Zaczyn

Opryskiwacz 3000l

Polecane posty

Zaczyn    585

Witam, chciałbym żebyście pomogli mi w wyborze opryskiwacza o zbiorniku 3000 l i belce min 21 m.
Myślałem o polskich firmach głównie o Unii, Krukowiaku i TAD-LEN-ie.
Który według was będzie najlepszym rozwiązaniem?


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Z Polskch to wybrałbym tylko Krukowiaka.

Wiele się zmieniło w tej firmie na dobre. Do światowej czołówki jeszcze im trochę brakuje ale podejście do klienta mają odpowiednie i mają naprawdę dobry serwis.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

@AgroSikora pierwszy raz słyszę o tej firmie, możesz coś więcej o niej powodzieć? I czy posiadasz tej firmy opryskiwacz?
@Kula07 Też mi się wydaje że krukowiak poszedł do przodu, ale i te nowe pilmety nie są złe, mamy teraz TAD-LENA opryskiwacz ogólnie dobry tylko węże słabej jakości.


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Możliwe mimo wszystko moim zdaniem Krukowiak jest dużo lepszy od Pilmeta. Naprawdę ilość możliwego do wyboru wyposażenia robi wrażenie. Wiem, bo sam brałem Goliata Plus po uwagę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Mescomp robi na licencji Caffini.

O ile się nie mylę z nierdzewki na życzenie klienta.

Bardzo fajne opryskiwacze( z tego co widać na stronie poducenta) ale szkoda że nie jest ta firma jeszcze popularna bo raczej nie wezmę opryskiwacza gdzie najbliższy serwis jest 200 km ode mnie

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

A do czego Ci ten serwis potrzebny, żeby wymienić olej w pompie?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Chciałbym bardzo, żeby obsługa i ewentualne awarie dotyczyły tylko wymiany oleju w pompie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

Bardzo fajne opryskiwacze( z tego co widać na stronie poducenta) ale szkoda że nie jest ta firma jeszcze popularna bo raczej nie wezmę opryskiwacza gdzie najbliższy serwis jest 200 km ode mnie

 

Lepszy serwis 200 km. od domu który np. komputer Pan Maciej "naprawi" ci od ręki , bo w  Arag np. jak ci monitor pęknie na skutek uderzenia naprawa może potrwać  od 2 tyg. do miesiąca, bo w polsce ich nikt nie naprawia.Chyba ,że sobie nowy kupisz. za 3500 tyś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam komputer Araga od 2007 roku. Chyba trzeba nim rzucać żeby pękł.
Części do Krukowiaka są popularne i łatwo dostępne. Nie wykluczam, że jest też tak w przypadku Moscomp jednak jeżeli o mnie chodzi to wybór jest oczywisty.


Edit. Znam elektronika który naprawia komputery :)

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

A do czego Ci ten serwis potrzebny, żeby wymienić olej w pompie?

 

 tak tylko się wydaje ze nic nie może się popsuć w opryskiwaczu  

Lepszy serwis 200 km. od domu który np. komputer Pan Maciej "naprawi" ci od ręki , bo w  Arag np. jak ci monitor pęknie na skutek uderzenia naprawa może potrwać  od 2 tyg. do miesiąca, bo w polsce ich nikt nie naprawia.Chyba ,że sobie nowy kupisz. za 3500 tyś.

 

Tylko ze zanim dojdzie ten monitor do serwisu to ja będę musiał wynająć drugi opryskiwacz żeby skończył mi pryskać. A jak będę miał serwis 2 km od domu to mi wezmą zamienia monitor z innego opryskiwacza i po 10 min dalej pryskam

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Widzę ,że masz gotowe rozwiązanie to nie wiem po co ludziom czas zabierasz.

Nie mam rozwiązanego bo nadal nie wiem który wziąść opryskiwacz a ten co ty o nim piszesz podoba się mi tylko ten serwis mi nie pasuje

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

Nie liczyłbym na to ,że w razie awarii np. komputera ci od razu wymontują od tego co na placu stoi i ci pożyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

jak nam do opryskiwacza koła zamienili od tego z placu to i myślę że komputer by dali


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

z serwisem to jest bardzo dobrze ale to pewnie dlatego ze jest duża konkurencja


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

tadlen, unia, krukowiak, kuhn, amazone, kverneland


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Według mnie z polskich  dobry jest też Bury.

Ogólnie z polskich Unia,Krukowiak,Bury trzymają moim zdaniem bardzo podobny poziom tylko ceny mają różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj