Skocz do zawartości
KatarzynaGrda

Stado reprodukcyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Stado

Witam wszystkich serdecznie

Ponieważ piszę pracę inżynierską na temat stada reprodukcyjnego kur mięsnych, bardzo, bardzo mocno proszę o pomoc!

Poszukuję książek o rasach, liniach i rodach hodowlanych najlepiej w języku polskim, ale mogą być angielskie wydawanych od 1999 roku. Starsze odpadają :(

Jeżeli ktoś natknął się na książkę, w której ten dział byłby szerzej opisany i byłaby to książka wiarygodnego autora to będę niezmiernie wdzięczna za pomoc :) Mogą być także czasopisma, takie jak Polskie Drobiarstwo i artykuły, chociaż wydaje mi się, że chyba wszystko przejrzałam. A może coś mi umknęło?

Z góry powiem, że książka Jankowskiego o chowie i hodowli drobiu, mazurkiewicz oraz technologia drobiu UR już mam w posiadaniu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zaczyn
      Czy jest jakiś sposób, żeby kury bały się przychodzić w dane miejsce? Jakaś roślina której nie lubią?
    • Przez Manolo1986
      Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i może ten temat był już poruszany ale, ale potrzebuje informacji. 
      Chce zacząć hodowle kur niosek z wolnego wybiegu. To będzie 5000 kur, i chciałby jak najwiecej info na ten temat, a mianowicie jaki koszt budowy kornika z wyposażeniem, które kury wybrać i jaka będzie ich cena.
      będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
    • Przez Patitek285
      Witam,  niedawno(w czerwcu) kupiłem 22 sztuki kur. Wyglądały na zdrowe ale na przestrzeni 2 tygodni od zakupu stały się bardzo lekkie oraz pomimo że mają 7 miesięcy prawie wcale się nie niosą. Z 22 sztuk kur dziennie mam maksymalnie 2/3 jajka.  Dostają witaminy, Kurkę Naturkę, ugotowane tłuczone ziemniaki oraz zieleninę(drobno skoszona trawa lub koniczyna)(jeśli będzie potrzeba wypiszę całą listę tego co dostają). Mogę dodać że kury są wypuszczane na cały dzień na dwór a nocą chowamy je w kurniku.  Oczywiście dostają paszę zbożową.
    • Gość alkaprlka
      Przez Gość alkaprlka
      Witam, dziś rano jedną z kurek (w wieku około 3 miesięcy) zastałam leżącą w kurniku, wygląda jakby miała paraliż / skręcony kark. Nie jest w stanie unieść główki ani w ogóle się podnieść . Nie może jeść ani pić. Zastanawiam się, czy jest to choroba (jeśli tak to jaka?) czy może uszkodzenie , wczoraj kogut próbował się do niej "dobierać", został odgoniony. Być może dziś mu się udało i zrobił jej taką krzywdę? Wiadomo, różnica pomiędzy masą kurczaczka a koguciska jest spora. Czy mogę jej jakkolwiek pomóc? Bardzo proszę o rady!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.