Skocz do zawartości
matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

leszekb    35

Wracając do tematu. Sprzedałam dzisiaj 4 dniowego byczka hf od pierwiastki za 360 zł. Miał pewnie 40-45 kg. Gościu na handlarza nie wyglądał. Myślicie, że rozsądna cena? Sprzedaje zazwyczaj 3-4 tyg. po 80 kg, ale skup odwołany przez ASF i zaeksperymentowałam.

Z sąsiedniej wsi wozi od Was cielaki gość i sprzedaje po 800 zł za sztukę hehe

Wiadomość z agroFakt.pl

przezuwaczka    65

Z sąsiedniej wsi wozi od Was cielaki gość i sprzedaje po 800 zł za sztukę hehe

Tam gdzie popyt to i cena odpowiednia. Byczek to u nas "odpad". Jałóweczki hodowlanej bym za 1,5 tys nie oddała. Na szczęście w tym roku na 10 wycieleń 3 byczki, więc nie mam co płakać :) U nas przywożą od was bele i zarabiają 2x. Równowaga musi być :P

archi106    11

Jeżeli ktoś jest zainteresowany cieletami proszę pisać na priv jestem z podlasia i posiadam cieleta Mm jak i Ho. Możliwość stałej współpracy.

Kolego odezwij sie w spawie cielat.   Idzie tam teraz wjechac do was jak z tym pomorem wariują ??

Jak by ktos byl zainteresowany byczkami ho to mam mozliwosc zalatwic nawet wieksza ilosc.

Odezwij sie jutro

koles114    0

Tam gdzie mieszkam nie ma żadnej strefy i nie wykryto pomoru bo nie ma świń. Kontrola jest na granicach województwa jeżeli nie wieziesz świń i wszystko gra w papierach nic się nie czepiaja. Gorzej jest jak kupujesz cieleta ze strefy gdzie wystąpił pomor wtedy wtedy może być problem.

Simental_pl    1

U nas sprzedajemy tylko byczki i praktycznie w jednej cenie 750zl. Zawsze jest około 30krow na porodowce. Wszystkie idą zaraz po odpojeniu siara. Jalowki zatrzymujemy do dalszego odchowu.

kamil0qwe    5

U nas sprzedajemy tylko byczki i praktycznie w jednej cenie 750zl. Zawsze jest około 30krow na porodowce. Wszystkie idą zaraz po odpojeniu siara. Jalowki zatrzymujemy do dalszego odchowu.

Kryjecie krowy tylko simentalem czy również rw? Pewnie wszystkie byczki biorą handlarzyki i sprzedają za 2x tyle jako czystorasowe mięsne simy.

Simental_pl    1

Te cielęta które się teraz rodzą pochodzą od czystego simental. Można go zobaczyc na jednym z naszych filmów. Miał 1300kg jak go sprzedawalismy. Rodzą się po nim super cielęta. Nie interesuje mnie kto je kupuje. Przyjeżdżają różni klienci ale sporo jest rolników którzy kupuja do odchowu.
Tu jest link do filmu z tym bykiem
https://m.youtube.com/watch?v=0jLzUqKtVRU

Simental_pl    1

Żeby nabierać 15 sztuk musiałbym je zbyt długo u siebie trzymać. Sprzedajemy max po tygodniu.
Wyślę Ci na mail tel do człowieka który zajmuje się u nas sprzedażą.

kamil0qwe    5

Ile teraz macie cielaków na sprzedanie? Interesowało by mie 10-15 szt, może i być 5 na raz a reszte później, ale tak za 2-3 tyg, będą sie wam krowy cielić w tym czasie? Transport rozumiem na własną rękę?

Edytowano przez kamil0qwe

xpaxpa    2

5 byczków (4 mm, 1 ho) 6 jałóweczek (2 ho 3 mm 1 sim) waga 80-140 kg a i jałówka do zacielenia wiek 19 mc rasy ho zainteresowanych zapraszam na priv 

Edytowano przez xpaxpa

mlodyhef    145

Dziś sprzedany byczek czarno biały 93 kg za 1050 pln, natomiast handlarz nie chciał wziąć jałoszki hf-ki waga 105 kg. Nawet się nie spytał ile za nią chcę. Powiedział jedynie, że to przerost

adrian    21

Witam, sąsiad ma 2 jałówki hf-ki ok 180 kg każda i chce ok 3 tyś, o wiek nie pytałem, zastanawiam czy to nie za duzo i jaka była by cena realna za takie sztuki

lukaszgg    1

Nie wiecie gdzie koło Kalisza można kupić jakieś ładne cielaki mogą być mięsne albo hf, najlepiej prosto z obory ale od zaufanego handlarza też mogły by być .

archi106    11

Kupię cielęta  z mazur.  Podejme współprace z osoba która bedize dla mnie zbierać cielęta . Kontakt przez wiadomość

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur