Skocz do zawartości
Arto96

Problem z hydraulicznym zgarniaczem obornika

Polecane posty

Arto96    0

Witam. Otóż dzisiaj wystąpił u mnie problem zgarniacza. Mam 2 linie i 2 prasy. Jedna strona wypycha bez zarzutu natomiast druga się tj. zablokowała. Rano wypychała, wszystko było dobrze, gdy na samym końcu stanęła. Nie rusza się w ogóle. Próbowałem zwiększyć ciśnienie ale nic to nie daje. Ciśnienie jest, aż silnik przysiada ale linia stoi w miejscu. Ktoś spotkał się z takim problemem ? Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem to proszę o podpowiedzi. Dodam że linia stanęła w pozycji wysuniętej więc teraz powinna wracać.

lukbold    399

zaciął się ten zawór sterujący z którego wychodzą węże. przeczyścić trzeba. wydaje mi się że pewno w oleju pływa jakiś glut

Wiadomość z agroFakt.pl

Arto96    0

Obornik jest przymarznięty ale przecież wypychał i dopiero na końcu linia się zatrzymała. Po za tym obornik był odrzucany niedawno więc nie ma go aż tak dużo do przepchania. Co do lukbold to w jaki sposób go przeczyścić ? Odkręcać wszystkie węże rozbierać go na części ?

Arto96    0

Mam tam śrubę do regulacji ciśnienia i bolec do odpowietrzania. Próbowałem odpowietrzyć i zwiększać ciśnienie ale nic nie pomaga. Tylko silnik się odzywa tj. daje ciśnienie ale coś blokuje. Jak zrobi się cieplej to trzeba będzie odwalić cały obornik i zobaczyć czy nic nie zablokowało się w prasie.

lukbold    399

a zmniejsz ciśnienie. przecież jak jest duży opór to u mnie sam się wsteczny włączył z tego co pamiętam

kobra89    66

Cisnieniem nic nie załatwisz masz zawór rewersyjny przeciez i dwudrożny bo na 2 linie Ci sie rozchodzi, jedna pcha druga wraca nie tak? zawór masz do d*py

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się