kamiloo102

Jaki ciągnik do 100 km obchodzi sie najlepiej z turem??

Polecane posty

kamiloo102    1

Witam wszystkich. Interesują mnie opinie na temat wszystkich ciągników jaki najlepiej spisują sie z turem? :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tym Zetorem się nie zgodzę, nie jest zbyt zwrotny, silnik też nie jest najoszczędniejszy...

Wg mnie do tura najlepszy będzie ciągnik 4 cylindrowy( ew. z turbiną), z rewersem, zwrotny, mocną pompa o dużym wydatku. Ze starszych ciągników to np MF 3095, w testach DLG pali ok 2 litrów/mth mniej od Zetora, kabina tez wygodniejsza no dużo i cięższy tył= lepsza stabilnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie jestem pewien czy male NH maj skretna os przednia oczywiscie w opcji. Jesli ma to ten ciagnik jest do tura najlepszy. Ta os to patent NH. Roznica miedzy sztywna a skretna osia jest ogromna a w koncu to tylko 10 stopni wiecej skretu ale roznica jest naprawde znaczna. Kazdy ciagnik bedzie mial jakies plusy i minusy przy pracy z turem. Napewno ciagniki zachodni bardziej sie spisza w turze bo sa bardziej dopracowane. A masz jakies propozycje do ciagnikow? To ma byc nowy czy uzywany ciagnik?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamiloo102    1

Na nowy nas nie stać. Będziemy z Niemiec se sprowadzać. Nie wiem wujaszek myśli nad fendem. ale sie jeszcze popatrzy. piszcie jakie tam jeszcze ciągniki są dobre do tura :) :) . pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja teraz wlasnie kupuje ciagnik z Niemiec. Jest to o wiele korzystniejsze. niz w Polsce a jeszcze bardziej jak jestes na vacie. Ja przechodze na vat i nie musze placic juz vaty ani w Polsce ani w Niemczech. A ile mozesz na ten ciagnik wydac? Ktory to ma byc rok?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli do 100 KM to ja mam takie propozycje: JD 5020 lub MF 5435. Ciągniki z rewersem przy kierownicy to najlepszy sposób na wygodną jazdę przy ładowaczu czołowym.

 

No można się jeszcze zastanowić nad Fendtem 307 lub 308 ze sprzęgłem Turbomatic :)

 

No właśnie ile kasy możecie przeznaczyć na zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamiloo102    1

Ciągnik ma być używany. Pieniędzy na zakup jest około 30 000 zł. Myślę że z zachodu można już sprowadzić dobry ciągnik za takie pieniądze. Tylko jaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Dla mnie rewers w ciągniku z turem to podstawa bo przy pracy z ładowczem to masz cały czas zmiane kierunku jazdy. A najlepiej gdy jest to rewers elektrohydrauliczny(bez sprzęgła). Dobra hydraulika w ciągniku to też ważne. Bardzo pomaga szyberdach bo widzisz całego tura a nie trzeba się kłaść na kierownice.ale chyba kiedyś tego nie było więc w tej kasie nie znajdziesz ale wg mnie rewers to podstawa. A niech koledzy się wypowiadają co więcej i czy nie jestem w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

radek269 ze wszystkim masz racje ale nie ma szans kupić takiego ciągnika za 30k pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabos    0

jak ten ciągnik ma pracowac tylko z turem to lepiej kup sobie ładowarkę. jak dołożysz 20 tys to już

można coś ciekawego z przegubowych wybrac. A ładowarką to już zupełnie inna wydajnośc i komfort pracy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bez tura to 914 znalazlby w tym przedziale cenowym i mysle ze to najlepsza opcja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

@brzozak2 w sumie masz racje bo za te 30tys to kupisz z zachodu jakąś padake a wiadomo do starszych części tak szybko nie dostaniesz.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
case 5120....revers,krótki,powershift

Jak sie orientije to ten Case 5120 kosztuje ok. 35 tys pln.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

i nawet więcej za ładny egzemplarz.Jak do 30k to john deere 2140 lub 2850 ale to niestety lata 80'


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Mój znajomy przez jakiś czas miał Same Argon 70 z turem 3-sekcyjnym, 4x4 i muszę przyznać, że ciągniczek bardzo pieknie się sprawował... Był to model Cabrio, więc praktycznie wszędzie się dało wjechać, skręt miał również bardzo dobry... Po prostu mały, zwinny ciągniczek... Kolega bardzo go zachwalał...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Mój znajomy przez jakiś czas miał Same Argon 70 z turem 3-sekcyjnym, 4x4 i muszę przyznać, że ciągniczek bardzo pieknie się sprawował... Był to model Cabrio, więc praktycznie wszędzie się dało wjechać, skręt miał również bardzo dobry... Po prostu mały, zwinny ciągniczek... Kolega bardzo go zachwalał...

W RPT (chyba) byl artykul o Same jakis 70 km ktory mial 24 tys mtg i jakos chodzil. Byl z 1997 roku.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
W RPT (chyba) byl artykul o Same jakis 70 km ktory mial 24 tys mtg i jakos chodzil. Byl z 1997 roku.

 

Możliwe... Ten był z 2001r., silnik Perkinsa i takie tam bajery... Naprawde zwinny ciągniczek, bo moc swoją ma, a jeżeli jest w Cabrio to wszędzie się wjedzie...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj