Skocz do zawartości
AgroSikora

System oprysku Tee Jet AIR JET - czy ktoś ma doświadczenie??

Polecane posty

kombi82    14

podzwoniłem dzis trochę i chyba lipa będzie prawdopodobnie tego systemu nie bedzię na targach i raczej żaden z pracowników nie jest przeszkolony w tym zakresie

system mogą zamówić i potem sprzedać tylko nie zapewniają obsługi , maja jeszcze oddzwonić bo możliwe że ciagna na tagi eksperta z zagranicy bo mieli juz kilka telefonów w tej sprawie

szarywilk    62

ten system przejął John deere wraz zakupem duvena - montowany jest w opryskiwaczach seri 800 z dopiskiem tf - fakt w polsce tf dealerzy sprzedali zaledwie kilka i też doświadczenia nie mają - ale szukaj pomocy w JD. 

Teraz opinie - ja mam ten system (miałem ) - system działa - osobno regulujesz ciśnienie cieczy i powietrza - możesz zmieniać wielkość kropli i siłę z jaką są wydmuchiwane z dyszy - faktycznie można pryskać z połową cieczy ,lepsza penetracja łanu i pokrycie. 

Ja podobnie kupiłem używany opryskiwacz z tym systemem - niestety był nie używany od kilku lat - więc masa problemów - nieszczelności - niedziałające elektrozawory - popękane kształtki i co najgorsze - zardzewiałe kopresory -( szlifowanie plus dorabianie łopatek kosztowało kilka tysięcy ) w sumie poszło na uruchomienie koło 10 tys. ( elementy systemu sprowadzane na specjalne zamówienie ) szybciej dostaniesz w serwisie JD jak u dealerea teejeta ( bo jd ma je na magazynie w niemczech a teejet ciągnie ze stanów) - ogólnie żadnej pomocy ze strony teejeta bo to dla nich niszowy system - JD coś tam wie - ale też nie za dużo, ale manuale od tego systemu są w internecie dostępne na stronach JD więc - można się bawić samemu. części również dostępne bo w europie zachodniej jest sporo takich opryskiwaczy więc mają częsci na magazynie. 

A teraz powód dlaczego już nie używam - mała wywrotka opryskiwacza połamała skrzynie przekładniową - i uszkodziła kompresory - naprawa znów przewyszszyła koszt używanego opryskiwacza - ale cała reszta działa więc dokańcza swoje życie bez tego systemu. 

tutaj masz link do instrukcji od 840 tf interesuje cie system twinfluid http://manuals.deere.com/omview/OMWZ83251_19/?tM=

a tu masz tabele wielkości kropli i wydatku w zależnosci od dyszy i ciśnienia powietrza i cieczy też patrz na twinfluid 

http://www.deere.com/region_ii/media/application/equipment/agriculture/sprayers/nozzle_selector/spraypartner_uk.pdf

Edytowano przez szarywilk

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uireny
      Witam 
      Jestem posiadaczem  John deere 1640
      Mam problemy z hydrauliką i potrzebuje mechanika z okolic Kłodzka, który będzie w stanie zdiagnozować i naprawić maszynę. 
      proszę o jakieś kontakty 
    • Przez ulbier
      Witam potrzebuje odnalezienia nazwy tej dokladnie czesci jaka znajduje sie na zdjeciu, cóż tu duzo mowic był bym wdzieczny jak by ktos dał linka do kupna tej danej czesci. Wiem ze nazywa sie to jakos półoś przedniego mostu ale nie moge znalezc żadnego linka do kupna tej czesci by pasowala do JohnDeere 2140. Pilnie potrzebuje tej częsci . Ważne aby miała ten "kołnierz"

• Przez jaca634
      Witam, mam problem z opryskiwaczem starego typu, chodzi o to, że zostało mi trochę oprysku po pracach i pojęcia nie wiem jak odkręcić zawór spustowy który jest w nim zamontowany. Poniżej daje kilka zdjęć może wie ktoś co z nim zrobić żeby wypuścić zawartość?

• Przez NewHollandtm190
      Witam mam problem z John Deere 6320 z 2004 roku. Otóż od momentu spuszczenia płynu chłodniczego z układu chłodzenia w ciągniku przestało działać ogrzewanie. Najprawdopodobniej jest zapowietrzona nagrzewnica lecz nie wiem jak ją odpowietrzyć. Może ktoś wie jak rozwiązać problem proszę o pomoc
    • Przez TheZielonyJohny
      Witam serdecznie. 

Mam mały problem z zakupionym używanym JD 6930 premium. 

Problem polega na tym, że po puszczeniu pedału hamulca słychać strzał w przedniej osi TLS. 
      Podejrzewam, iż wynika to z faktu załączania przedniego napędu podczas hamowania, a następnie jego wyłączanie po puszczeniu hamulca. Więc może to być kwestia różnicy prędkości pomiędzy przednią osią a tylną. 
      Dodam, że po zahamowania tylko jednym hamulcem ( nie ważne czy lewy czy prawy) nie zanotowałem ani razu takiego uderzenia. 

Opony na ciągniku : 
      Przód 540/65 R28 - nowe 100 % protektora
      Tył 650/65 R38 - ok. 20% protektora

Przednia oś zalana olejem Spirax. 

Zastanawiam się czy te opony mogą razem ze sobą współpracować. 
      Sama oś TLS chodzi perfekcyjnie, nie jest jeszcze wybita. 

W instrukcji spotkałem się tylko ze wzorem na procentowe wyprzedzenie w prędkości pomiędzy przodem  a tyłem. Nie ma jednak podane jakie konkretne rozmiary opon mogą ze sobą współgrać bądź też nie. 

Jakieś sugestie, doświadczenia, podobne problemy ? Z góry dziękuję