Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    159

to sporo owsa sieje, ja w tym roku owsa chyba nie będę brał z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

kryssr    50

no tez nie na temat ale z tych odmian miałem skorpiona i bardzo dobra odmiana :)  

a cena owsa teraz po ile ?  gryka u nas nadal trzyma się po 1900 ;) tylko w tym roku zapewne nasieją multum albo ściągną z pod Kaukazu jak teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    345

O kurka wodna! Daj receptę na takie koszta. A i zagwarantuj, że w kolejnych latach coś na tym polu urośnie - bo wychodzi z tego że plon uzyskałeś kosztem zasobów zgromadzonych w glebie.

Kiedyś wziąłem pole w dzierżawę. Poprzednik doprowadził je do stanu, że na IIIa -IVb żyto plonowało na poziomie 1,5t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    68

O kurka wodna! Daj receptę na takie koszta. A i zagwarantuj, że w kolejnych latach coś na tym polu urośnie - bo wychodzi z tego że plon uzyskałeś kosztem zasobów zgromadzonych w glebie.

Kiedyś wziąłem pole w dzierżawę. Poprzednik doprowadził je do stanu, że na IIIa -IVb żyto plonowało na poziomie 1,5t/ha.

 

żadna tajemnica...

pod korzeń YARA 20-30 150kg/ha cena 1570zł/tona

 Mocznik 150kg/ha cena 1370zł/tona

 

potem pierwsza dawka nawozu

Saletra 70kg/ha cena 1260zł/tona

 

Oprysk na chwasty

Chwastox Trio 1,5l/ha cena 35zł/l

 

Do tego raz przejechałem Mocznikiem z siarczanem 5kg+3kg cena w cenie 10zł/ha

Owies oferta na 25 ton gęstość 51 cena 530 netto - Jelonki koło Ostrowi Mazowieckiej.

 

 

Elewarr Rzeszów pszenica paszowa 570 konsumpcyjna b12,5% g26 630 ceny netto

 

i teraz porównajcie sobie koszta upraw w tych postach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Jeden bałer u nas co ma brykiet i dużo ziemi skupuje pszenicę bez żadnych badań po 650zl +VAT. Płatność miesiąc czasu, powiat Kraśnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    82

Panowie, to temat  cenach a nie kosztach uprawy owsa.

 

Zaproponowano mi 650 na reke za jeczmien jary z odbiorem z podwórka i zastanawiam sie czy nie sprzedawać.

 

Cena niczego sobie nieprawdaż? Płaci ktos lepiej w północnej polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Firma GoodGrains

Ceny netto loco gospodarstwo w odległości ok 100km od portów w gdy/gda

Cena transportu wyliczona na 30pln/tona

Pszenica 12,5% białka 655pln

Pszenica bez białka 640pln

Pszenica nowe zbiory (odbiór wrzesień) 700pln

Jeczmień 590pln

Rzepak 1600pln

Rzepak nowe zbiory 1490pln

Bobik 710pln

Łubin 890pln

Groch 820pln.

W razie pytań proszę na priv...

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    8

coś się ruszyło na Matif po raporcie USDA może jednak nie będzie tak źle bo jeżeli zboże nie ruszy przez porty to jakoś cienko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Witam wszystkich o to cena w skupie w moich okolicach pszenica 680, pszenżyto 600, żyto 520, jęczmień 600 ceny netto + 7% vatu ostatnia podwyżka była w połowie listopada i od tej pory cisza polska północno-zachodnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

coś się ruszyło na Matif po raporcie USDA może jednak nie będzie tak źle bo jeżeli zboże nie ruszy przez porty to jakoś cienko to widzę.

Pewnie satelita zobaczył że u mnie za stodołą pszenica wymarzła !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    101

Dzisiaj podzwoniłem trochę. Ceny brutto

Zakrzew

              pszenica 610zł, 630zł za towar

              jęczmień 590zł, 600zł za towar

Boża Wola pszenica 620zł, 640zł za towar

                  jęczmień 590zł, 610zł za towar

Młyn Stara Wieś pszenica gluten powyżej 28% 650zł,

                           poniżej 28% glutenu 640zł

                           groch konsumpcyjny 640zł

                           groch paszowy 620zł

Bychawa kaszarnia jęczmień 600zł

              grochu na razie nie kupuje może od środy zacznie jak doczyszczany po kombajnie to możliwe nawet 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    34

dzisiaj sprzedana pszenica białko 13,5 gluten 29,6  cena 650 netto  podlaskie powiat bielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    193

Z owsem było kilka lat bardzo problematycznych i potem nastapił spadek produkcji a wiec widocznie ceny podskoczyły. Ale z tym płatkami zawsze był problem z gestościa, odmiany jakie siałęm nie były zbyt dobre na płatek bo miały duży udział łuski tzn - bingo, krezus, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×