matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

soltys48    19551

Sprzedam !!!ZA 10 netto bo na vacie jestem Na 100% Jak potrzebujesz pisz to sobie wybierzesz z kilku MM MO i SM, waga +250

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

odsadki od krów. Od gospodarza. Następne mam  już umówione na styczeń. Te 19 to brałem na 3 razy  w odstępach czasowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

opłaca sie kupowac byczki mieszance 210-240kg po 10zł za kg czy lepiej male cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

Panowie kupił bym pare cielaków miesnych szukam i juz trace nadzieje powoli na jakis ładny towar. jestem z lubelskiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A te cielaki to jakie chcesz Bo dla jednego cielak to taki co ma tydzień dla innego jak ma 3 tygodnie a dla jeszcze innego jak ma 100 kg Jak się blizej określisz to może ktoś ci coś podpowie In co to w/g ciebie mięsny. Bo mięsne to chyb tylko odsadki sprzedają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Ano tak . Bo niby dlaczego mam sprzedać małe skoro krowy mięsne trzyma się tylko po to żeby rodziły cielęta i je karmiły przez 7-8 miesięcy i wtedy jest do sprzedania odsadek  To jaki byłby biznes żeby sprzedać małego a krowę darmo trzymać do następnego wycielenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

To skąd wiekszosc firm ktora ma cielaki miesne (choć to zalezy co dla kogo jest miesne..) ale zalozmy ze z polowa by sie nadała, maja na sprzedaz glownie w wadze 80-120kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

debrzyna

powiedz mi jaki sens kupowac odadka 250-300kg po 12 zł skoro za duzego byka dostaniemy po 8zł ? a gdzie koszty paszy ? gdzie tu zysk ? 

albo tez smiac mi sie chce jak widze ogłoszenia w których za cielaka mm w wadze 100-120 kg handlarze krzycza po ok 2 tys

 

lepiej juz hf-a kupic za 500-700 zł odpoic i za duzego dostaniesz po 7 plus vat

 

ja wiem ze na czystego lm czy hereforda sie przyjemniej patrzy bo jest na co popatrzec ale zysku to mniej jak na tym hf, no chyba ze płaca gdzies po 10zł za duże rasowe byki to co innego

 

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Przykro mi ale nie wiem gdzie zysk Ja jestem rolnik hobbysta Może napiszą ci co tak robią ,a skoro robią to pewno zysk jest. Bo chyba nie jest to /jak to moja zona mówi/   przerabiania kasy na gówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mięsne cielaki są ale w jakiej cenie... za 100 kg 1800 zł, jak nie więcej. I to simy, bo LM czy inne można pomarzyć, chyba, że ktoś wciska mieszańca a rolnik myśli że to czysta rasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlodyhef kto tyle chce za takie byczki? Kilka dni temu sprzedałem jednego byczka SM/MO 170 kg za 1800 zł i jeszcze stękał, że za drogo. Ładny, gruby tylko ciut mały jak na swój wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Thomas dużo ludzi tak płaci,nawet na tym forum się tacy znajdą. Oczywiście nie jedna sztuka tylko partia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tylko jeden i kasa była mi potrzebna, bo w 60 ka się posypała. Jakbym wiedział, że dostanę zaliczkę kilka dni później to by został a on u mnie nie kupi. Pieprzy jeden z drugim, że jak dobry to i 100-200 zł można dać więcej a jak przyjdzie co do czego to płacą jak za hf-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Wiesz jakbym wiedział,że się przewrócę to bym si sam położył ^^

Cóś bym potzrebował bo po niedzieli oddaje do użytku klepisko na 14 sztuk i robi mi się sporo miejsca w przedszkolu, a i jeszcze dziś jałówka się ocieliła i pasowałoby dokoptować do małego żeby razem sobie ją doiły

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj