matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

tespis17    23

Ja jak sprzedaję to po 600-700zł HF, MM - 700-800 zł. Sprzedaję tylko znajomym. Kuj-pom

Za 400 to  się nie opłaca chyba że zdechlaka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt3009ls    1

Witam wiecie moze gdzie kupic byczki Simentale w miare rozsadna cene? Oprocz handlarza z bychawy bo kupilem 5 i 2 padlo nie mowiac ile poszlo kasy na lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Witam wiecie moze gdzie kupic byczki Simentale w miare rozsadna cene? Oprocz handlarza z bychawy bo kupilem 5 i 2 padlo nie mowiac ile poszlo kasy na lekarza.

a skąd jesteś kolego

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Też bym był zainteresowany mieszancami:ale bezpośrednio od rolników ok 10 sztuk lubelskie lz, lch, lhr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

dziś kupiłem byczka bb 5 tygodniowy biały ok 90kg za 1200 i simentala czarnego z białą głową ur.3 lipca 2015 ok.220 kg za 1900 zł,a było jeszcze do kupienia z 10 szt w wadze od 70-300kg w dobrych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja jak kupuje cielaki to wkurza mnie jedna rzecz. Najpierw dzwonie do handlarza po ile on płaci i np. ostatnio jałóweczki hf od 8 do 10 zł za kg. Jadę do rolnika, oglądam i pytam po ile. Oczywiście pada najwyższa stawka za kilo co jest zrozumiałe. Mówię, że po tyle nie dam, mode dać np. po 9. Widać, że cielak względny ale nie jakiś super rewelacyjny. Ale za cholerę nie idzie nic urwać więc rezygnuję po czym dowiaduje się, że był handlarz i koleś sprzedał po 8.50 zł/kg bez mrugnięcia okiem. No masakra. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Bo nie którzy wolą sprzedać handlarzowi taniej niż tobie rolnikowi.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt3009ls    1

dziś kupiłem byczka bb 5 tygodniowy biały ok 90kg za 1200 i simentala czarnego z białą głową ur.3 lipca 2015 ok.220 kg za 1900 zł,a było jeszcze do kupienia z 10 szt w wadze od 70-300kg w dobrych cenach

 

a skad te byczki kupiles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

ludziska nastawiali sztuk na dopłaty, teraz mało paszy i cielęta będą tańsze, jak dobrze poszukac to na olx jest masa starszych cielaków-szkieletów, skoczki się w tym roku przeliczyły :rolleyes:  a tak w temacie to w sobote przywieziony ładny tygodniowy HO za 499zl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@grzesiek88

Zrób zdjęcie i pokaż f-re bo ciężko mi w to uwierzyć. Nie leżakuje czasami dużo??

Cielęta dużo paszy Ci nie zjedzą po drugie z szkielet można zrobić ładnego w dwa tygodnie. Mleko i dwa jajka codziennie i zobaczysz jak się będzie świecić.

 

Koledzy napisałem Wam że sprzedaję tylko Znajomym przez duże "Z" których znam osobiście, a jestem z regionu "Pałuk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

NO za 400 to chyba kpina żeby sprzedać. Jedynie zdechlaka z biegunką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Ostatnio kupiłem, 5 tygodniową jałówkę hf za 750 z dowozem do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

zalezy czy hf czy jakas krzyżówka

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj