Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

marecki5056    1

Nie no kolego troszke drożej to wychodzi ja robie tak samo jak ty i nie ma problemów butelka jest na 50 ton to wychodzi prawie 2 zl tona

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    987

dokładnie pod owies to minimum 50m3 i to prawie na maksa nasypana. na typowa 42-45 wchodzi do 23t owsa jak sie troche po nim pochodzi podczas sypania ( udepcze ) :)

hah, aż tak? Deptać :D ? Trzeba mieć gęsty owies i po problemie. Z resztą za taki najlepiej płacą, najlepiej gęstość 0,49 - 0,50.

Każde zboże co sprzedaję mierzę gęstość i po załadunku na wadzę omyłka nie przekracza 500 kg pod warunkiem że kierowca poda dobre wymiary naczepy żeby wiedzieć na jaką wysokość ścian sypać.

Do beczki jak raz było sypane zabrakło 5 ton, ale to kierowca sam rządził, siedział na górze i mówił ile do której komory.

bialy2005    193

U mnie jak kiedys siałem owies to zazwyczaj był problem z gestościa :) Troszke za małym wiatrem moze kosze albo taka chudoba była :) Przy deptaniu naprawde jest duża rónica sam sie zdziwiłem bo myslałem ze kupujacy sobie jaja robi karzac deptac :) 

Byłem ostatnio w centrali nasiennej i powiedzili ze owies wraca do łask i juz brakuje  nasion :) To by oznaczało że za rok ceny nie bedzie, wiec jak nie siałem te ostatnie lata to i w tym nie mam zamiaru tylko dla siebie na paszy ze 2-3 ha :)

BENNY82    34

jest inna metoda na robale w zbożu jak coś to kontakt na pw pomoge.

miwigos    84

Koszt usługi przez firme to 4,5-5 zł, sołtys jak chcesz moge dać namiary

eheskey    2

w okolicach krasnika owies po 560 brutto niewiele tańszy od pszenicy paszowej :) z tego co się orientuję to pszenica paszowa 625 brutto.

traktor12    0

Witajcie a jak tam ceny pszenicy i jeczmieniea jarego okolice swietokrzyskiego,malopolskiego,podkarpackiego.

Edytowano przez traktor12

kumpel25    3

w Miechowie (małopolskie) pszenica paszowa 560zł netto a konsumpcja 590-595zł netto. Jęczmien to chyba nawet droższy niż paszówka.

jahooo    257

Ja wystawiłem ogłoszenie na kilka ton owsa po 470 i każdy kręci nosem. A pszenica jak tam dzisiaj stoi ? Pewnie wszyscy czekają na ruchy na giełdzie.

thug    196

jest inna metoda na robale w zbożu jak coś to kontakt na pw pomoge.

masz pełną skrzynkę kolego

FarmerB    9

Ja też miałem tylko kilka przypadków kiedy był robak.

Za to teraz środek leży w magazynku. Przed sprzedażą czy jest robak czy nie, tabletkuje i mam spokój że nie bedzie jakiś cudów w laboratorium. A o tej porze jeszcze bardziej sie przyglądają czy cos sie rusza. Kurs kosztował za to teraz gazuje sobie tonę po kosztach środka czyli ok 1zł/t.

http://olx.pl/oferta/quickphos-1kg-trucizna-na-krety-zabija-nornice-na-kreta-nowosc-CID628-IDcIhY9.html na kreta ;)

michal26    0

Kolego traktor 12 świętokrzyskie okolice Ostrowca pszenica 580 ,jęczmień 560 ceny brutto czyli nędza,ma ktoś może namiary na firmy które dobrze płacą i odbierają ze świętokrzyskiego?

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje firmy GoodGrains z Gdańska

Ceny netto loco gospodarstwo w promieniu ok. 100km od portów Gda/Gdy (w cenie zryczałtowany koszt transportu na poziomie 30pln/tona, czyli na porcie dajemy 30pln netto więcej)

Pszenica 14 655pln

Pszenica 12,5 625pln

Pszenica nowe zbiory 650pln  (wrzesień)

Ceny rzepaku dla województw (pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie) 1620pln netto loco gospodarstwo

Ceny rzepaku nowe zbiory (VIII-IX) 1480pln netto 

Wysokobiałkowe ceny netto loco gospodarstwo dla woj. (Pomorskie, Kujawsko - Pomorskie, Łódzkie, Dolnośląskie)

Bobik 740pln , Łubin 980pln

dla woj. na wschód od nich cena ok 30pln niższa na zachód 20pln wyższa.

Płatności standardowe 14 dni, jak się komuś spieszy możliwa przedpłata.

Jak coś proszę na priv.

Pozdrawiam

Pajej    52

Witajcie a jak tam ceny pszenicy i jeczmieniea jarego okolice swietokrzyskiego,malopolskiego,podkarpackiego.

ja sprzedam po 800 jara

w okolicy Krasnika paszowa po 580zł netto już a konsumpcja po 590 to koło Krasnegostawu pewnie podobnie... podobno Lubella 600zł płaci za konsumpcję ale nie opłaca mi się za 10zł wozić przyczepami i mazać

gdzie jest skup zboża w okolicach kraśnika który płaci 580netto za pszenicę.?

majes    4

"produkty kolekcjonerskie" :D

Ewentualnie zrobić papier. Co roku jest kurs. Dwa dni, 800zł chyba, nie pamiętam ile płaciłem.

Jak ten kurs sie nazywa?

soltys48    344

Koszt usługi przez firme to 4,5-5 zł, sołtys jak chcesz moge dać namiary

mam już tabsy......

Panowie z praktyki pryzma zboża jest na klepisku w stodole, w budynku obok za "dwoma" ścianami tj ok 37cm muru znajdują się zwierzęta tabsy mogą im zaszkodzić????

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez lotnik993
      firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda
    • Przez GoodRamQ
      Witam mam kilka pytań, czy można mieszać
      Pierwsza mikstura
      Czy mogę połączyć Chwastox Trio[2l/ha] + Puma[1,2/ha]?
      Druga mikstura
      Mocznik+Siraczan Magnezu+Eko List+Kalprim [Dolistny potas]
      Trzecia mikstura
      Antywylegacz i na grzyba.?

Jak macie swoje jakieś proporcje to pisać chętnie się pod uczę ;D

• Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?