matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

soltys48    19709

Kolego tym postem chciałeś mnie obrazić???

Bydła nie kupuję dla dopłat ja je chowam od małego i po prostu chce zapełnić nowe miejsce tzn klepisko w stodole, miały być same byczki ale jak się napasłem u handlarza ostatnio w grudniu to teraz wole wziąć jałówkę ale od gospodarza niż byczka od handlarzyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

tam te co brałeś od handlarza chorowały czy co się stało, że teraz tylko od rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Handlarz to handlarz.Ma czasami ładne sztuki ale i ceni sobie jakby to okaz był.Ale czesto ma ze albo choruje albo takie sztuki ,,zbudowane ze jak idziesz z nimi koło stawu to ci kaczki chleb rzucają''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Te od handlarza wprowadziły mi jakieś k**estwo do obory i co ja się namęczyłem, wydałem kasy teraz jest ok, już koniec ostatni raz od handlarza!!!Teraz biorę po znajomych po jednym i brakuje mi jeszcze 5 sztuk do zapełnienia i wtedy partia będzie w miarę jednolita-cielaki w wieku +-miesiąca różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

wczoraj sprzedalem miesne jaloszki ponad 60 kg po 10zl+vat a byczka hf za 11zl+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem dwie jałówki cielne na sprzedanie po 5 mc zero chętnych a cena była 3000 zł/szt jakoś udało mi się sprzedać ale porażka . Cielęta dwie jałówki hf poszły po 700 zł waga około 85-90 kg i tez bieda aby biorą byczki jakie są ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Kupie 10 byczków mm lub mięsnych najlepiej prosto od gospodarza. Pisać priv dogadamy się. Najlepiej w promieniu max 100-150 km od Konina(wielkopolskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

witam jestem rolnikiem z wlkp i będę we wtorek po cielaki w okolicy Szepietowa i wysokiej mazowieckiej jeśli ktoś z tych okolic ma na sprzedaż to pisać na pw pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi52    0

witam poszukuje byczków w miare miesnych najlepiej sim lim ch bbb jak ktos ma pisac na priv w promieniu 150km od busko zdrój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Będę miał do sprzedania byczka i jałóweczkę. Województwo świętokrzyskie. W razie czego proszę priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Doszło do stada dzisiaj 5 miesięcznych byczków po 1000zł sztuka.

 

Jaka waga ??

Wczoraj handlarz dawał mi za dwa byczki, mieszance po ponad 50 kg, 600zl czyli nie cale 6zl za kg.myslalem ze wyjde z siebie.kazałem zdjac je z samochodu. to wszystko jakaś kpina

 

Na taki ładowanie i z powrotem nie pozwalaj bo z naczepy zejdzie z jakimś choróbskiem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak w miarę mięsne to cena nie zła ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Takie różne różnorakie. Jeden nawet typowy hf był. Ale towar pewny i zdrowy prosto z zaprzyjaźnionego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Będę miał do sprzedania byczka i jałóweczkę. Województwo świętokrzyskie. W razie czego proszę priv

Wyczyść skrzynkę bo nie można do ciebie napisać

witam poszukuje byczków w miare miesnych najlepiej sim lim ch bbb jak ktos ma pisac na priv w promieniu 150km od busko zdrój 

 

http://olx.pl/oferta/byczki-i-jalowki-simental-i-limuse-CID757-IDdGrKD.html#5e36319a89

http://olx.pl/oferta/byczki-i-jaloweczki-simental-czysto-rasowe-polecam-CID757-ID6s7A5.html#5e36319a89

A tu nie byłeś ?

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

Azor07 te punkty co podałeś to są sprawdzeni sprzedawcy czy ściągnąłeś od tak z olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceny spoko, bydlaki z budowy ładne ;)

 

ale....nie polskie i na pewno będzie problem ze zdrowiem -_-

 

@Azor07 nie idzie się dodzwonić cały czas poczta plusa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Azor07 ten gość co podałes linka z sedowic ma z Francij i Włochy z tego co wiem i ludzie bardzo narzekają na cielaki on bardzo blisko mnie mieszka i sam od niego nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Azor mógłbyś na priv bądź tutaj napisać coś więcej o tych ofertach z okolic Buska Zdroju? Właśnie szukam jakiegoś dobrego źródła byczków mięsnych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj