Skocz do zawartości

Polecane posty

kabus55    54

Zapłać najpierw matce za mleko, to podyskutujemy.

No dobra brnijmy w to dalej. 

W zeszłym roku w sierpniu na Edwarda widziałem takie powiedzenie "Gdy na Edwarda ziemia twarda to zima harda". No i gdzie jest ta harda zima?

Edytowano przez kabus55

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    976

rząd zafundował rolnikom że nawet ziemi nie będzie można dokupić ani sprzedać. (-:

Nie powielaj bzdur bo jeśli jesteś rolnikiem to będziesz mógł kupić tak samo jak do tej pory.

Chyba że do rolnika ci daleko i jeśli uważasz że w twoim przypadku ustawa cię zablokuje to bardzo się cieszę z tego powodu.

lukejro    142

Dam Ci prosty przykład, w tamtym tygodniu zmarł sąsiad "z pola". 3 ha dobrej ziemi przez miedzę do wzięcia, jeśli rodzina nie załatwi spadku do maja (nierealne) to mogę o niej zapomnieć bo to już inna gmina....

damianzbr    976

Kto ci takiego kitu nawciskał? Nie ma znaczenia w jakiej gminie chcesz kupić pole. Grunt to abyś był rolnikiem, oraz zameldowany w jednej z gmin gdzie masz choć jedną działkę rolną, ale i to dopiero za 5 lat zacznie obowiązywać.

Jeśli za pięć lat będziesz rolnikiem z dolnośląskiego, to będziesz mógł kupić działkę choćby i w zachodniopomorskim.

Od maja zacznie obowiązywać że jest wstrzymana całkowicie sprzedaż ziemi z ANR, tylko same dzierżawy będą szły. Prywatne działki przez jeszcze 5 lat z goła bez zmian, jak do tej pory.

avens    12

620 brutto paszówka Agri Plus Grodków

A konsumpcje też tam skupują?

ursus1986    0

pszenica białko minimum 12% 625-630zł brutto z gospodarstwa. Zwykła paszówka max 615zł. Owies konsumpcyjny 580 brutto. okolice sokołowa podlaskiego

Edytowano przez ursus1986

magnum123    47

porażka pszenica konsumpcyjna 610-620 brutto paszowa 600-610 brutto w zależności od skupu a w 5 skupach się orientowałem

Wojteslaw    1

Wczoraj pytałem pszenica konsumpcyjna 580-600 netto paszowa 560 netto odbiór z domu  dolnyśląsk /opolskie

Albercik99    27

Niektorym sie w glowach poprzewracalo. Do czego to doszlo, ze trzeba podpisac kontrakt, żeby ktoś laskawie przyjal pszenice po 565. Za te smieszne pieniądze to nie na sensu produkować, albo pakować jakiekolwiek koszty w uprawę. Niektorzy na pszenicy jesienia zrobia kokosy, jesli okaze sie ze wspaniale topniejące juz teraz prognozy zbiorów będą z miesiąca na miesiąc coraz bardziej topnieć. Zapasy światowe szybko sie zmniejsza

ogrodnikm    7

i ja tu się pytam skąd robią się coraz większe zasiewy jeśli mamy zazielenie, zwiększająca się urbanizacje

ursus1986    0

Ursus1986 gdzie konkretnie w okolicy Sokołowa Podlaskiego tak skupują?

od mojego odbiorcy bo skupy to daja jeszcze mniej :/

magnum123    47

porażka pszenica konsumpcyjna 610-620 brutto paszowa 600-610 brutto w zależności od skupu a w 5 skupach się orientowałem

tak było jeszcze wczoraj,  dziś już solidarnie wszyscy opuścili na 590 brutto i do żniw ma tylko tanieć. Jutro jak nie bedzie padać to wywoże kij z tym wszystkim. Już umiera ta kraina tego nic już nie powstrzyma. Ciekawe czy w żniwa będzie po 50 czy jeszcze taniej ???

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.