Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Raczo

Konwia na hali

Polecane posty

Raczo    19

Używacie bańki do dojenia krów (np. z zapaleniem lub na mleko dla cielaka ) na hali udojowej? Jeśli tak to jak to u was jest zrobione i w jaki sposób je myjecie? Fotki mile widziane :) .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

robertbara    57

My używamy jak są zapalenia. Bańka ze starej obory z pulsatorem, wystarczy wpiąć się złączką pod rurę z podciśnieniem. :)

Tak apropo nie dawajcie mleka z zapalenia cielakom, bo bakterie dostają się do młodego organizmu. Ja po to trzymam byki żebym im dawać. No ale każdy robi jak uważa :)

Raczo    19

Źle mnie zrozumiałeś :) . Nie dajemy mleka od krowy z zapaleniem cielakom :) .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Wiadomość z agroFakt.pl

Raczo    19

@robertbara

A jak potem myjecie aparaty udojowe od tych konwi? Możesz jakoś je podłączyć do myjni od hali udojowej? Czy wiadro wody, płyn, szczotka i do roboty :P ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez farmer_89
      Witam, mam pytanie jaki bylby orientacyjny koszt zamontowania 9 poideł w oborze razem z całym materialem i robocizna, może ktoś montowal ostatnio?
    • Przez hodowcamlody
      Spotkał się ktoś z wygrodzeniami do właśnie obory uwięziowej nie pozwalającej przechodzić krowie na korytarz paszowy podczas wganiania z pastwisk do obory? Planuję budowę nowej obory i nie wiem jak rozwiązać tą istotną kwestię, krowy na pastwiskach przebywają od maja do pażdziernika, tereny podgórskie to powierzchni do wypasu nie brakuje. Z góry bardzo dziękuję, niby google jest ale nie mogę nic znaleźć.
    • Przez Xeon
      Witam,
      Przerabiam wolny budynek na oborę (uwięziówka) - zostało już w sumie wylanie posadzki. U mnie będzie to na płytkiej ściółce (obornik wypychany 2 razy dziennie).
      Zastanawiam się w doborze mieszanki betonowej (z betoniarni oczywiście).
      Czy mógłby mi ktoś podesłać skan, albo chociaż info jaką mieliście podaną mieszankę w projekcie budowy?
      W betoniarni nie chcą raczej się w tych tematach wypowiadać, aby ktoś nie miał do nich pretensji w razie problemów z posadzką.
      Dzięki
    • Przez marcos
      witam wszystkich forumowiczów. niedługo przejmę gospodarstwo od ojca który przejdzie na RS a sam dostanę premie 75tys i chciałbym te pieniadze zainwestować w nowy budynek na opasy. W planach jest budowa budynku o wymiarach ok. 11x30m tylko nie wiem jakich użyć materiałów do budowy i czy robić budynek ze stropem czy bez. Co o tym sądzicie?? moze ktoś pochwali sie swoimi budynkami? Dodam ze na słomę mam stodołę i strop na słomę byłby raczej nie potrzebny. No to tak zgrubsza wszystko:)