Skocz do zawartości

Polecane posty

koniu    77

co niektórzy nie potrafią pomyśleć te 3-5 lat do przodu, myślą aby dziś, aby kupić maszynę itp. Widać to po narzekaniu np. na ceny pszenicy. Z 1100 na 600zł. Fakt, fajnie było ale wiadomo było że takie ceny nie będą wiecznie. Bank czeka na ratę, nie obchodzi ich że nie masz dotacji, nawozów i że zboże jest prawie o połowe tańsze... Kto spokojnie z głową inwestował to nie narzeka i daje radę, a kto się zapędził to widać że nie ten człowiek...

koniu    77

dobra cena. u nas nawet brutto tyle nie ma. Max 600 br w pobliskich skupach

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    351

oferta na dziś pszenica 14% - 645 netto , północna wielkopolska .....

Lechpol??

adam0122    6

W sobotę 28 ton pszenżyta poszło za 585 zł brutto, a jeszcze pod koniec stycznia dawali ok. 600 zł netto. Co zrobić człowiek był pazerny, że podrożeje. Ładowane z dwóch strychów w 3 chłopa przez 3,5 h. 

Pajej    52

Kusi mnie od dawna, ale teraz trzeba bedzie tak zrobic tj zrobić sobie prawko CE i wrazie czego na kromke chleba zarobie jak mi gospodarstwo siadzie

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

A tu cena tak na Poniedziałek

Pszenica 14 648pln

Pszenica 13,5 635pln

Pszenica 12,5 630pln

Pszenica bez białka  610pln

Rzepak 1630 pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1500pln

Giełda dziś na zielono ciekawe jakie jutro ceny będą?

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

buczek    8

marcin niestety przy takiej prędkości taniejącego euro to raczej jutro niżej:/

Sadek    450

co niektórzy nie potrafią pomyśleć te 3-5 lat do przodu, myślą aby dziś, aby kupić maszynę itp. Widać to po narzekaniu np. na ceny pszenicy. Z 1100 na 600zł. Fakt, fajnie było ale wiadomo było że takie ceny nie będą wiecznie. Bank czeka na ratę, nie obchodzi ich że nie masz dotacji, nawozów i że zboże jest prawie o połowe tańsze... Kto spokojnie z głową inwestował to nie narzeka i daje radę, a kto się zapędził to widać że nie ten człowiek...

Może rząd wesprze jak "frankowiczów" czy u rolników stało się inaczej?

koniu    77

wątpię że wesprze, równie dobrze są dopłaty także czego ma wspierać, poza tym do 101E dużo nie dużo jeszcze brakuje, także pożyjemy zobaczymy :) Nie wiem jak sprawa się miała wcześniej z kursem Franka, ale w rolnictwie nigdy nie było stabilności, a że były 3 lata bogate a teraz jest skromniej to co niektórych boli.

przem    11

Mam propozycje za pszenice paszową 610+vat z odbiorem z gospodarstwa, firma pewna, współpracuje z nią już od dłuższego czasu i zastanawiam się co zrobić?

przem    11

Niby na dzień dzisiejszy cena dobra, jednak trochę przykro jak się w grudniu sprzedawało po 670 netto ;/ po drugie nie zamierzałem teraz sprzedawać, a po trzecie to człowiek sam do mnie zadzwonił i szuka pszenicy bo musi zrealizować kontrakt a nie ma towaru i to daje trochę do myślenia...

szarak    11

Wszyscy pisali że mieli plony ponad 10t to przy takich plonach pszenica po 400 zł za tonę daje zysk.

koniu    77

zgadza się, nigdzie nie jest powiedziane że ma co roku zostawać po 2-3 tys. Niech się martwią Ci co płacą kosmiczne ceny za dzierżawy typu dopłata + 1000zł, bo u nas takich nie brakuje.

Agrest    410

Wydaje mi się że jeszcze nie dawno w rejonie Włoszczowy i Jędrzejowa było sporo ogłoszeń sprzedaży ziemi w cenie 20 tys za ha ( źródło gazeta Anonse), to jaki sens płacić tyle za dzierżawę?

kumpel25    3

Ja bym sprzedał 

U mnie proponują 520 netto za pszenżyto i 560 netto za pszenicę 

kto tyle płaci? ceny z dowozem?

traktor12    0

A u nas w świętokrzyskim to płacą za dzierżawę 2500 zł ➕ dopłata kosmos!!!!

Za tyle to sam bym oddal w dzierzawe i po co myslec, kombinowac,ciezko pracowac zeby tyle zarobic???

OKOLICZNI SKUPUJACY ROLNICY CENA MAX 550 BRUTTO PSZENICA SKUPU W OKOLICY NIE MAM.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez lotnik993
      firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda
    • Przez GoodRamQ
      Witam mam kilka pytań, czy można mieszać
      Pierwsza mikstura
      Czy mogę połączyć Chwastox Trio[2l/ha] + Puma[1,2/ha]?
      Druga mikstura
      Mocznik+Siraczan Magnezu+Eko List+Kalprim [Dolistny potas]
      Trzecia mikstura
      Antywylegacz i na grzyba.?

Jak macie swoje jakieś proporcje to pisać chętnie się pod uczę ;D

• Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?