matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greg1985    496

Wczoraj sprzedałem tygodniowego byczka mieszaniec ale po Angusie kolor czarny waga ok. 50 kg. Powiat Łomża . Dałem ogłoszenie na internecie bez paszportu. Masakra odebrałem chyba z 15 telefonów z naszego rejonu. Nawet na Podlasiu brakuje cielaków (mięsnych ) opasów. Jeszcze nawet dziś facet dzwonił i się pytał . Narzekał że ci handlarze to siedzą w tym komputerze cały dzień. No i ja sprzedałem dla handlarza . Zadzwonił i za 20 min był. cena 500 zł Nawet słowem się nie odezwał tylko kase dał i oczywiście pytał kiedy może przyjechać po następne . Osobiście wolałbym sprzedać jakiemuś rolnikowi ale przez telefon nie wydawał się być handlarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbyt tanio je sprzedajesz skoro handlarze dzwonią. Takiego mieszańca wystawiłbym za 12 zł i wtedy handlarz nie dzwoni. Wystawiałem kilka raz rasowe sm, mo i mieszańce i ani jednego telefon od handlarza a sprzedaję kilia szt. jednorazowo. Ja dasz rozsadną cenę to handlarzowi nie opłaci się taki zakup. Zawsze możesz zejść z ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Wczoraj sprzedałem tygodniowego byczka mieszaniec ale po Angusie kolor czarny waga ok. 50 kg. Powiat Łomża . Dałem ogłoszenie na internecie bez paszportu. Masakra odebrałem chyba z 15 telefonów z naszego rejonu. Nawet na Podlasiu brakuje cielaków (mięsnych ) opasów. Jeszcze nawet dziś facet dzwonił i się pytał . Narzekał że ci handlarze to siedzą w tym komputerze cały dzień. No i ja sprzedałem dla handlarza . Zadzwonił i za 20 min był. cena 500 zł Nawet słowem się nie odezwał tylko kase dał i oczywiście pytał kiedy może przyjechać po następne . Osobiście wolałbym sprzedać jakiemuś rolnikowi ale przez telefon nie wydawał się być handlarzem

 

No a ja jestem z wielkopolski i i może właśnie od tego handlarza kupiłem .dla siebie. Bym, wiedział bym dał tobie zarobić dobra stówe straciłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 10 zł to się jałówki mieszańce sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam 4, kilkudniowe byczki do sprzedania w tym dwa miesne. Mogę potrzymać je jeszcze jakieś dwa tygodnie. Więcej info na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

jałówki LM bardzo piękne 100 -140 kg 12 netto można urwać na 11.5 netto ... lubelskie


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemekk37    1

Witam.
Jestem zainteresowany kupnem cieląt MM HF. Może ktoś ma sprawdzone namiary. Jestem z okolic puław. Z góry dzięki.
Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 u nas simy cieleta po 18zl bez laski

 

 A z laską , to ile dostajesz ? :huh:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

To sie przejedź na południe kolego to zobaczysz co sie dzieje ;)

 

Nie mów ze tam po 20 :P 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

To co sie dzieje jest chore. U handlarza za 20 - 30 sztuk byczków trzeba zapłacic po 2 tysiące. Mało tego kiedys cielęta ktore kupowałes w tej cenie to były byki a teraz tak pomieszają że część która kiedyś szła na odrzut i tak idzie do Rolnika w tej samej cenie... Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

 A z laską , to ile dostajesz ? :huh:

 

chodzi o to ze przyjezdza koles i nie gledzi ze ciele takie czy takie bierze w tej cenie bes slowa.kazde 

To sie przejedź na południe kolego to zobaczysz co sie dzieje ;)

na południu nic sie nie dzieje  chyba ze o czyms nie wiem

W moim powiecie byczki sa kupowane SM  17.zl/kg

czesc piękna  :)

W moim powiecie byczki sa kupowane SM  17.zl/kg

czesc piękna  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Czesc marju :)

W moim regionie jest bardzo malo krow,wiec cielakow tez malo wiec ceny wysokie.Sa jednak takie gospopdarstwa w ktorych mozna kupic cielaka  2tygodniowego za jakiej 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Za HF 5 dniowego dawał mi 450 zł. Cena około 10 zł za kilogram.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

to mozliwe jednodniowki i tylko hf .Prawda taka ze ci co produkuja mleko daja cieleta za grosze  zeby nie bawic sie w odchowywannie i nie ponosic kosztow.dotyczy bykow cielisie kazdy zostawia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Ostatnio kupilem kilka byczkow mieszancow MM 200-250kg w cenie 10zł/kg brutto Dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

sołtys48 sprzedał byś za tyle? wątpie ;p emil 902 bardzo dobra cena!!! o ile to rzeczywiście mm szczerze to w to nie wierze...

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj