matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Baks00    4384

A ja kiedyś zastanawiałem się nad słowakami,dobrze że znalazłem nasze......

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile mogą być warte dwa biało-czarne byczki (bliźniaki) które jutro skończą 6 tyg. Ciężko jest mi określić ich wagę na oko

 

 

2100 zł za komplet :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozbieżność spora nie znając wagi i wyglądu, ale 12-13 za zwykłego a 14 zł jak mieszaniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mam byczka który jest cały czekoladowy i nie wiem co mu wpisać w paszport bo pierwszy raz taki u mnie się trafił. Może ktoś coś podpowie?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MM i tyle czyli krzyżówka ras mięsnych. Kto Cię będzie sprawdzał. U mnie jak np matka to SM a pokryta MO to co mam wpisać jak obie rasy niemal identyczne? Tutaj to losowo idzie. :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Od 8 lat znajduje i kupuje polskie miesne byczki w wiekszej ilosci, moze i sa drozsze ale za to pewne, a jak chcesz tanio to proste ze nie znajdziesz tego czego bys chciał, choc fakt, raz sam sie skusilem na slowaki ale to nie bylo to

 

Z odsadkami mięsnymi 200-300kg nie ma problemu, jednak czysto rasowego cielaka lm lub ch do 100kg nie kupi. Każdy polski gospodarz który utrzymuje sie z bydła mięsnego nie sprzeda, chyba że brakuje paszy lub likwiduje stado, przynajmniej tak jest u mnie w okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność spora nie znając wagi i wyglądu, ale 12-13 za zwykłego a 14 zł jak mieszaniec.

 

Nie znam wyglądu ale jak mają po 6 tygodni i są dobrze pojone mlekiem to ładnie mogą wyglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4384

Kumpel dzisiaj kupił 2 mieszance,jeden z LM 137kg i drugi z BD 146.Przyznam że zacnej budowy.Płacił 10zł/kg.Ale 30km dalej mieliśmy jechać,ale okazało sie że to 3 dniowy cielak i 1 tys chce za niego...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

Nie powiedział bym że taniej, w wyżej wymienionej firmie 1500zł za byczka mm 80kg. Sprowadzali jeszcze simentale z Rumuni ale przestali. Cielaka mięsnego z Polski sie nie kupi, najwyżej pojedyncze sztuki i wybrakowane, więc gdzie indziej kupisz?  Od gospodarza można nakupić hf-ów, nie ma porównania do ras mięsnych i ze zdrowotnością bywa różnie bo dla mleczarzy to odpad.

Oj bzdury piszesz można kupić i Polskie ładne cielaczki i to w niedużo wyższej cenie niż te z zagranicy

W ubiegłym tygodniu 4 byczki czarne z przebarwieniami brązu ładnej budowy  o łącznej wadze 370kg za 5600,- i 4 jałówki trzy takie jak byczki i jedna ruda(nie czerwona)o łącznej wadze 340kg za 4000,- ceny brutto i cielęta z jednego gospodarstwa!!!!

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

soltys48 przeczytaj uważnie mój ostatni post, to że kupiłeś ładne sztuki i tanio to mogę tylko pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Prawda jest taka że jeden zobaczy czerwono białego HFa i powie  że SM i twierdzi że kupił mięsnego a drugi będzie miał byczka po mamce SM i też powie że ma mięsnego. Poprostu ludzie mają różne wymagania ;) Popieram Antoniego. Teraz dobry cielak 100 kg bedzie kosztował prawie 2 tys i tego nie przeskoczysz. Wybrakowany towar będzie tańszy. BTW na temat Agrostaru za czarno białe do 150 kg po 10 zł za takie troche lepsze niż rzeźne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koles114    0

Jeżeli ktoś jest zainteresowany cieletami proszę pisać na priv jestem z podlasia i posiadam cieleta Mm jak i Ho. Możliwość stałej współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Czy nie ma obawy ,że z Podlasia można z cielakami "przypadkowo" przywlec świńskiego ASF ?

Kupiłam sobie piątkę ładnych 2 tygodniowych cielaczków, z jednego gospodarstwa, mleczne, bialo- czerwone, opolskie. Żywe ,zdrowe,żarłoczne. Po 8 stówek za sztukę. Nie szukam "na siłę" mięsnych za Bóg wie ile, często placi się tylko za kolor futra, ajak urośnie to widać co z niego za bydlę. A jak zachorują to taki za osiemset złotych zdechnie tak samo jak ten za dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet można i w ciążę zajść na podlasiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Padalec to Ty nie widzisz co kupujesz twierząc, że dopiero po czasie pokazuje jaki to "czampion"? Jak ktoś ma doświadczenie to rozpozna z daleka czy to hf, ncb, nczb czy jakiś mieszaniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Rzeczywiście ,dyskusja "na poziomie".....pierwsze widzę, że na Podlasiu można zajść w ciążę....a ponoć tam się z jajek wykluwają :) :)

 

  a tak poważnie to ja akurat wiem, że kupuję cielaki mleczne i spodziewam się co może z nich urosnąć, natomiast wiem też jaki kit wciskają handlarze, którzy bazują na tym, że wszystko co kolorowe to mięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz rozumiem i dobrze, że wiesz Ty jak kantują handlarze. Nawet nie chce mi się wtrącać jak ktoś w galerii pokazuje czarnego byczka i pisze, że to SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja debil sprzedawałem cielaki z oka po 600zł  f*ck nastepnym razem jak bede miał kilka na sprzedanie to tu wystawie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

We wtorek przyjechał do mnie handlarz bo zamówiłem kilka jałóweczek takich  2 tygodniowych ,no ale nic nie kupiłem bo powiedział po 950zł za sztukę co miesiąc wcześniej ładną burą jałóweczkę od niego kupiłem za 650zł.Najlepsze jego tłumaczenie bo jesięń jest i ludzie dużo kupują to i cena w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Czy nie ma obawy ,że z Podlasia można z cielakami "przypadkowo" przywlec świńskiego ASF ?

Jest. Po to te obostrzenia, kontrole samochodów i obowiązek odkarzania samochodów wyjeżdżających ze strefy zapowietrzonej. Największe zagrożenie to jeśli bierzesz cielęta od kogoś, kto ma również świnie i potem masz kontakt z innymi świniami. Dlatego w strefie zapowietrzonej handel bydłem też jest ograniczony i wymaga pozwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii. To jest kilkanaście wiosek zaledwie i rozsądny , ostrożny czlowiek nic nie rozniesie :)

 

Co do ciąż na Podlasiu, to polecam :P Jestem z Mazowsza i znalazłam tu męża pierwsza klasa i mamy trójkę dzieci . Jak któraś szuka konkretnego faceta to tu takich pełno.

 

Wracając do tematu. Sprzedałam dzisiaj 4 dniowego byczka hf od pierwiastki za 360 zł. Miał pewnie 40-45 kg. Gościu na handlarza nie wyglądał. Myślicie, że rozsądna cena? Sprzedaje zazwyczaj 3-4 tyg. po 80 kg, ale skup odwołany przez ASF i zaeksperymentowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj