Skocz do zawartości
matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

mój kolega kupił ostatnio czyste miesne z firmy wyszły po 3 miesiącach czyste hf moim zdaniem nie ma czegos takiego jak kupiony miesny cielak 

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    356

wg mnie to na pierwszy rzut oka zobaczysz czy to nawet ma jakiś tam dolew, na pewno idzie odróżnić od hf np. budowa, grubość nóg, ogona!!!, kształt to tak na dzień dobry co się rzuca w oczy a kolor? Ciężko brązowy może być np Jersey, czerwono-biały tak jak wspomniałeś hf..........

antoni69    6

Bo u gospodarza nie kupisz naraz np 20 simow? Przynajmniej w moich rejonach, i jeszcze ci chyba nie dowiezie, wiec chocby i dlatego..

ja nie rozumiem po co kupować cieleta w firmach jak można u gospodarzy 

Freeman10    1

Za daleko jechać po 2 ,ja ze świętokrzyskiego kupuję od handlarza który przywozi z podkarpackiego 50-60 kg po 1300-1400zł

Hej, Kupujesz z Radzanowa?

Azor07    148

Nie ,ale u niego też na samochodzie byłem (3km ) bo znajomi brali ja kupuję koło Pacanowa ten sam towar  u niego od bardzo dawna biorę .

marju12    43

nowy sacz 3 simental od 100 do 120 kg  biala glowa cena 18 zl bez laski posrdnicy sie bili .cen od 6 miesiecy podskoczyla z 17 do 18 zeta u was jak to wyglada?

taka cena u jednego do 100 kg u drugiego do 120 a u krakusa do 130 jak u was?

Azor07    148

Ile kolego płacisz za te cielaki z pod Pacanowa i w jakiej wadze? 

Ceny od 1200 ,ja płacę najczęściej 1400 zł 50-60 kg (ostatnie 2 są u mnie w galerii ) ,ale ma też większe nie przywozi dużo sztuk większość dla stałych odbiorców .

mlodyhef    143

Kupione 10 byczków - 5 MM i 5 HO - nie "haefowatej" budowy, średnia waga 380kg -3200zł za sztukę (transport w cenie). Deczko drogo, ale próbuję czegoś innego niż odchów cieląt. 

Szymi40    373

mój kolega kupił ostatnio czyste miesne z firmy wyszły po 3 miesiącach czyste hf moim zdaniem nie ma czegos takiego jak kupiony miesny cielak 

Mięsny  ma czarny   język.

Szymi40    373

Zajrzyj   cielakowi w pysk  a zobaczysz -mięsny  ma  czarny,  mleczny  różowy.

marju12    43

panowie u as nie oplaca kupowac cieleta i chowac  do wagi wyzszej niz 120 kg bo cena 18 zl do 120 potem 7,50

kupisz ciele za 800 zl pochowasz do 120 zarobisz 300 zl nna sztuce bo musisz zywic to ma nens ? jak wy robicie

antoni69    6

Zajrzyj   cielakowi w pysk  a zobaczysz -mięsny  ma  czarny,  mleczny  różowy.

Skąd wy takie informacje bierzecie? porazka

Thomas2135    1225

To jak u psa. Jak ma w pysku czarno to zły będzie. :D A co jak siemental ma różowy a jest mięsną rasą? Trzeba być amatorem by po wyglądzie nie rozróżnić mięsnego od mieszańca czy zwyklego ncb już nie wspominając o hf. Wielu dalej myśli, że jak czerwony to RW to mięsny a to zwykły hf ewentualnie krzyżówka hfxnczb.

bobienko    144

a ja 3 hfowate byczki zmieszane cholera wie z czym,tyle ze grube,ale na jęzory nie patrzylem :D

Thomas2135    1225

Panowie jest szansa, że będziecie mieć lepszy towar do opasu a to wszystko przez kryzys na rynku mleka. Podejrzewam, że spora grupa rolników zacznie kryć mięsnymi, by podratować budżet. Na jakiś czas może odejdą od hf. To tylko moje domysły, ale może tak będzie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur