nawet 10 tys mtg i niigdy uszczelki pod głowica nie wywiało.

Konrad_Duda    2

Witam

Test na zawartość spalin w płynie chłodniczym kosztuje 18 zł i starcza na 10 próbek. Kupiłem go i działa bo miałem podobny problem ja twój i samochód niestety wylądował u mechanika- uszkodzona uszczelka pod głowicą(olej i płyn czysty, tylko bąbelki w układzie chłodzenia).

Kup test albo pojedz do mechanika i pewnie go wykona za drobną opłatą.

kukum    7

Gdzies na internetach było pokazane jak zakładali odpowietrznik od kaloryfera pod nagrzewnice :D i ponoc działało pól roku pózniej autko sie zatarło bo olej z woda pomieszało

Konrad_Duda    2

Witam

Sklep motoryzacyjny, agroma lub jeśli nie chcesz wychodzić z domu allegro lub inne sklepy internetowe.

Składa się z korka, rurki która wygląda jak od balonu do wina i substancji która się odbarwia się na odpowiedni kolor gdy występuje problem.

Konrad

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez Hubert12011
      Witam, w mojej valtrze wyskoczyły 2 kody błędu 
      001639--31--000
      i 008019--08-003
      Valtra seria t 183 2011r czekam na odp. z góry dzieki 
    • Przez Ares1x
      Witam jak użytkownicy Ursusa 1634 go oceniają? Jak z awaryjnością? 
    • Przez newholland28
      witam mam problem ze sprzęgłem w ursusie 5714 czesto ździera sie tarcza 1 stopnia ciągnik posiada tura słyszałem o tarczach porcelanowych czy warto w nią inwestować i co przy tym jeszcze  warto wymienic  zeby w miarę długo pochodziło 
      proszę o dobre rady z góry dziękuje