rolkam72

Kupno używanej przyczepy 4 tonowej

Polecane posty

rolkam72    28

Witam.Potrzebna mi jest przyczepa którą będzie ciągał c 360 .Myślałem o przyczepie d 47 ale widziałem kilka złamanych i rozmawiałem z kilkoma użytkownikami którzy nie za bardzo ją polecają.Teraz mam w planach kupno przyczepy d 732.

Przyczepa potrzebna mi będzie głownie do kiszonek i wożenia zboża ale i również ziemi czy innych materiałów.

Czy polecacie tą przyczepę.Z mojego punktu widzenia wydają mi się dość solidne i duży plus za to że mają 2 siłowniki.

Czekam na wasze odpowiedzi.

Jeśli ma ktoś na sprzedaż proszę pisać .TYLKO ROLNICY NIE HANDLARZE. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Chcesz wywracać na dwie strony czy na 3?

Dla mnie najważniejsze jest aby przyczepa była solidna i mocna .Jest to dla mnie obojętne czy na 2 strony czy na 3 i tak i tak mi pasuje do kiprowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że D732 jest dużo mocniejsza od D47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniuszek98    1

Witam mam dla Ciebie D 44. Nie jest ona jeszcze nigdzie wystawiona na sprzedaż ale myślę nad sprzedażą. Przyczepa o ładowności 4 t z nadstawkami i 2 stronnym wywrotem. Jeśli chcesz więcej informacji bądź zdj napisz do mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

D 732 jest mocniejsza ale jest wąska w osi D-47 mimo że taką posiadam jest to porażka rama z ceownika zimno giętego jeden siłownik jest dobry jak się wywraca na równym .Aktualnie przerabiamy na dwa siłowniki z HL i rama będzie nowa teraz z ceownika hutniczego szukaj czegoś co jest zbudowane z ceownika hutniczego a nie zimno gięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

D732 mam i polecam, fajna przyczepa i dość mocna. Ona ma rozstaw kół 1500 i wtedy koła od przyczepy idą po śladach ciągnika co ma znaczenie podczas jazdy po miękkim. D44 i D46 to przyczepy sztywne, chyba, że ktoś je przerobił na wywrotkę. D44 ma też krótszą skrzynię jak d732. Możesz jeszcze rozważyć zakup d46 np z wojska (większość jest w dobrym stanie) i przerobić ją na wywrotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Tylko że ogólnie ciężko jest kupić w mojej okolicy inny model niż d 732 . Jeśli macie takie informacje to powiedzcie ile jest szersza d47 od d732.Bo wymiary paki są chyba takie same tylko rozstaw osi jest inny jesli sie myle to mnie poprawcie.Ogólnie 4,5t to ciężko kupić chyba że za cenę z ,,kosmosu" .Jest kilka 3,5t ale ja potrzebuje większej przyczepy żeby te min 4t w dowodzie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

D732 jest przyczepą 4 tonową. D46 i d47 mają tą samą długość burt co d732 tj 4100, ale różnią się szerokością, burty w d732 mają 2000, natomiast d46 i 47 mają 2230. To dobrze masz, że jest dużo d732 to wybierzesz coś dobrego, u mnie jest ich bardzo mało, za to dużo d47. D46 i 47 są 4,5 tonowe. D35, 44 i 45 są 3,5 tonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

D732 jest przyczepą 4 tonową. D46 i d47 mają tą samą długość burt co d732 tj 4100, ale różnią się szerokością, burty w d732 mają 2000, natomiast d46 i 47 mają 2230. To dobrze masz, że jest dużo d732 to wybierzesz coś dobrego, u mnie jest ich bardzo mało, za to dużo d47. D46 i 47 są 4,5 tonowe. D35, 44 i 45 są 3,5 tonowe.

Czy jest dużo to bym nie powiedział .W promieniu 50km odemnie są 3 d732 a ceny to od 9 do 13,5.Za to d47 to jest ile się chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ogólnie D-732 bardzo fajna przyczepka, dwa siłowniki no i rama hutnicza- piękna sprawa. Wybieraj na kołach 11, znacznie wytrzymalsze od 10.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Na małych kołach odpada.Chce tylko na dużych 8,25 lub 9,25  bo na małych do kiszonki nie za bardzo.I oczywiście lekko się prowadzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Szczerze mówiąc przyczepa do kiszonki wcale się nie nadaje, rozrzutnik ew samozbierająca- łatwiejszy rozładunek i pryzmę łatwiej układać ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Jak jest wysoka przyczepa do kiszonki to jest ok.Jednak na małych kołach na nie ubitym od razu się zawiesi albo oprze burtą przy wywrocie.A o przeróbce rozrzutnika pomyśle w wolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Wożenie kiszonki C-360 z 4,5t przyczepą to tak na granicy możliwośći- jeżeli już to rozrzutnik jednoosiowy. Przemyśl sprawę czy C-360 nadaje się w ogóle do wożenia kiszonek- ciągłe wciąganie na pryzmę itd. Do takich zastosowań to coś koło 80KM i z 4X4


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

W moim przypadku da rade .Nie robie kiszonek z 5ha tylko max z 2,5ha więc pryzma nie jest taka wielka .C 360 z przyczepą daje rade jak coś to druga jest z linką w pogotowiu.Mam własnie jednosiowy  rozrzutnik ale tnę orkanem i nie zabardzo mi pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Ja też szukam przyczepy o ładowności 4-6 t z trzy stronnym wywrotem myślałem o d 47 ale widzę że nie macie o nich najlepszych opinii, wiec co byście polecili w cenie 12-13 tys maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ten handlarz, co link jego ogłoszenia wstawiłeś też jest niezły, wystawia multum sprzętu, każdy z innego konta i w 3 lokalizacjach.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

@up ale ta przyczepa wygląda na przyzwoitą, rama jakby w oryginale, obrotnica nie trze. Ciekawe czy tak dobrze zakamuflowane czy faktycznie nie zmęczona.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Wolalbym na 2 silownikach.Zawsze na 2 to bezopieczniej a chcialbym zrobic nadstawki i zeby kolo 5,5 weszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z mniejszych tylko d732, przyczepa nie do zajechania, do tego koła 17.5 lub z małej brandyski 8.25x15, choć ich ceny odstraszają, bo za 10-12tys. można szukać HL czy brandys 6-8t

jeśli chcesz na 3 strony to 4.5t ruska

 

większe to oczywiście d55/634/638 lub przerobione ze sztywnej d50/633/655


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez pawel777716
      Jak odkręcić ten dół od siłownika przyczepa sanok d47b? Ktoś pomoże? Są tu jakieś zabezpieczenia których nie widzę?

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj