Polecane posty

miwigos    3395

Mylisz się kolego :)

Nauczyło!

Wtedy podpisałem 1/2 a teraz 1/4...

Czyli o 1/4 za dużo,ja tylko raz podpisałem na 1/4 i straciłem 100 zł na tonie ,od tego czasu wszystko na depozyt i jeszcze nigdy nie straciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Nigdy nie mów nigdy...
To jest gra... Tylko czekać aż noga się powinie (oczywiście nie życzę)
Skoro taki masz dar przewidywania to w totka zagraj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Miwigos kiedyś odda w depozyt, a później dowie się, że firma splajtowała :) Pamiętam, jak w ciągu kilku lat zbankrutowały 3 mleczarnie, do których odstawiało się mleko, więc nic mnie już nie zaskoczy. A pieniądze od syndyka idą w pierwszej kolejności do ZUS-ów, skarbówek itd. itp, tylko nie do rolnika. Zmierzam do tego, że czasem i na przechowaniu można stracić, bo nigdy do końca nie wiesz, jak firma funkcjonuje. Tylko, że wówczas stracisz wszystko, a nie 100 złotych na tonie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

To rownie dobrze firma której sie odwozi towar na kontrakt moze oglosic upadlosc przed zaplata... Co za glupie gdybanie.. Co będzie jak księżyc spadnie?

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

 

Szukam pszenicy i pszenżyta cenny netto, orientacyjne dla zachodniopomorskiego około 100-150 km od Szczecina.  

 

Pszenica 14 - 640pln 

Pszenica 13,5 - 630

Pszenica 12.5 - 625pln 

Pszenżyto : 580 

 

 

www.polishagri.pl

 

Edytowano przez goliard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

dziś pojechało kolejne auto pszenicy po 580 netto do pmn agro

Sprzedał kolega jako paszowka czy konsumpcja? Jeśli konsumpcja to jakie parametry?

Handlowałem z nimi rok temu i niezbyt miłe wspomnienia. Sprzedawałem im konsumpcję na port i wszystko było pięknie dopóki pszenica podwórka nie opuściła. Potem nagłe telefony że a to brak białka a to opadania i takie tam. i oczywiście cena w dół i to sporo. A parametry robiłem sobie sam i oni próbki brali też i wszystko było pięknie. 

Przebadałem 4 dni temu to co mam w tej chwili do sprzedania, 2 próbki.

 

Wilgotność 11.4 -11.8

Białko 14.4 - 15.4

Gluten 32

wskaźnik sedymentacji 65 - 66

 Gdzie w Lubelskim dobrze sprzedać taką pszenicę?  Mam tego 3-4 tiry. Jak dotąd najwyższa propozycja 590 netto. To paszową w Bełżycach jak leci bierze po 610 brutto. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Sprzedał kolega jako paszowka czy konsumpcja? Jeśli konsumpcja to jakie parametry?

Handlowałem z nimi rok temu i niezbyt miłe wspomnienia. Sprzedawałem im konsumpcję na port i wszystko było pięknie dopóki pszenica podwórka nie opuściła. Potem nagłe telefony że a to brak białka a to opadania i takie tam. i oczywiście cena w dół i to sporo. A parametry robiłem sobie sam i oni próbki brali też i wszystko było pięknie. 

Przebadałem 4 dni temu to co mam w tej chwili do sprzedania, 2 próbki.

 

Wilgotność 11.4 -11.8

Białko 14.4 - 15.4

Gluten 32

wskaźnik sedymentacji 65 - 66

 Gdzie w Lubelskim dobrze sprzedać taką pszenicę?  Mam tego 3-4 tiry. Jak dotąd najwyższa propozycja 590 netto. To paszową w Bełżycach jak leci bierze po 610 brutto. 

Poszła na paszówkę bo parametry były na pograniczu i nie chciałem ryzykować wiadomo jak badania na różnych skupach robią. Ja już z nimi parę lat handluję i nie było żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Kolega Miwigos kiedyś odda w depozyt, a później dowie się, że firma splajtowała :) Pamiętam, jak w ciągu kilku lat zbankrutowały 3 mleczarnie, do których odstawiało się mleko, więc nic mnie już nie zaskoczy. A pieniądze od syndyka idą w pierwszej kolejności do ZUS-ów, skarbówek itd. itp, tylko nie do rolnika. Zmierzam do tego, że czasem i na przechowaniu można stracić, bo nigdy do końca nie wiesz, jak firma funkcjonuje. Tylko, że wówczas stracisz wszystko, a nie 100 złotych na tonie :)

Ryzyko jest zawsze towar oddaje na dwie firmy żeby zmniejszyć ryzyko,wkrótce będzie przechowywany u siebie,ale wtym roku to bym nie podpisał kontraktu nawet po 1600 ,bo napewno będzie droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

dziś pojechało kolejne auto pszenicy po 580 netto do pmn agro

 

ja pierniczę ale cena, masakra  ;/

PS. To Ty siedziałeś w piątek koło mnie przed przetargiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

jakbym wiedział że tak będzie to bym sprzedał w listopadzie za ponad 600 netto, ale i tak podskoczyło trochę do góry bo w lutym dawali tylko 540 netto.

Całkiem możliwe jeżeli jak dobrze zapamiętałem masz na imię Michał to siedziałem obok ciebie, a tak poza tym to nieźle z ceną pojechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

510 kwintali za 16,5 ha i tak wychodzi pośredniej cenie gus po 2000 tysie za ha a ziemia IV klasa strasznie zapuszczona,że parę lat trzeba ją do porządku doprowadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

To u nas ostatnio z sasiedniej gminy kawałek niecałe 8ha wylicytowali na 2600-2700 za hektar ziemia papierowo IV a faktycznie V zajechana dośc mocno wapna i obornika nie widziła z xx lat na czesci juz nawet zyto nie rosło tak zakwaszone. Ale to licytowali sie dwaj co uprawiaja maline i truskawke dzierżawa na 3 lata !!! :) Niezła paranoja gdzie te chinskie kalkulatory sprzedaja :)  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

No cena kosmiczna padła jak na nasz region...

Tak Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

To na bogato, kurcze to może by swoje ziemie za tyle oddać, zadbane, urodzajne :-D

 

kolego ja jestem pierwszy w kolejce :)

takich "kozaków" ekonomia szybko zweryfikuje

 

No cena kosmiczna padła jak na nasz region...

Tak Michał.

Michał nie martw się za rok - dwa będzie następny przetarg na ta ziemię :)

Kamil ma rację ta ziemia wymaga potężnych nakładów - 20 lat temu była naprawdę w dobrej kulturze, ale od 16 lat nie widziała grama wapna, nie wspomnę o nawożeniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

W okolicy był juz kozak co wygrał przetarg na Radoryż Smolany 45ha od starostwa po szkole rolniczej. Umowa na 3 lata rzucił na uwczesne czasy kwote 2000zł/ha a z tego co wiem ani złotówki starostwo nie dostało tak to działa :)  3 lata posiał kukurydze teraz wział to lokalny rolnik za normalniejsza kase choc nie wiem ile konkretnie :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jakbym wiedział że tak będzie to bym sprzedał w listopadzie za ponad 600 netto, ale i tak podskoczyło trochę do góry bo w lutym dawali tylko 540 netto.

Całkiem możliwe jeżeli jak dobrze zapamiętałem masz na imię Michał to siedziałem obok ciebie, a tak poza tym to nieźle z ceną pojechał

 

Kamil w żniwa sprzedawałem do rudna po 640 netto

 

W okolicy był juz kozak co wygrał przetarg na Radoryż Smolany 45ha od starostwa po szkole rolniczej. Umowa na 3 lata rzucił na uwczesne czasy kwote 2000zł/ha a z tego co wiem ani złotówki starostwo nie dostało tak to działa :)  3 lata posiał kukurydze teraz wział to lokalny rolnik za normalniejsza kase choc nie wiem ile konkretnie :)

 

z agencja raczej mu się nie uda brać dopłaty i nie płacić czynszu - taką taktykę stosuje ten "kozak"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Pewnie tak będzie :) Chociaż Twój sąsiad też dawał 45t...

Teraz skupiam się na modernizacji :)

Ja w styczniu sprzedawałem po 670 netto a w marcu po 610 netto ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Pewnie tak będzie :) Chociaż Twój sąsiad też dawał 45t...

Teraz skupiam się na modernizacji :)

Ja w styczniu sprzedawałem po 670 netto a w marcu po 610 netto ;/

 

tak ale mój sąsiad jest przedsiębiorcą i potrzebował pola do wylewania ścieków z ubojni - dla niego to się opłacał.

cały patek i sobotę woził ścieki z ubojni na to pole, a "kozak" orał na bieżąco - będzie znowu kukurydza w kolana :)

co do modernizacji - jutro składam wniosek

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj