matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baks00    4390

Moze coś w tym jest.Jezeli cielęta takie drogie a mieszance idą jak ,,ciepłe bułeczki''to kto wie....Ale ja myśle że kto ma dobre mleczne krowy nie będzie ryzykował z zabawy z mięsnymi.Jedynie ci mniejsi hodowcy jak już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jest w tym coś na rzeczy znajomy od którego biorę cielaki zawsze krył hf-ma wydajność na poziomie 9500-9700kg w tym roku kupił 20 porcji nasienia MM z wchirz i inseminuje nim sztuki, które notorycznie powtarzają, jak to powiedział trza ciąć koszta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mniejsi i średni mogą tak próbować. W okolicy jest gospodarstwo, gdzie trzymają ok 60 krów hf, może więcej. Wet mówił rok temu, że część krów inseminuje bbb, limousine itp mięsnymi. Jak ktoś wie, że od danej sztuki nie będzie miał dobrej jałowki to po co pakować się w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dokładnie a za takiego cielaka do 100% wiecej można dostać ponadto nasienie tańsze od dobrego hf'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Pożyjemy zobaczymy.Czyli za jakiś czas możemy się spodziewać większej podazy.Ciekawe jak cena....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak mleko poleci jeszcze to zamiast cielakow może być sporo wisielców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

No kupiłem jałówkę ostatnio brązowa jasny pysk i w koło oczu w paszporcie ma LM ale matki ani ojca nie widziałem ;)

papier wszystko przyjmie.. tak jak znajomy wpisuje cielakom SM,a to cielak od HFki, także co w paszporcie to bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

Mam propozycję od handlarza, że daje mi 12zł/kg za jałóweczkę simental w wadze ok 100kg. Dobra cena? 

Edytowano przez przemo24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

adekwatna do tych ch*j..ych czasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

juz pisałem ze hf-ów ci u nas dostatek :) jak kolor to okoliczni rolnicy kupią,z reszta codziennie widzę LBI LBL WSL WSK PZL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak,tylko ten akurat mniej więcej raz na miesiąc jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bobienko srebrna osobówka z przyczepką? W zeszłym roku jadąc a raczej wyjeżdżając spowrotem w kierunku domu mijałem takie coś na rej. PZL. jeździł do gospodarza do gospodarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czarny van z dużą przyczepka.a dzis to ktos na GA sie zapuścił aż tu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czysty SM czerowno-biały czy matka hf po byku SM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@bobienko srebrna osobówka z przyczepką? W zeszłym roku jadąc a raczej wyjeżdżając spowrotem w kierunku domu mijałem takie coś na rej. PZL. jeździł do gospodarza do gospodarza

 

 

czarny van z dużą przyczepka.a dzis to ktos na GA sie zapuścił aż tu

Przypuszczalnie to ten sam...........

Miałem nieprzyjemność od niego kupić

A ma może ktoś 4-5sztuk??Jałówki byczki........ważne od gospodarza-potrzebuje do końca kwietnia bo planuje skończyć wstawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys a po ile u niego cielaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

+500 zależy co......jałówki wiadomo taniej, byczki hf'y 600-700,-/szt, byczki MM yyyyy.....poszaleli 1200-1300.- a zdarza się i więcej

Ja osobiście wolę zapłacić więcej i kupic od gospodarza ale z tym u mnie ciężko krowiarzy mało, jak się kupi to pojedyncze sztuki o większą partię tj 4-5 ciężko tylko u handlarzyków a u nich słabo ze zdrowiem dlatego będę szukał coś w Waszych stronach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

A ja zapłacę za ładne byczki 50- 70 kg dam 1000-1200 woj Lubelskie, Podlaskie, Mazowieckie. Jakby ktos coś miał to prv ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to może ja z byków zrezygnuje i bazę cielaków zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj