matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystian26    25

szału nie było od tego tomka i ta cena z kosmosu. wolę od gościa z Jastrzabki nie wiem czy wiesz o kim mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

firma z branszczyka dziala jak wsZystkie inne w okolicy. Wszystko co najlepsze sprzedaja za granice reszte kupia handlarze w polsce a co im zostanie to kupia rolnicy albo oddadza na uboj. Bylem w branszczyku kilka razy i tylko raz cos kupilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Ile u Was wołają za byczki 2 tyg hf?Mam też do kupienia MO ile takie u Was?Pow chełmiński hf 700 mo 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2497    0

witam. jestem na kupnie cielat w wiekszej ilosci w wadze zeby mialy okolo 100-130 kilo lub wiecej, chce sztuki typowo miesne. po kilku zakupach u tych duzych firm nie bylem na 100 procent zadowolonu a cena byla dosc duza, szukam wiec w tych mniejszych firmach, macie jakies moze sprawdzone zrodlo? albo mozecie cos powiedziec o tych bo nawet ciekawie wygladaja: 

 

1. http://olx.pl/oferta/sprzedam-cieleta-cielaki-rasy-mm-ho-hf-ncb-limousine-siemntal-CID757-IDbLupF.html#1973313401

2. http://olx.pl/oferta/byczki-miesne-simental-limousine-cieleta-opasy-do-dalszego-chowu-CID757-IDdAq3z.html

3. http://olx.pl/oferta/cieleta-miesne-CID757-IDdqSnR.html#cb4ddb9a07

 

pozdrawiawm licze na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

mat 2497 z pierwszego i trzeciego linku co podales widac zwykłe rw i polska czerwona a mowia pewnie ze lm hehe te z krakowa konkret ale to tylko foty ciekawe jak w realu.znajomy pojechał do skulska bo na zdj.ładne sztuki a jak zajechał nie było z czego wybrac, wzioł cos zeby pusto nie wracac bo wiadomo paliwo nie woda ale szału nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

chłopaki samochody macie bierzesz z wypożyczalni przyczepkę tankujesz auto za 500zł jedziesz na podlasie i za hf płacisz 350 , 400 zł max za mieszańca 600zł i na siedmiu sztukach masz już trz tysiące w kieszeni no fakt trzeba trochę pojeżdzic i po dzwonić nie dawajcie tyle zarabiać tyle tym oszustom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

szału nie było od tego tomka i ta cena z kosmosu. wolę od gościa z Jastrzabki nie wiem czy wiesz o kim mówię

 

Nie znam to gdzieś koło Kielc?Napisz coś więcej  jaki towar ceny na prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2497    0

mat 2497 z pierwszego i trzeciego linku co podales widac zwykłe rw i polska czerwona a mowia pewnie ze lm hehe te z krakowa konkret ale to tylko foty ciekawe jak w realu.znajomy pojechał do skulska bo na zdj.ładne sztuki a jak zajechał nie było z czego wybrac, wzioł cos zeby pusto nie wracac bo wiadomo paliwo nie woda ale szału nie byłoto 

wiec wlasnie dlatego pytam bo niechce tak jechac 

 

 

chłopaki samochody macie bierzesz z wypożyczalni przyczepkę tankujesz auto za 500zł jedziesz na podlasie i za hf płacisz 350 , 400 zł max za mieszańca 600zł i na siedmiu sztukach masz już trz tysiące w kieszeni no fakt trzeba trochę pojeżdzic i po dzwonić nie dawajcie tyle zarabiać tyle tym oszustom

znajdziesz z 30 szt miesnych i mi przywiez to ci dobrze zaplace 

 

Napewno jakbys pojechal na miejsce to zadnego cielaka ze zdjec tam nie zobaczysz.

dlatego pytam wlasnie czy ktos byl i bral lub jakies pewno zrodlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

dziwie sie dla czego Ci rolnicy z mazowsza sie nie oglaszaja na olx tylko sprzedaja handlarza po 300 a Ci w wlkp np u nas na jarmarku wołaja za nie 800-900zl koles kupił 4 i mu padły wkurzył sie załatwił sobie nr do tego rolnika pewnie ma znajomosci w agencji bo tam maja nr telefonow ale jest ochrona danych osobowych i bez znajomosci ani rusz bo probowałem i pojechal sam po te cielaki kupił po 300 zł za ktore u nas na jarmarku płacil 800 a na paliwo stracił 300zł auto i przyczepka swoje ale lepiej konice miec w tedy policja sie nie doczepi ze zle przewozone

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Cześć,

Jestem z woj Pomorskiego. Kupiłem na jesień dwa byczki, czarny (angus chyba) i brązowy z białym (charolaise x hf chyba) po mniej więcej 1000/szt, cena wysoka bo miały około 10 dni, no i oczywiście jeden z nich przywlókł do obory wirusa, po tygodniu 5 szt na zastrzykach, no ale udało się zwalczyć, objawy to gorączka, kaszel, katar. Moje pytanie: czy istnieje jakaś szczepionka "profilaktyczna" żeby ustrzec się wirusa, drugie pytanie to czy taka cena po 1000 za malutkiego cielaka mięsnego to sporo?? chętnie nawiązałbym z kimś z południa kontakt, gdyż rocznie potrzebuje kupić około 10 cieląt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Witam panowie . Ostatnio sprzedałem 4 byczki kilkudniowe i dostałem za nie 2100 zł. Ładne mieszańce (mo) . Oglosiłem  się na 4Łomża to telefon się nie wyłaczał. Nie musze szukać daleko bo sprzedałem w  okolicy Łomży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

danielhaker ja kupiłem jałoweczke no ostatnim targu u nas dałem 500 zł w domu zwazyłem 41kg dostałem paszport od innego bo miesiaca to napeno nie mial skoro pepek jeszcze nie odpadl,handlarz powiedzial ze ile chce to mi takich jałowek przywiezie z mazowsza ,chyba nie myslisz ze za 50 zl zarobku bedzie brał to w rece?max 3stowki za to połozył.podlaskie mazowiecke tam jest wiecej gospodarstw mlecznych a u nas w wlkp mało wiec ceny cielat wysokie a hodowcow opasow przybywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

dziwny ten rozrzut cenowy między choćby wschodem a zachodem czy północą a południem kraju, szczerze to wolałbym jechać nawet po dwa cielęta przez pół polski bezpośrednio od gospodarza niż kilka km do handlarza, nawet jeśli koszt byłby podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

maromar szczepia draxinem ,ale to droga szczepionka i mozna tylko raz ja podac 1ml- 11zl najlepiej swiezo przywiezione odizolowac od reszty na jakis tydzien jak jest miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

1 ml na 10 kg wagi? u mnie jest taki problem ze cielęta idą od razu "pod krowę" często wraz z innym cielakiem, więc problem z odizolowaniem, no ale może przerzucę się na dojarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

1ml/40kg  ale butelka ma 50 ml i moj wet od ktorego biore leki tylko cale sprzeadaje za dlugo po otwarciu tez nie moze byc jak ktos kupuje po 30 szt jednorazowo to ok ,ale odchowaj tyle zeby dopatrzec sie czy wszystkie zdrowe ,albo ktory ma biegunke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

dziwny ten rozrzut cenowy między choćby wschodem a zachodem czy północą a południem kraju, szczerze to wolałbym jechać nawet po dwa cielęta przez pół polski bezpośrednio od gospodarza niż kilka km do handlarza, nawet jeśli koszt byłby podobny

Ja nie widzę nic dziwnego w rozbieżności cenowej pomiędzy różnymi rejonami kraju. Zwyczajnie są takie rejony gdzie gospodarstwa nastawione są na produkcję mleka. Cieląt jest tam wiele, a areał przeznaczony na produkcję paszy dla krów. Cieląt wiele, zainteresowanych opasem niewielu więc i cena cieląt niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hfa ci u nas dostatek.a pod nosem na wiosnę mają się budować obórki jedna na 70 dojnych druga na 300 to tej galarety nie za braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

obok mnie :) będą sie budować na wiosnę

gminy Perlejewo Drohiczyn Grodzisk tych cielaków hf do pożygu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj