matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Azor07    765

pisałem  o nim kilka postów wcześniej  przywozi z Podkarpacia od rolników po zakupie warto zaszczepić z okolicy dużo osób bierze  nie słyszałem żeby komu padło ,ceny wysokie jak u wszystkich w Świętokrzyskiem nie wiem jak przy większych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Witam wiecie moze gdzie kupic byczki Simentale w miare rozsadna cene? Oprocz handlarza z bychawy bo kupilem 5 i 2 padlo nie mowiac ile poszlo kasy na lekarza.

Nie myślałeś żeby się z kimś zgadać i pojechać gdzieś dalej po Większe ilości cielakow? A co do tego z bychawy też się rok temu na brałem i kupiłem od niego...A teraz to ma chociaż rasowe ? Wtedy na ncb mówił " czyste simy"

Edytowano przez k110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt3009ls    1

Nie myślałeś żeby się z kimś zgadać i pojechać gdzieś dalej po Większe ilości cielakow? A co do tego z bychawy też się rok temu na brałem i kupiłem od niego...A teraz to ma chociaż rasowe ? Wtedy na ncb mówił " czyste simy"

no mozna by a jaka bys chcial ilosc? no ma rasowe ale coz z tego jak chore i wgl cieleta od cycka i cena 1500-1700zl i cieleta ledwo co zyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

cieląt ładnych i w dobrej cenie nie brakuje tylko trzeba się troszeczke tym zainteresować,popatrzyć ogłoszenia,podzwonić po handlarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

fendt3009ls
Ja na wiosnę bd chciał kupić z 8 albo 10 jakby byly ładne i w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14tija14    8

W Wielkopolsce za takiego wołają ponad 1000 smile.png

Zależy z jakiego województwa jesteśtongue.png

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Witam jestem z okolic Kalisza dokładnie z Kuchar unas za NCB handlarze wołają 15zł za kg mięsne 18 zł kg nie powiem zdrowe zadbane ładne cielaki ile oni płacą za takie cielaki na podlasiu może ktoś się dokładnie orientuje Za hf płaciłem 600 zł ale tak szczerze to śmierć w oczach wożą takie 3 dniowe zapalenie puc ,BWD i inne cuda.Jestem rolnikiem nie Handlarzem chętnie nawiąze kontakt z rolnikami którzy chcą sprzedawać cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ogłosiłem 5 dniowa jałoweczke po krowie hf byku lm o godz 19,45  za 750 zł rano o 6 juz sprzedałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

1000  zł za 14 dniowego byczka mieszaniec po byku sm - warto za tą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

trochu przy dużo ale też wszystko zależy jaki? jak duży to może i warto...region są regiony,że takiego kupisz taniej ale są również takie gdzie będzie drożej...ogólnie ciężko to określić można jedynie na własnym przykładzie

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Witam

Kupował ktoś ostatnio małe byczki na dalszą hodowlą jeśli tak , to jaki przekrój cenowy ??? i waga

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Hej ja kupowałem NCB duże ładnej budowy w wadze 80 kg 15 zł za kg jak dla mnie drogie no cóż ale ostatni raz dałem zarobić handlażą .Była pieczątka na paszporcie gdzie były kupywane cielaki i doszedłem do tego kolesia to on sprzedaje temu handlarzowi po 11 zł to się smiał ze ładnie was kroją w tej wielkopolsce pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Okolice Buska Zdroju ,kolega brał w tą sobotę to miał pełny samochód ,ja więcej biorę od innego ten sam towar i cena(wysoka) ,jak ci się chowają ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

Tomi8317 ja tez z kalskiego jestem i tez za ncb-ki placilem po 15zl a za miesne krzyczy 18 moze nawet od tego samego kupowalismy.Cena wysoka a cielaki z trzeciej reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj