gigix

F1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rzepak Duplo F1
atakwares    0

może i Ferrari ma teraz najlepszy bolid ale to dopiero pierwszy wyścig na następnym torze niektórzy wprowadzą drobne porawki w ustawieniu i może być inna sytuacja. Ale taka wymiana opon by się przydała podczas pracy :) :) kilka sekund i już.


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

Pięknie Kubica pojechał nalepsza była walka z Hamiltonem. W Malezji Robert będzie wysoko chyba że będzie jakaś awaria.


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

ale i tak ma o niebo lepszy bolid niż w BMW. Dużo lepszy silnik bardziej wytrzymały, no i bolidy są dużo cięższe.


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@atkawares przeczysz sam sobie-skoro jest cięższy to zarazem wolniejszy. Bolid BMW był szybszy od tegorocznego bolidu Renault oraz innych bolidów startujących w tym roku. Wystarczy spojrzeć na czasy okrążeń w tym roku i zeszłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

nie ma co porównywać tegorocznego bolidu z ubiegłorocznym, tegoroczne mają inna konstrukcję, całe paliwo muszą wozić na pokładzie a nie jak było wcześniej, zatankował i dalej na tor,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

jak był w BMW to może coś robili ale było gorzej, jak pytali dziennikarze kubice jak sprawuje się nowe skrzydło to powiedział ze zostało w garażu, stare lepsze. No to renault dla niego to dużo lepszy Team bo zależy im żeby dojechał do mety a nie tak jak w BMW ze zawsze lepiej miał Haifeld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

Kwalifikacje w Malezji zapowiadały się dobrze ale wyszło jak wyszło ale 6 miejsce nie jest złe 3 linia z Hilkenbergiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

Brawo Robert 4 miejsce nie jest złe liczy się walka, punkcik do punkcika i będzie Robert mistrzem


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mistrzem to nie bardzo, ale punktujac ma szanse na bycie w potencjalnie lepszym zespole w przyszlych sezonach. pisze potencjalnie, bo wreszcie F1 przypomina rywalizacje sportowa i wszystkie elementy musza byc na najwyzszym poziomie by odnosic sukcesy, potrzeba szczescia, jest prawdziwa rywalizacja.

ja jestem zwolennikiem wiekszej swobody chociazby w wyborze producenta opon, co wy o tym sadzicie? jak wam sie podoba poczatek tego sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

Renault nie jest aż takim złym zespołem ale i tak napewno lepszym niż BMW w tamtym roku. Jak nie będzie żadnych awarii jak w tamtym sezonie w BMW to ja wierzę że Robert będzie mistrzem, udowodnił to w GP Malezji w zaciętym pojedynku z Hamiltonem. Co do opon masz rację, każdy pownien mieć prawo do wybierania producentów opon.


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

Opony powinny być wybierane przez Team, a co do tego czy Robert będzie mistrzem to się pod koniec sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mistrzem to nie bardzo, ale punktujac ma szanse na bycie w potencjalnie lepszym zespole w przyszlych sezonach. pisze potencjalnie, bo wreszcie F1 przypomina rywalizacje sportowa i wszystkie elementy musza byc na najwyzszym poziomie by odnosic sukcesy, potrzeba szczescia, jest prawdziwa rywalizacja.

ja jestem zwolennikiem wiekszej swobody chociazby w wyborze producenta opon, co wy o tym sadzicie? jak wam sie podoba poczatek tego sezonu?

 

To jest początek sezonu i jeszcze może się okazać, że Force India zdobędzie tytuł. Za wcześnie na osądy końcowe, na obecną chwilę mistrzem może zostać absolutnie każdy poza kierowcami z nowych zespołów.

Nie zgodzę się, że teraz jest prawdziwa rywalizacja. W Australi był jeden z najciekawszych wyścigów histori F1 - dużo się działo na torze, dużo dramaturgi, wyprzedzania. Malezja i Bahrain nie były już tak bardzo emocjonujące, miejmy nadzieję, że pozostałe wyścigi będą choć trochę przypominały wyścig z Albert Park. Rywalizacja głównie odbywa się w dni powszechne, kiedy to zespoły pracują w swoich warsztatach nad doskonaleniem bolidu. Rywalizacja na torach jest tylko formalnością wykonanej przez zespoły pracy.

Mam brata ciotecznego we włoszech i jest on tak samo zagorzałym fanem F1 jak ja. Ostatnio czytałem na mało wiarygodnym serwisie sportowym WP :lol: że Kubica ma podpisany kontrakt z Ferrari, po zakończeniu tego sezonu zastąpi Fellipe Massę. Wziąłem to za kolejną bzdurę wypisaną przez WP. Lecz dziś przy dzieleniu się jajkiem Wielkanocny i oglądaniu GP rozmawiałem z bratem i wspomniałem o tym newsie. On powiedział mi tylko tyle, po wypadku Felipe Ferrari gorąco namawiało Kubicę na przejście do zespołu z Maranello, negocjacje skończyły się na podpisaniu kontraktu Kubicy z Ferrari i zajęcie miejsca Massy w sezonie 2011. Braciszek mówił, że w Italii Kubicę uważają jak swojego rodaka i cieszy się tam ogromną popularnością. ''La Gazetta Dello Sport'' też od jakiegoś czasu zamieszcza artykuły o rzekomym kontrakcie Roberta.

Według mnie mogą to być plotki, lecz pamiętajmy jak było z Alonso - od plotek się zaczęło. Z Ferrari jest tak, że jak powstanie jakaś plotka zazwyczaj się sprawdza. Przypomnijmy sezon kiedy Schumacher zakończył karierę-pierwsze domysły na zastępcę padły na Raikonena, później okazało się, że właśnie on zajął miejce Michaela.

Jeśli okaże się to prawdą to szczerze będę ubolewał. Jakoś nie widzę sobie 2 najlepszych kierowców w jednym zespole. Ciekawe kto byłby ,,numero uno'' ?

Co do opon też myślę, że wprowadzenie przepisu pozwalającego wybierać producenta opon jest ciekawe, choć może okazać się niewypałem. Dlaczego? Dlatego, że na danym wyścigu każdy zespół będzie korzystał z tej samej firmy opon. Michelin sprawdzi się w Australi? Każdy weźmie Michelin. bridgestone w Chinach ? Każdy weźmie bridgestone. Zespoły jeżeli zobaczą, że dana opona jest lepsza zdecydują się jej użyć.

Ciekawie byłoby gdyby zespoły przed wyścigiem deklarowały jakiej firmy opony będą używać i nie będą mogłu zmienic jej w trakcie weekendu.Jednak zanosi się na korzystanie dobrowolne z każdego rodzaju meiszanki i kazdej firmy przez caly weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hubert chodzilo mi glownie o to ze jest 5-7 zespolow ktore walcza o podium, a nie tak jak np przez ostatnie pare sezonow ze sa 2 i nikt wiecej. dzisiejszy wyscig byl bardzo ciekawy, ale glownie za sprawa eliminacji ;[

 

natomiast ciezko oczekiwac ze kubica zdobedzie tytul gdy mclaren, ferrari, czy red bull na prostej objedzaja reno z palcem w nosie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

hubert chodzilo mi glownie o to ze jest 5-7 zespolow ktore walcza o podium, a nie tak jak np przez ostatnie pare sezonow ze sa 2 i nikt wiecej. dzisiejszy wyscig byl bardzo ciekawy, ale glownie za sprawa eliminacji ;[

 

natomiast ciezko oczekiwac ze kubica zdobedzie tytul gdy mclaren, ferrari, czy red bull na prostej objedzaja reno z palcem w nosie :lol:

racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha. No masz rację, rywalizacja o tytuł najlepszego konstruktora będzie niewiarygodnie ciekawa RBR,Ferrari,McLaren,Mercedes to są kandydaci do 1 miejsca.

Z tym odjeżdżaniem na postej sprawa wygląda tak, że McLaren jest na dzień dzisiejszy najszybszy. Traci trochę na zakrętach,ale nadrabia to prędkością. Znawcy mówią, że za sprawą prędkości stoi tylne skrzydlo- FIA rozstrzyga właśnie czy jest ono legalne. Silniki Renault nie są wcale takie wolne. RBR ma świetną aerodynamikę, co w połączeniu z szybkim silnikiem Renault daje mieszankę wybuchową. Renault jak pewnie wiecie złożyło wniosek o możliwość zwiększenia mocy w swoim silniku-ciekawe ile im to pomorze,oby jak najwiecej.

 

@Brzozak i @bolos o zwycięstwie nie decyduje kto jest szybki na prostej, tylko wiele innych czynników,ale to też pewnie wiecie :lol:

Ciekawostka - kto ustanawiał największe prędkości w 3 tegorocznych wyścigach?

 

 

Bahrain:

 

1. Jenson Button 313.7

2. Lewis Hamilton 310.3 +3,4 km/h

2. Adrian Sutil 310.3 +3,4 km/h

3. Robert Kubica 308.8 +4,9 km/h

4. Nico Hulkenberg 307.9 +5,8 km/h

5. Karun Chandhok 307.4 +6,3 km/h

6. Felipe Massa 307.3 +6,4 km/h

7. Nico Rosberg 305.7 +8 km/h

8. Jaime Alguersuari 304.3 +9,4 km/h

9. Sebastian Vettel 304.2 +9,5 km/h

10. Lucas di Grassi 303.2 +10,5 km/h

11. Pedro de la Rosa 302.5 +11,2 km/h

12. Jarno Trulli 301.3 +12,4 km/h

 

Malezja:

 

1.Hamilton 300km/h

2.Buemi 299km/h

3.Alonso 297km/h

4.Button 297km/h

5.Massa 295km/h

6.Kubica 295km/h

 

Australia:

 

1.HAM 310km/h

2.BUT 305km/h

3.ALO 303km/h

4.MSC 301km/h

5.ALGERSUARI 300km/h

6.MAS 300km/h

 

Wniosek? ToroRoso prezentuję się bardzo ładnie patrząc na prędkość MAX ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bolid to nie tylko silnik, Vmax to nie odjezdzanie na prostej :lol:

chodzi o to, ze kubica jezdzi swietnie, ale bolid nie bardzo pozwala mu dogonic kogos z czolowki, na szczescie w 2 ostatnich wyscigach pieknie sie bronil, ekipa spisala sie na medal taktyka rowniez dobrze wymyslona i to klucz do sukcesu, ale nie kazdy wyscig sie tak rozstrzygnie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację. Choć napisałeś tak że myślałem że chodzi Ci o prędkość na prostych. Kwestia dobory ustawień zespołu, inni ustawią bolid żeby miał duże prędkości na prostych inni żeby szybciej przyśpieszał.

A może ktoś reflektował by wybrać się na GP Węgier, GP Niemiec, GP Belgi ?? Albo może ktoś już jeździ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

belgia tor spa :lol: polecam.

chociaz na hungaroring kolega mi mowil, ze atmosfera jest niesamowita i calkiem spora grupke rodakow mozna spotkac ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

fajnie by było jechać na takie GP ale prawde mówiąc w telewizji lepiej widać i wszystko widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na torze masz oprocz relacji i dzwiekow na zywo obraz z telebimow, oraz glos z radio rajdowego. uwierz mi na slowo, ze na zywo jest 1000 razy lepiej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Brzozak a Ty byłeś na jakimś GP ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Kiedy byłeś w 2009 ? Ja tez był jak Kubica zaczął jeździć :lol:.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maroko
      Co sądzicie o losowaniu?
      Do grupy z nami trafiły poniższe zespoły.
       
      -Argentyna
      -Arabia saudyjska
      -Meksyk
      -Polska 
      Ja sądzę że grupa bardzo dobra. Chociaż we wcześniejszych MŚ też się cieszyliśmy a wyszło jak wyszło. Moim zdaniem zdecydowanie namieszamy
    • Przez MarcinPykuS
      Czy ktoś z was interesuje się tym sportem...??
      Lubicie oglądać mecze...??
      Może sami gracie na boiskach lub halach...??
      Jakim drożynom kibicujecie ( liga Polska i zagraniczna )...??
       
      W temacie tym możemy również obstawiać mecze Polskiej Reprezentacji ( kilka godzin przed meczem wpiszę np. POLSKA - PORTUGALIA i wtedy będziemy typować wynik tego meczu )...
       
      POZDRAWIAM...
    • Przez KarolT25
      Czy ktos gra w tenisa stolowego i jakie osiagal wyniki czy gral wjakis zawodach miedzynarodowych ?
    • Przez emilko
      Jestem początkującym biegaczem -na razie życiówka nie wygląda imponująco - 8,50 km w 60 min, ale jak na 100kg mojej wagi uważam, że jest całkiem nieźle. Ostatni wpadłem na pomysł, aby nie biegać po chodnikach i drogach asfaltowych tylko pobiec sobie po drogach polnych. W ten oto sposób będę mógł częściej kontrolować swoje uprawy. Piszcie jakie macie wyniki i jakie robicie postępy, może kiedyś spotkamy się na jakimś półmaratonie.
    • Przez silva
      Ciekawi mnie czy ktoś jeszcze kiedyś tańczył z Was gdzieś. Jeśli tak to gdzie i jakie osiągnięcia.
      Od ponad 2 lat tańczę salse a od ponad roku bachate może ktoś jest z tej kategorii. Mieliśmy kilka występów w klubach ale nic wielkiego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj