Skocz do zawartości
matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    357

mam takie ok 300kg zgodzone za lekko poniżej 2 tys miałem je dzisiaj odbierać ale nie dało rady

zetorki12    2053

W takiej wadze , wieku i cenie to tylko kupować , bo sprzedać było lepiej jak miały po 140kg . Niemal taka sama kasa . B)

soltys48    357

dokładnie-ostatnio kupiłem sporo bydła właśnie takiego w dziwnych wagach nie handlowych ale po super pieniądzach

W zeszłą sobotę bardzo ładną jałówkę MM z SM(bura z białą głową)w wadze 240kg za 1500,- , kolego dwie ciut mniejsze  jedna MM z AN(czarna)a druga MM z LM(czerwona)po 1400,-/szt

kb4512    34

soltys48, pomyśl na żadnym skupie mięso za takie 300 nikt nie da po prawie 6,7 zł, 5 zł to max 

karolr2    180

lm waga na wczoraj 335kg propozycja za niego 6zł ale jeszcze potrzymam. Bardzo chorował po przyjeździe  strasznie charczy mu w płucach ale troszkę rośnie w czerwcu miał 155kg, jak kolejny raz przestanie żreć to pojedzie i za te pieniądze

soltys48    357

soltys48, pomyśl na żadnym skupie mięso za takie 300 nikt nie da po prawie 6,7 zł, 5 zł to max 

tak ale na opas to lepsze sztuki niż maluch MM kupione po +1000

ksys    2

sąsiad ma byczka tygodniowego czerwony w papierach RP  ,krępy w budowie waga ok 50-60 kg ceni 650 -  opłaca się ?

Nie wiem jakby rosło takie bydlę bo czerwonych nigdy nie miałem

kali2107    51

chętnie podejmę długoterminowa współpracę z rolnikiem na odbiór byczkow. i teraz tak albo 2-3 tygodniowych. albo odpojonych. potrzebuje ok 80- 100 szt rocznie. jestem rolnikiem z okolic Grudziądza. zainteresowanych proszę o kontakt.

tractor560    3

oglądałem sb olx i za byczka 110 kg SM lub LM trzeba dać 2000 netto a za odsadka 260 - 320 kg 3000 - 3500 ... PARANOJA

Nieistotne jest to za ile kolega by takie sprzedal a to ze chowanie takiego bydla mija sie zupelenie z celem bo dajesz za niego 2200 a niech sie kiepsko chowaja i bierzesz za nie 4500 po 18 miesiącach chowania. Złoty biznes.

kali2107    51

dokładnie. mi też jakoś ciężko to wyliczyć. dodam że jestem w tym świeży. narazie odpajam. tylko ten ogrom pracy ;)

debrzyna    12

Nikt Ci nie każe hodować ani chować  bydła Widocznie Ci co kupują po tyle maja inną kalkulacje niż Ty . A tak naprawdę do najlepiej jest chować dolary ,tylko trza uważać żeby na starość nie zapomnieć gdzie się schowało 

"ogrom pracy " to ile Ty szt odpajasz ?

soltys48    357

chyba tak, co do ceny dziś kupiony CHAMPION-bury 370kg wagi żywej(-8% wagi żywej)po 5 netto/kg

soltys48    357

dokładnie tyle dałem............

jest tylko jedno ale byk początkiem lipca skończył rok....

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur