matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

marju12    44

cieleta simetak byczki do 120kg 19zl za kg zywca.panowie co tak skoczylo po ile u was chodza cena mnie zaskoczyla wczoraj pozytywnie nowy sacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz a u mnie już swoją :D

 

Pewnie po drodze zmienili im obywatelstwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 To co powinny mieć za litery na kolczykach jak z Austrii ?

 

 

Wiesz kolczyk ma to do siebie że się go cielakowi zakłada rzeczywiste pochodzenie to tylko DNA ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

2200 za 120 kg cielęta? Nieźle hanldarze dymają niektórych. 

 

Kto za tyle kupuje?? Jaki jest tego sens gdy za 2200-2500 można kupić odsadka mięsnego w wadze dwukrotnie większej odchowanego przy krowie mamce mięsnej?? Na takiej sztuce to już widać przyrosty każdego dnia wręcz. Stawiam pytanie ponieważ sprzedając swoje odsadki czasami kupujący jęczy że 10 zł/kg drogo... Po lekturze tego wątku mam chęć takiego człowieka lekko potrząsnąć odprowadzając do bramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie ja teraz robie tak ze wysylam do handlarzy maila ze zdjeciami  i kazdego pytam ile da.....co zyskuje

 

ano koniec biadolenia ze myslal ze jest ciele takie czy takie i najwaznniejsze wybieram tego ktory najwiecej da a roznica czasami jestt  nawet 5 zl na kg czaicie to.

 handlarz tez wie po co jedzie wic tez dla nich dobrze

 

koledzy polecam wam  te tak robic.......nie ma niejasnosci


Kto za tyle kupuje?? Jaki jest tego sens gdy za 2200-2500 można kupić odsadka mięsnego w wadze dwukrotnie większej odchowanego przy krowie mamce mięsnej?? Na takiej sztuce to już widać przyrosty każdego dnia wręcz. Stawiam pytanie ponieważ sprzedając swoje odsadki czasami kupujący jęczy że 10 zł/kg drogo... Po lekturze tego wątku mam chęć takiego człowieka lekko potrząsnąć odprowadzając do bramy...

kolego u nas cena w nowym saczu od 17 do 19 zl za kg zywca to stadard za cielaka simentala a ty dajesz za 10 zeta to dziwne faktycznie. i to za miesne typowo.

 

poszukaj sobie na internecie pan pason moszczenica nizna kolo starego sacza zadzwon do niego on obraca cielakami placil od 17 zeta za simentala 

u nas w nowym saczu cielaki drogie sa wiem ze sa roznice w kraju ale tu 10 a tu 17 zeta to 70% jest


dwie jaloszki miesne sprzedane po 10zl plus vat

jaka rasa ja bym ci dal po 12 do dalszego chowu .szukam czystego LM bo buduje stado miesne jako altrantywa mleka

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co dawać zarobić handlarzowi obibokowi, żeby cielak zdrożał po drodze a na końcu i tak trafił do rolnika. Ja wystawiam ogłoszenie za tyle ile mi pasuje i czekam na klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

marju Ty mówisz o cielakach, bo 120 kg to jeszcze cielak. YanYsz mówi o odsadkach ponad 200kg do 300kg. Widzisz różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Po co dawać zarobić handlarzowi obibokowi, żeby cielak zdrożał po drodze a na końcu i tak trafił do rolnika. Ja wystawiam ogłoszenie za tyle ile mi pasuje i czekam na klienta

wygoda robisz zdjecia i jest to wygodne kasa tez dobra i szyko ale glownie to szybkosc transakcji dzis zadzwonisz i jutro gosc jest a cena 18 czy 19 mi odpowiada 

 

marju Ty mówisz o cielakach, bo 120 kg to jeszcze cielak. YanYsz mówi o odsadkach ponad 200kg do 300kg. Widzisz różnice?

mowie o cielakach do 120 kg bo jaki ma sens czymac odsatki 3 razy dluzej i wziasc podobne pieniazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Oj i o szybkości transakcji się mylisz przynajmniej w mojej okolicy.Powiem tak ze facet wystawił cielaka o 8 a o 13 już ten cielak pojechał na nowe zamieszkanie.Ostatni okres to cielak szedł szybciej niż handlarz zdążył przyjechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

No właśnie taka mentalność Polskiego rolnika lepiej dać zarobić handlarzowi niż drugiemu rolnikowi-a bo może na moim się dorobi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

jak on tyle płaci to ciekawe po ile je sprzedaje.. aż boje sie zapytać

 

antek a co mnie to obchodzi niech nawet wywala do paryi czy rozdaje za darmo .co mnie to obchodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Ja mam w tej chwili na zbyciu dobrze odchowanego simentalera półrocznego za 2500- jego wagę szacuję na ponad 200 kg.Szczegóły na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

A czy ktoś kupuje zwykłe cielaki HO, jeżeli tak to ile płacicie dajmy na to za takie tygodniowe. Pytam się bo chce się upewnić czy nie przepłacam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj