AgroSikora

System oprysku Tee Jet AIR JET - czy ktoś ma doświadczenie??

Polecane posty

kombi82    19

podzwoniłem dzis trochę i chyba lipa będzie prawdopodobnie tego systemu nie bedzię na targach i raczej żaden z pracowników nie jest przeszkolony w tym zakresie

system mogą zamówić i potem sprzedać tylko nie zapewniają obsługi , maja jeszcze oddzwonić bo możliwe że ciagna na tagi eksperta z zagranicy bo mieli juz kilka telefonów w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

ten system przejął John deere wraz zakupem duvena - montowany jest w opryskiwaczach seri 800 z dopiskiem tf - fakt w polsce tf dealerzy sprzedali zaledwie kilka i też doświadczenia nie mają - ale szukaj pomocy w JD. 

Teraz opinie - ja mam ten system (miałem ) - system działa - osobno regulujesz ciśnienie cieczy i powietrza - możesz zmieniać wielkość kropli i siłę z jaką są wydmuchiwane z dyszy - faktycznie można pryskać z połową cieczy ,lepsza penetracja łanu i pokrycie. 

Ja podobnie kupiłem używany opryskiwacz z tym systemem - niestety był nie używany od kilku lat - więc masa problemów - nieszczelności - niedziałające elektrozawory - popękane kształtki i co najgorsze - zardzewiałe kopresory -( szlifowanie plus dorabianie łopatek kosztowało kilka tysięcy ) w sumie poszło na uruchomienie koło 10 tys. ( elementy systemu sprowadzane na specjalne zamówienie ) szybciej dostaniesz w serwisie JD jak u dealerea teejeta ( bo jd ma je na magazynie w niemczech a teejet ciągnie ze stanów) - ogólnie żadnej pomocy ze strony teejeta bo to dla nich niszowy system - JD coś tam wie - ale też nie za dużo, ale manuale od tego systemu są w internecie dostępne na stronach JD więc - można się bawić samemu. części również dostępne bo w europie zachodniej jest sporo takich opryskiwaczy więc mają częsci na magazynie. 

A teraz powód dlaczego już nie używam - mała wywrotka opryskiwacza połamała skrzynie przekładniową - i uszkodziła kompresory - naprawa znów przewyszszyła koszt używanego opryskiwacza - ale cała reszta działa więc dokańcza swoje życie bez tego systemu. 

tutaj masz link do instrukcji od 840 tf interesuje cie system twinfluid http://manuals.deere.com/omview/OMWZ83251_19/?tM=

a tu masz tabele wielkości kropli i wydatku w zależnosci od dyszy i ciśnienia powietrza i cieczy też patrz na twinfluid 

http://www.deere.com/region_ii/media/application/equipment/agriculture/sprayers/nozzle_selector/spraypartner_uk.pdf

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj