Polecane posty

witam. Panowie pytanie do was, a mianowicie przesiewałem pszenżyto zimowe pszenicą jara bo tylko takie nasiona jare miałem i nie wykonałem orki tylko poszedł kultywator pszenica ładnie sie ma tylko ze powschodziło sporo pszenżyta i pytanie czy to da rade pózniej spszedac?????wezmą to??? z góry dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Dzis do jelonek sprzedałem po 630 w tym ich transport ponad 70km , a jak tylko sie załadował to pani z Jakpol gołymin zadzwonił i daje 635 :) ale teraz sie wstrzymam ze dwa tyg :)

 

netto brutto? paszowa czy konsumpcja? ludzie wiecej szczegolow bo tak to g.. warte wasze informacje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

witam. Panowie pytanie do was, a mianowicie przesiewałem pszenżyto zimowe pszenicą jara bo tylko takie nasiona jare miałem i nie wykonałem orki tylko poszedł kultywator pszenica ładnie sie ma tylko ze powschodziło sporo pszenżyta i pytanie czy to da rade pózniej spszedac?????wezmą to??? z góry dziekuje za odp.

Drobiarze,świniarze wezmą jak masz jakiś w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    344

konsumpcja netto ale ucieli mi na 620 bo miałem glutenu 25 :( a próbki robiłem niedawno i było 29 ale tak to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

propozycja na konsumpcję z nowych zbiorów 590 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 665pln czyli na porcie 690pln

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln 

Pszenica 11,5 - 630pln czyli na porcie 655pln

Rzepak stary 1720pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1600pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Bobik nowe zbiory 745pln

Cena bobiku uzależniona od lokalizacji.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7
Napisano (edytowany)

Propozycja rzepaku nowe zbiory 1637 netto AgroAS

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No właśnie koledzy jakieś przemyślenia odnośnie ceny rzepaku na nowe zbiory, bo jak tak patrzę ile pól i w jakiej kondycji jest niemiecki rzepak to powiem szczerze że martwię się o dobrą cenę zaraz po żniwach aż do końca roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

co z tymi przymrozkami koniec kwietnia/poczatku maja na zachodzie, były? Narobiły jakichś szkód??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 660pln czyli na porcie 685pln

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln 

Pszenica 11,5 - 630pln czyli na porcie 655pln

Rzepak stary 1740-1750!!!  pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1620pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Bobik nowe zbiory 745pln

Groch stare zbiory 850pln!!!

Cena bobiku uzależniona od lokalizacji.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Kontrakty na rzepak pną się w górę, ciekawe jaka cena rzepaku będzie na wolnym rynku...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Przymrozki na zachodzie były dokładnie takie same jak w Polsce, czyli wszystko zależy od uwarunkowań lokalnych fazy rozwojowej poszczególnych odmian i Bóg sam jeden wie od czego jeszcze, choć podejrzewam że są mniejsze szkody bo jak wiadomo wegetacja w Niemczech wcześniej startuje-rzepaki zakwitly tydzień wcześniej od naszych a nasze też te które wcześniej kwitly praktycznie nie mają żadnych uszkodzeń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Marcin namieszałeś z tą canolą z Australi ,co niektórzy niepotrzebnie rzepak sprzedli,ten raps przypłynął ale do Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Dziś po wsi jeździł przedstawiciel Polskich Młynów i szukał pszenicy do kupienia, a jeszcze nie dawno ta firma wstrzymywała skupy i twierdzili że mają zapas pszenicy do sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin namieszałeś z tą canolą z Australi ,co niektórzy niepotrzebnie rzepak sprzedli,ten raps przypłynął ale do Francji

Przypłynęło na razie 26tys ton, podobno więcej jeszcze ma przypłynąć.

Na tą chwilę rzepak przypłynął do Francji i Niemiec, natomiast do Polski ściągnęli z Ukrainy w ramach wymian towarowych (do Francji i Niemiec mają dalej niż do Polski z Ukrainy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

rzepak nowe zbiory 1630 netto.stary 1700 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

 

bobik,groch i rzepak głownie na Niemcy? 

Tzw. wysokobiałkowe to głównie karma dla zwierząt, czyli wszędzie gdzie są zwierzęta jest na to zapotrzebowanie to logiczne:)) Zazielenienie obowiązuje w całej UE więc na rynkach pojawia się zdecydowanie więcej tego typu towaru niż  parę lat temu. W tym roku dość sporo eksportowało się (groch, bobik) do krajów tzw. zachodniej europy, natomiast np. łubin trafiał też do krajów płw. Iberyjskiego. Jednak nie ma co ukrywać że większość wyprodukowanych w Polsce roślin wysokobiałkowych jest konsumowane przez nasz rynek.

Pozdrawiam

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 665pln czyli na porcie 690pln

Pszenica 12.5 - 655pln czyli na porcie 68pln - ostatnie tony

Pszenica 11,5 - 620pln czyli na porcie 645pln

Rzepak stary 1730pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1610pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Bobik nowe zbiory 740pln

Pszenica 12.5 nowe zbiory 650pln - cena netto na gospodarstwie  w odległości ok. 100km od portów Gda/Gdy, pozostałe lokalizacje jak też większe ilości cena do uzgodnienia.

Ponadto oferujemy kontrakty tzw. giełdowe, czyli po podpisaniu umowy na sprzedaż wyznaczany jest okres (np. do grudnia, maja itd.), w którym sprzedający w każdej chwili może powiedzieć stop i w tym momencie ma cenę (kwota matif - ustalona wcześniej premia), korzystne jest w przypadku gry na zwyżki notowań giełdowych , w tym roku kompletnie nieopłacalne!!!!, można również dokonywać transakcji w Euro jeśli nie jesteśmy pewni Naszej waluty:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    11

Biuro rolne FranceAgriMer zmniejszyło prognozę zapasów pszenicy we Francji na koniec bieżącego sezonu z 5,5 mln ton do 3,9 mln ton, głównie w związku z utrzymującym się dynamicznym tempem eksportu tego zboża;

 

coś może w koncu pozytywnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzw. wysokobiałkowe to głównie karma dla zwierząt, czyli wszędzie gdzie są zwierzęta jest na to zapotrzebowanie to logiczne:)) Zazielenienie obowiązuje w całej UE więc na rynkach pojawia się zdecydowanie więcej tego typu towaru niż  parę lat temu. W tym roku dość sporo eksportowało się (groch, bobik) do krajów tzw. zachodniej europy, natomiast np. łubin trafiał też do krajów płw. Iberyjskiego. Jednak nie ma co ukrywać że większość wyprodukowanych w Polsce roślin wysokobiałkowych jest konsumowane przez nasz rynek.

Pozdrawiam

 

 

No tak, podaż wzrosła to wiadoma sprawa; ale zaciekawił mnie ten eksport straczkowych ze względu na duzy import soi, zamiast wykorzystywac własne źródło bialka to je wywozimy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kontrakty na rzepak pną się w górę, ciekawe jaka cena rzepaku będzie na wolnym rynku...

 

napewno wyższa niż teraz w kontraktach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj