Weronika2306

Byki Simental !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich , pisze do Was z zapytaniem czy warto hodować simentale , tzn dokłądniej chodzi mi jak one rosną i do jakiej wagi dojdą w ciągu dwóch lat? co im podawać do jedzenia? Pytam ,bo chce sobie kupic takie cielaki. Proszę o odpowiedzi :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

rosną bardzo dobrze do wagi różnie Umnie max miał 880 kg ja daje kiszonke z qq wyslodki i sianokiszonke i pasze treściwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rosną bardzo dobrze do wagi różnie Umnie max miał 880 kg ja daje kiszonke z qq wyslodki i sianokiszonke i pasze treściwe

 

Ok,dzięki za odpowiedź a ile miesięcy trzymasz te byki Simental?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styzus    50

jedni trzymaja do 30mcy, drudzy do 24, a inni poniżej 24mcy. to wszystko zależy jaka mamy dostępna pasze. jeśli chcemy mieć wysoka wagę przy krótkim czasie opasu musimy zagwarantować super jakości pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedni trzymaja do 30mcy, drudzy do 24, a inni poniżej 24mcy. to wszystko zależy jaka mamy dostępna pasze. jeśli chcemy mieć wysoka wagę przy krótkim czasie opasu musimy zagwarantować super jakości pasze.

 

Rozumiem, napisałeś "super jakości pasze" czyli jaką dokładniej ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja nie dłużej jak 24 miesiące bo powyżej  tucz staje się mało opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styzus    50

jeśli chcesz uzyskać dobre przyrosty dobowe to podstawowa pasza jest dobrze sporządzona kiszonka z kukurydzy, dobra sianokiszonką nie jakas splesniala etc, mieszanka zbożowa z dodatkami witaminowymi i bialkowymi no i na wypełnienie siano. to jest niezbędne minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz uzyskać dobre przyrosty dobowe to podstawowa pasza jest dobrze sporządzona kiszonka z kukurydzy, dobra sianokiszonką nie jakas splesniala etc, mieszanka zbożowa z dodatkami witaminowymi i bialkowymi no i na wypełnienie siano. to jest niezbędne minimum

 

Ja tak daje bykom jak piszesz powyżej , ale zamiast kiszonki z kukurydzy to podaje wysłodki buraczane. Tylko że narazie nie mam bykó typowo mięsnych tylko mieszańce, ale chce przejść na simentale mięsne. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

@Styzus Poczytaj o zawartości białka w kiszonce z QQ wyjdzie Ci caly "wchuj" jak nie dasz dobrej paszy treściwej to nic nie uchodujesz.Ja ciagle przekonuje swoich znajomych ze kiszonka z QQ to nie białko tylko węglowodany. Pozdro

Edytowano przez SAMIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Ja tak daje bykom jak piszesz powyżej , ale zamiast kiszonki z kukurydzy to podaje wysłodki buraczane. Tylko że narazie nie mam bykó typowo mięsnych tylko mieszańce, ale chce przejść na simentale mięsne. :):)

a czemu nie limuze mają duzo lepsze przyrosty i wiecej mięsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałam ,że kupie cielaki Simental , bo mam byka mieszańca hf z limousine to masakra..

Zapraszam wszystkich użytkowników do obejrzenia mojego zdjęcia w galerii i do komentowania:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Też polecam Simentale mam kilka LM to one są bardzo nerwowe i szaleją bodą się między sobą a Simental naje się położy się w ogóle Simentale są bardziej spokojne jeśli chodzi o przyrosty to nie zauważyłem różnicy rosną równo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj