Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mds212    2133

Stał sie niemiły wypadek, zapomniano spuscic wode z trzydziestki. Stała kilka na mrozie ok -10 około 3 dni, został wprowadzony do garazu na 2 dni  zeby sie rozmroził. Został odpalony dzis na około godzine ico dziwne nie bylo widac zadnych peknieć czy przecieków,woda nie poszła do oleju ani odwrotnie. Czy to mozliwe ze sie nic nie stalo?Bo jakos mi się w to nie chce wierzyc. Co nalezy sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

zobacz czy ci rozmarzła odkręć węże od chłodnicy zobacz czy jest woda  czy lud jak temperatura na zegarze woda w chłodnicy jest ciepła czy zimna mało prawdopodobne by nic się nie stało najczęściej pęknie blok lub głowica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

hmmm.tylko się cieszyć. stary dobry materiał. ale trzeba dobrze sie upewnić żeby nie było później niespodzianki w postaci zatartego wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

u mnie w kombajnie też kiedyś woda nie była spuszczona na zimę ,było ponad 30st. wysadziło jedną zaślepke w głowicy i pękła chłodnicy na długości 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelR87    9

Witam kiedyś też zapomniał, wodę spuścić a w nocy było -20.Wysadziło tylko korki w głowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

To macie szczęście w nieszczęściu, 330 najbardziej lubi rozsadzic blok za pompą wtryskową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Olej i woda w porzadku, przeciekow zewnetrznych tez brak, tyle zaobserwowałem

Dodam ze układ w czasie tych mrozow mogl być gdzies zalany w 3/4 objetosci

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jak nic się nie dzieję to po co rozbierać?
Pojeździj trochę i patrz na olej i wodę czy nie ucieka cudów nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

podczas tych pierwszych małych mrozów w paźdzerniku -3 'C wywaliło mi zaslepke koło termostatu jak ją teraz tam najlepiej umocować jakiś klej silikon? czego użyć?

Ogólnie dziwna troszke sytuacja mały mróz i wywaliło ale tak sobie myslałem moze przyczyniło sie do tego fakt iż latem zagotowałem ciapka na łąkach w te upały (pękł mi pasek od wentylatora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Trzeba ją delikatnie "wybrzuszyc" tak aby lekko tam wchodziła, potem na silikonie usadzic i wbic, ot, cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Zamiast robić takie cyrki nie lepiej kupić sobie jakiś najtańszy płyn chłodniczy i mieć z głowy te wszystkie problemy z zamarzaniem,wylewaniem i zalewaniem wody?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj