matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

antoni69    37

Co myslicie bardziej warto kupic takie byczki 180-200kg za 2200-2300 niz 100-110kg za 1700? Mowa oczywiście o typowych miesnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na twoim miejscu kupowałbym te większe,chyba musisz mieć spore stadko skoro takie kupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Obecnie wszystkie wysprzedane, ale mam zamiar kupic właśnie z 30-40 szt a dostalem propozycje takich większych i mysle co zrobci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

To jak większe to już może typowe odsadki ~250kg się lepiej opłaca? Mam 2 takie byczki mięsne dobrej budowy, sprzedam po ~10zł/kg. Okolice Ciechanowa.

Edytowano przez YanYsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ja mieszkam na podlasiu i jak nie jest zadnym fartem kupic u nas dwu dniowego hf za 300 zł to juz trudno jest kupic trzy dnioweg prawdziwego MM za 500-600 Sam czesto juz płaciłem nawet 1100 za odchowanego MM Wczoraj kolega sprzedał brzydkiego tyle ze w kolorze  90 kg (zapłacone za 80) po 15 zł Także za miesne i unas trzeba zapłacic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

śmieszy mnie to jeszcze jak kupujesz cielaka np hf x lm ma kolor jakiś tam rudy a w paszporcie lm rasowiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

U mnie w ARiMR przy rejestracji się zmieniło i juz nie da rady wpisać do paszportu "rasowcow" jak krowa nie jest danej rasy. Trochę to głupie bo jak mam już 3 pokolenie ciągle kryte np. Limousine to w paszportach cielaki będą miały i tak MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Witam, mam byczka hf lekko ponad 3msc i niestety ma on przepukline chcę go sprzedać na rzeź miejscowy handlarz oferuje mi 9zl/kg Lubelskie, dużo mało? Nigdy nie sprzedawałem małych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Artek posiadasz w ciągłej sprzedaży? jaka cena mniej więcej?

Nie jestem handlarzem, sprzedaję od swoich krów. Cena za byczki mniej więcej 800zł jałoszki 700zł.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie miałbym do sprzedania 6 byczków i jałówkę. 3 byczki to krzyżówki MOxhf, a reszta to albo czysty mo albo sm. Ważą różnie od 115 do 160 kg. Najstarszy koniec czerwca a najmłodszy połowa września.
Wycenić śrenią stawkę za wszystkie czy każde z osobna? Chcę wystawić na olx, ale nie wiem na ile wycenić? Zaproponuje ktoś cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

@soltys48 kupowałeś lub ktoś z znajomych kupował od tego gościa z Krajenki,zastanawiam się czy nie jechać do niego po cielaki, potrzebuję jakieś opinie na temat sprzedawcy i towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie poradzę. Najpierw problem z biegunką po mleku z josery a potem znów biegunka u wszystkicy po wizycie jednego kupującego. Najmłodszy co ciekawe co był w innej oborze ma 160. Prosiłem o cenę a nie opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

@slawek1234 Jest to moje ogłoszenie a wiadomo swojego nie bede za duzo chwalił ale troche juz cielaków przewiozłem i mam stałych odbiorców już którzy chwalą cielęta. Jesli nie uda mi sie sprzedac zostają u mnie do ok 200 kg trzymałbym moze i do duzych ale warunki narazie na to nie pozwalają wole sprzedac takiego odsadka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus555    0

ja to zrobiłem taki kontenerek na przyczepkę z profili i blachy, także na takie kursy w sam raz, tylko kontaktów brak

witam jestem z Podlasia jezeli interesuja cie cielaki prosze o wiadomość na priv. Nie jestem handlarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Kolego mnie interesują cielaki z podlasia odezwij sie na priv

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus555    0

Witam, jeżeli interesują Was cielaki z podlasia prosze o kontakt na priv, nie jestem handlarzem tylko rolnikiem. W mojej okolicy wielu znajomych ciagle sprzedaje więc mogę organizować.

Mogłeś edytować poprzedni post zamiast pisać nowy

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

@soltys48 kupowałeś lub ktoś z znajomych kupował od tego gościa z Krajenki,zastanawiam się czy nie jechać do niego po cielaki, potrzebuję jakieś opinie na temat sprzedawcy i towaru

 

 

@slawek1234 Jest to moje ogłoszenie a wiadomo swojego nie bede za duzo chwalił ale troche juz cielaków przewiozłem i mam stałych odbiorców już którzy chwalą cielęta. Jesli nie uda mi sie sprzedac zostają u mnie do ok 200 kg trzymałbym moze i do duzych ale warunki narazie na to nie pozwalają wole sprzedac takiego odsadka. 

sam bym tego lepiej nie opisał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj