Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

Nikt nie dzwoni ja się boje pytać, ale 100zł/t staniało od jesieni gdy 1/3 po 680 sprzedawałem. A miałem sprzedać wszystko, ale znajomi, rodzina  dlaczego sprzedajesz tak tanio .... Teraz poniżej 600zl/t to chyba z dopłaty trzeba dołożyć, albo amortyzacji, odtworzenia .... lub innych nie liczyć, ale kogo oszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ansu, nie uraź się, ale sprzedaż to była wyłącznie twoja decyzja. Ja pakuję swoje zboże na przyczepę i mam swoje zdanie i swoje racje. Zdanie sąsiadów i znajomych mnie krótko mówiąc g..... obchodzi. Nie chcą, nie sprzedają. Ja sprzedałem na początku grudnia i okazuje się, że była to jedna z wyższych cen tej zimy, a też wiele osób krakało, że "po nowym roku zdrożeje". Więc bez żalów, że ktoś przetrzymał i teraz cena spadła.

Rolnictwo jest jak poker, trzeba mieć dobrą rękę i mocne nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Kilkanaście lat temu tata doradził sąsiadowi aby przetrzymał zboże do wiosny bo zawsze droższe (a nigdy pieniędzy im nie było potrzeba), przez kilka lat zawsze wiosną była droższa aż do tej wiosny że nie zdrożała to jeszcze problem był z sprzedażą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

630zł brutto za paszówkę południowa Polska

gdzie taka cena?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie parametry co mi znajdziesz? dodam ze podkarpacie

Arkadia: sailor:

białko 13,5 13,3

gluten 29,7 28,7

wyrównanie 92 95,9

l opadania 399 391

 

Powiem ta, u Ciebie jest Kapka, ale mimo nie najgorszej ceny (w ujęciu kraju), to zetnie Ci z ceny prawdopodobnie, bo gluten jest zbyt niski dla niego w Twojej pszenicy. Oferuje 630zł netto, pewnie 590 netto gdzieś by Ciebie ta pszenica wyszła, do tego musisz dowieźć.

Najlepszym rozwiązaniem będzie transport tej pszenicy na porty w Trójmieście, ale kwestią tutaj najbardziej znaczącą jest koszt transportu. Wiem, że teraz dużo firm jeździ całą Polskę nawet za 60zł/t, więc jeśli udałoby Ci się znaleźć tani transport, to warto pojechać i sprzedać po 670-680zł netto na porcie.

 

Musisz mieć jednak świadomość, że na portach też święci nie są, i starają się bardzo często coś urwać na magazynach dla siebie.

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

Powiem ta, u Ciebie jest Kapka, ale mimo nie najgorszej ceny (w ujęciu kraju), to zetnie Ci z ceny prawdopodobnie, bo gluten jest zbyt niski dla niego w Twojej pszenicy. Oferuje 630zł netto, pewnie 590 netto gdzieś by Ciebie ta pszenica wyszła, do tego musisz dowieźć.

Najlepszym rozwiązaniem będzie transport tej pszenicy na porty w Trójmieście, ale kwestią tutaj najbardziej znaczącą jest koszt transportu. Wiem, że teraz dużo firm jeździ całą Polskę nawet za 60zł/t, więc jeśli udałoby Ci się znaleźć tani transport, to warto pojechać i sprzedać po 670-680zł netto na porcie.

 

Musisz mieć jednak świadomość, że na portach też święci nie są, i starają się bardzo często coś urwać na magazynach dla siebie.

 

Powiem Ci że poszalałeś z tą ceną 60zł/t i transport z jednego końca Polski na drugi... ja z kraśnika (lubelskie) szukałem w marcu transportu u wielu firm i nawet znajomego co ma pięć autek pytałem a najniższa oferta u tych "obcych" to 80zł/t a znajomy 75zł/t. Przy opcji że na portach zapłacą mi te 670zł netto i na bank do czegoś się przyczepią jak to na portach bywa to zostanie mi 580zł netto gdzie u siebie na podwórku za paszówkę tyle dostanę. Jak się mylę to proszę podeślij mi namiar do takiej firmy co za 65zł/t mi zawiezie na porty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Powiem ta, u Ciebie jest Kapka, ale mimo nie najgorszej ceny (w ujęciu kraju), to zetnie Ci z ceny prawdopodobnie, bo gluten jest zbyt niski dla niego w Twojej pszenicy. Oferuje 630zł netto, pewnie 590 netto gdzieś by Ciebie ta pszenica wyszła, do tego musisz dowieźć.

Najlepszym rozwiązaniem będzie transport tej pszenicy na porty w Trójmieście, ale kwestią tutaj najbardziej znaczącą jest koszt transportu. Wiem, że teraz dużo firm jeździ całą Polskę nawet za 60zł/t, więc jeśli udałoby Ci się znaleźć tani transport, to warto pojechać i sprzedać po 670-680zł netto na porcie.

 

Musisz mieć jednak świadomość, że na portach też święci nie są, i starają się bardzo często coś urwać na magazynach dla siebie.

kapka kręci nosem ze opadanie za wysokie...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że poszalałeś z tą ceną 60zł/t i transport z jednego końca Polski na drugi... ja z kraśnika (lubelskie) szukałem w marcu transportu u wielu firm i nawet znajomego co ma pięć autek pytałem a najniższa oferta u tych "obcych" to 80zł/t a znajomy 75zł/t. Przy opcji że na portach zapłacą mi te 670zł netto i na bank do czegoś się przyczepią jak to na portach bywa to zostanie mi 580zł netto gdzie u siebie na podwórku za paszówkę tyle dostanę. Jak się mylę to proszę podeślij mi namiar do takiej firmy co za 65zł/t mi zawiezie na porty.

 

W tym roku wiele osób woziło np. z Podkarpacia na Śląsk towar nawet za 30zł/t. Spotkałem się raz z oferta właśnie 60zł na północ Polski. Wiem, że to ceny poniżej rynku, ale jak ktoś jedzie na pusto w jedną stronę, to i czasami bierze coś taniej, aby chociaż bieżące koszty pokryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

Szukam pszenicy do okolo 100  km od Szczecina:

 

11,5 610 netto

12,5 620 netto

13,5- 630 netto

14,0 - 640 netto 

 

Pszenżyto

 

560 netto

 

Jeżeli ktoś zainteresowany to proszę o priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goliard    0

W tym roku wiele osób woziło np. z Podkarpacia na Śląsk towar nawet za 30zł/t. Spotkałem się raz z oferta właśnie 60zł na północ Polski. Wiem, że to ceny poniżej rynku, ale jak ktoś jedzie na pusto w jedną stronę, to i czasami bierze coś taniej, aby chociaż bieżące koszty pokryć.

 

ceny transportowe bardzo mocno spadły w tym roku, toteż te 60 zł za tonę jest osiągalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 150km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 650pln czyli na porcie 680pln

Pszenica 12.5 - 630pln czyli na porcie 660pln

Pszenica 11,5 - 615pln czyli na porcie 645pln

Rzepak stary 1670pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1530pln netto loco gospodarstwo.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

w końcu zaczyna się mówić o wymarznięciach w Polsce Rosji Kazachstanie i na Ukrainie miejmy nadzieję że może to chociaż trochę ruszy cenę w górę ale to czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj