Leszkoooo

same silver 90 lub explorer 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leszkoooo    0

witam zamierzam kupić  albo silvera 90 albo explorera 90 chciałbym abyście coś powiedzieli o tych ciagnikach  który lepszy  ile one palą   czy sa awaryjne jak na goracach sie sprawują  i  gdzie najbliżej   można spotkać jakiegoś handlarza  ktoś coś wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Mam Same Antaresa 130, czyli silnik 6 cylindrów ale w budowie taki sam jak 4 cylindry. Pali około 14l/ha w pługu zagonowym 5x40. Nie grzeje się jeśli jest dobra dawka paliwa. U mnie pompki były do regeneracji przez co był trochę słaby i łapał temperaturę. Po regeneracji ożył. Awarii przez 4 lata nie było żadnych. Te silniki są fajne. Elastyczne, mają moc i mało palą ale raz na jakiś czas trzeba wymyć żebra cylindrów. Ja mam skrzynię 6 biegową z 3 biegami pod obciążeniem a taka raczej w Explorerze nie występowała. Poza tym Explorer to mniejszy i lżejszy traktor. Raczej też gorzej wyposażony. Ceny części na umiarkowanym poziomie, dostępność bardzo dobra. Ja swoim jestem mile zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

ja poszukuje takiego 90 km bo wiekszy nie jest mi potrzebny na razie   myśle ze  bedzie on  owiele mniej palił od Twojego   słyszałem ze sa to dobre ciagniki  tylko  cieszko znaleść naprawde fajny i cenowo dobry  


chyba ze znasz jakąś stone z ogłoszeniami  gdzie mógł bym coś znaleść tylko  nie alegro olx  oto moto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Nie znam. Ja za swoim przejechałem całą Polskę a trafił się 30km od domu. Ogólnie to strasznie ciężko znaleźć taki traktor w ładnym stanie mechanicznym i wizualnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

no  dokładnie tak bywa    a szukam aby był kompletny     zaczepy  i pnełmatykę aby  miał na przyczepe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Lepszy bedzie silver , ciezszy i lepiej wyposarzony od explorera. Sam posiadam explorera 80 to powiem Ci że wytrzymale traktory, jedyna wada to bie dzialajace ogrzewanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

a wystempują w nich hamulce pnełmatyczne na przyczepe ponieważ   wiem ze hydrauliczne sa  w nich 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

tylko  z Niemiec  czy w innych tak samo  ?  a w tych silver 100.6   


a te 100,6 jakie spalanie mają ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

elektroniki bym się nie bał, sąsiad ma Explorera z 2013 to jedyna elektronika znajduje się w zasilaniu silnika (common rail)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jak wyglada wymiana pompy od podnosnika w same explorer? Bo troche malo informacji jest na temat tego sprzetu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj