Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

10lat

ja odpuściłem i nie poszedłem jak się dowiedziałem ile przedsiębiorca chce dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Jak na 10 lat to jeszcze jeszcze, może kolo ma sporo ha to będzie miał z czego dokładać ;) Co nie zmienia faktu że czynsz porażający. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

10lat

ja odpuściłem i nie poszedłem jak się dowiedziałem ile przedsiębiorca chce dać

 

 

aa to chyba że, nie wiedziałem że on ma jakieś tam ścieki.

Na co składasz  ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzierżawa na 10 lat ale po 3 można zmusić agencję do sprzedaży więc inaczej to już wygląda.

W moich stronach dają też absurdalne kwoty za dzierżawę ale tylko po to aby potem wykupić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Wipasz pszenica po 510 netto..

U Macka to inna sprawa bo sobie indyczego nawozi to kuku urośnie ale ten co to wziął to oj ciężko będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Kamil w żniwa sprzedawałem do rudna po 640 netto

 

 

z agencja raczej mu się nie uda brać dopłaty i nie płacić czynszu - taką taktykę stosuje ten "kozak"

 

jakbym wiedział że tak cena spadnie to też bym w żniwa sprzedał zawsze sprzedawałem styczeń luty i cena jak była cena najlepsza a w tym roku odwrotnie a sprzedać trzeba bo kasa potrzebna na wkład własny do kredytu już nawet modernizację odpuściłem i nie składam wniosku 

No cena kosmiczna padła jak na nasz region...

Tak Michał.

no to szkoda, że się nie zgadaliśmy może jeszcze kiedyś będzie okazja pogadać. Dalej składasz na modernizację na kombajn, czy teraz zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Sprzedał kolega jako paszowka czy konsumpcja? Jeśli konsumpcja to jakie parametry?

Handlowałem z nimi rok temu i niezbyt miłe wspomnienia. Sprzedawałem im konsumpcję na port i wszystko było pięknie dopóki pszenica podwórka nie opuściła. Potem nagłe telefony że a to brak białka a to opadania i takie tam. i oczywiście cena w dół i to sporo. A parametry robiłem sobie sam i oni próbki brali też i wszystko było pięknie. 

Przebadałem 4 dni temu to co mam w tej chwili do sprzedania, 2 próbki.

 

Wilgotność 11.4 -11.8

Białko 14.4 - 15.4

Gluten 32

wskaźnik sedymentacji 65 - 66

 Gdzie w Lubelskim dobrze sprzedać taką pszenicę?  Mam tego 3-4 tiry. Jak dotąd najwyższa propozycja 590 netto. To paszową w Bełżycach jak leci bierze po 610 brutto. 

 

większość daje taką cenę rzeczywiście... a za zwykłą paszówkę 575-580. Widać jak się opłaca dbać

 

Dzwoniłeś do Unexu ? Zazwyczaj mają dobre ceny a i firma sprawdzona.

Firma sprawdzona to fakt ale z cenami to powiem Ci że zalezy z kim rozmawiasz bo jak trafisz na facetkę to ciężko się z nią ugadać a jak z facetem to idzie lepiej komunikacja 

Edytowano przez Zetor86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 150km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 640pln czyli na porcie 670pln

Pszenica 12.5 - 625pln czyli na porcie 655pln

Pszenica 11,5 - 610pln czyli na porcie 640pln

Rzepak stary 1650pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1540pln netto loco gospodarstwo.

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie

"Giewont" częściowo rozładowuje się w Rostock a potem ma 30 tys ton przywieźć do Gdyni, co do dalszych statków to nie mam na razie informacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Według mojej wiedzy te 200 tyś co miało przypłynąć ,to przypłyneło ale w lutym do Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

A w którą stronę płyną te statki ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki5056    1

ponad 5ton za dzierzawe, szok :D

5 ton to nic u mnie biją po 14 ton ostatnio za 20 ha z czego uprawnego 16 staneło na 224 tonach to dopiero jest absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

5 ton to nic u mnie biją po 14 ton ostatnio za 20 ha z czego uprawnego 16 staneło na 224 tonach to dopiero jest absurd

Za pewne bili się na decytony a nie tony!! :D 14 ton nierealne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

realne realne jak dzierżawa na 2 lata z prawem pierowkupu to tak obszarowcy się biją  u nas też po 11 ton bili , tak było  bo teraz zmieniła się ustawa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj