Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    102

Mozna było ale człowiek nie przewidzi tego... Ja sprzedałem reszte w tej samej cenie co w zniwa była wiec tez nie bylo sensu trzymac. Dobrze ze duzo na nasienie sprzedałem to ta srednia jako tako wyszła...

Wiadomość z agroFakt.pl

daro189    11

W Lipsku oddałem resztę pszenicy po 590 brutto, 10 zł za przytulie potrącili. Ale jest duży ruch. Jakościowa przy 14,5 białka 620 brutto na przelew

andrzej1988    102

Lipsko niby posrednik a brutto wychodzi to co u kapki ktory ma swoj młyn. Czyli ogolnie kapka tez duzo nie płaci

Laver    4

Lokalny skup, pszenica paszowa 590 brutto spadek o 10 zł, w poniedziałek znowu obniżka ceny.

maly00    6

Na mokra kukurydzę macie jakieś kontrakty ? Ja mam propozycje po 420 netto nie wiem czy podpisać na część czy czekać na lepsza cenę...

patfilmax    7

JA tez mam podobną propozycje na kukurydze skup oddalony 15km 440netto, a skup miejscowy 1km od pola 420 netto i napewno coś podpisze

Wojteslaw    1

Mokra kukurydza kontrakt na nowe zbiory zeszły tydzień 480 netto loco Kluczbork

Edytowano przez Wojteslaw

situ14    2

Pszenżyto 10 ton po 540 zł/t brutto
Jęczmień jary 8 ton po 580 zł/t brutto

Szkoda gadać :'( 

thug    196

Mokra kukurydza kontrakt na nowe zbiory zeszły tydzień 480 netto loco Kluczbork

480 netto to bdb cena jak na ten czas i ceny aktualne

Edytowano przez thug

Witajcie indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 650pln

Pszenica 12,5 625pln

Pszenica 11,5 610pln

Rzepak 1630pln

Rzepak na nowe zbiory (sierpień) 1480pln

Bobik 750pln

Groch 820pln

Łubin 980pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Na jutro wygląda to tak że pszenica powinna iść w górę max 5pln, natomiast rzepak w dół ok. 5pln. 

Pozdrawiam

Egipt dokonał największego zakupu pszenicy w tym sezonie

W końcówce ubiegłego tygodnia, Egipt kupił na przetargu 300 tys. ton pszenicy w cenie średniej 177,06 usd/t (bez frachtu). Jest to największy zakup od początku tego sezonu, jednocześnie cena średnia spadła o 9,5 usd/t w porównaniu do poprzedniego przetargu (z 19.02.2016). Do przetargu przystąpiło niewielu, bo tylko sześciu oferentów, ale ceny ofertowe były najniższe od początku sezonu.

Szczegóły zakupów GASC – przetarg z 25.02.2016:

60.000 ton francuskiej pszenicy od Soufflet po 175,00 usd/t + 8,98 usd/t koszt frachtu (183,98 usd/t-razem);
60.000 ton pszenicy rumuńskiej od Ameropa po 179,65 usd/t + 4,33 usd/t koszt frachtu (183,98 usd/t-razem);
60.000 ton pszenicy rumuńskiej od Ameropa po 179,65 usd/t + 4.33 usd/t koszt frachtu (183,98 usd/t-razem);
60.000 ton ukraińskiej pszenicy od Louis Dreyfus po 179,00 usd/t + 8,70 usd/t koszt frachtu (187,7 usd/t-razem);
60.000 ton argentyńskiej pszenicy od BTG po 190,95 usd/t z kosztem frachtu;

warchest    44

ten rok 2016 to jest tragiczny rok ceny zboz smieszne . rzepaki powylatywaly oraz niektore pszenice tez powylatywaly . i co bedzie drozej na wiosne pszenica bo sporo pszenic w kraju wylecialo

magnum123    47

ten rok 2016 to jest tragiczny rok ceny zboz smieszne . rzepaki powylatywaly oraz niektore pszenice tez powylatywaly . i co bedzie drozej na wiosne pszenica bo sporo pszenic w kraju wylecialo

Nic nie bedzie drożej nie w tym roku i nie w tym kraju. Patrząc na to co się dzieje to cena pszenicy 500-550 w żniwa nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Co z tego że gdzieniegdzie trochę wymarzło   nawet jakby wszystko w Polsce wymarzło to i tak pewnie nie miało by to wpływu na cenę. w mojej okolicy  była długa ciepła jesien i praktycznie wsedzie jest pszenica posiana, kukurydza nie wypaliła i ludzie po kukurydzy zasiali pszenicę taze pola do wiosennego obsiania jest niewiele porównując do innych lat. W zniwa cenę rzepaku podejrzewam też dobrze zbiją w dól bo i tak 95% rolników bedzie musiała sprzedac z róznych powodów w tym również i ja.

buczek    8

będzie statek pod owies w porcie ale tylko 1000 ton jest do dostarczenia jeszcze (resztę chyba mają już kupioną):/

Nic nie bedzie drożej nie w tym roku i nie w tym kraju. Patrząc na to co się dzieje to cena pszenicy 500-550 w żniwa nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Co z tego że gdzieniegdzie trochę wymarzło   nawet jakby wszystko w Polsce wymarzło to i tak pewnie nie miało by to wpływu na cenę. w mojej okolicy  była długa ciepła jesien i praktycznie wsedzie jest pszenica posiana, kukurydza nie wypaliła i ludzie po kukurydzy zasiali pszenicę taze pola do wiosennego obsiania jest niewiele porównując do innych lat. W zniwa cenę rzepaku podejrzewam też dobrze zbiją w dól bo i tak 95% rolników bedzie musiała sprzedac z róznych powodów w tym również i ja.

Myślę że niestety możesz mieć rację. Produkcja z roku na rok wydajniejsza. Coraz mniej ludzi musi być zaangażowanych. Więc nie ma co oczekiwać super cen. Dla mnie cena 630-650 netto jest ok w normalnym roku. Szału nie ma ale daje uczciwie zarobić przy osiąganej wydajności. Rzepak jakby co roku był w cenia z tamtego roku to też nie ma co narzekać.

popo73    0

No dziś 1 marzec,niekťórzy sądowali źe pszenica będzie po 162 euro a tu totalna klapa.

henio2    101

A sprzedają w tej cenie? A odbiór z gospodarstwa czy trzeba dowieżć?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez lotnik993
      firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda
    • Przez GoodRamQ
      Witam mam kilka pytań, czy można mieszać
      Pierwsza mikstura
      Czy mogę połączyć Chwastox Trio[2l/ha] + Puma[1,2/ha]?
      Druga mikstura
      Mocznik+Siraczan Magnezu+Eko List+Kalprim [Dolistny potas]
      Trzecia mikstura
      Antywylegacz i na grzyba.?

Jak macie swoje jakieś proporcje to pisać chętnie się pod uczę ;D

• Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?