Skocz do zawartości

Polecane posty

Zetor86    5

ceny z podwórka lubelskie. Ceny od handlarzy

pszenica paszowa 600zł + vat

konsumpcyjna 615-620zł + vat

owies 480-485zł +vat 

jeczmien 510zł + vat

pszenzyto 520-525zł + vat

kukurydza 625zł + vat

Wiadomość z agroFakt.pl

Witajcie

Kurs euro 4,48 pozwolił na stosunkowo niewielką przecenę płodów rolnych, gdyby złotówka utrzymywała się na ok 4,25 jak za PO:)) to byśmy mieli ceny ok. 40zł niższe w przypadku pszenicy a 80zł w przypadku rzepaku, tak więc obecnie oczekujemy wzrostów na giełdach, jednak ceny w Polsce uzależnione jak widać dalej będą od lokalnej naszej polityki. W najbliższym czasie nie spodziewałbym się znaczących podwyżek, wzrost o ok. 20pln miesięcznie jest realny ale jednak optymistyczny:((

Pozdrawiam

Lewy410    3

dzisiaj byłem na skupie po ile płacą za pszenicę tj konsumpcja 706 zł z watem paszowa 695 zł z watem

Pajej    50

Kapka Tarnogród

pszenica jakosciowa 600 - 630 netto ( spadek o 30 zł) to pewnie u Pękali tez spadek o 30 zł

to mnie zasmuciłeś...

krzysiek23    0

Kujawsko-pomorskie, okolice Torunia, dziś sprzedana pszenica po 680 + vat, lokalny pośrednik.

WITAJ KOMU SPRZEDAŁES ???

Sunf    9

ciekawia mnie dwa aspekty:

1. jak dalej bedzie sie ksztaltowac cena pszenicy

2. czy beda jakies obnizki cen srodkow nawozow

Piters182    18

Dzisiaj za rzepak w Bełżycach 1625 netto czyli niecałe 1740 na łape Czyli nie wiele taniej od Bodaczowa. 

magikw    6

dzis dzwonilem na kurnik jak narazie cena 620+ vat pszenica 630+vat kuku z tym ze koleka jak za komuny i zapiski dopiero na koniec marca i jeszcze kierownik mówil ze takiego zainteresowania sprzedaża jeszcze nie widział. Mam jeszcze nadzieje ze ten trend sie zmieni i cena podskoczy.

ciekawia mnie dwa aspekty:

1. jak dalej bedzie sie ksztaltowac cena pszenicy

2. czy beda jakies obnizki cen srodkow nawozow

1. Ceny będą spadać w najbliższym czasie. Jest kilka szans na zatrzymanie spadków, ale nie wiadomo kiedy pewne czynniki zadziałają.

2. Ja sprzedaje nawozy, to u mnie cena od grudnia nie wzrosła, ale z tego co słyszałem to pośrednicy windują już ceny o kilkadziesiąt złotych. Racjonalnie rzecz biorąc, cena polskich nawozów powinna spaść, ale pewnie sie tak nie stanie, bo będą się tłumaczyć różnymi kosztami pośrednimi.

http://www.rolnikszukaceny.pl/sprzedaz_nawozow.php

Ponawiając, szukam grochu i łubinu, ewentualnie fasoli. Najlepiej w ilościach cało samochodowych, bo wówczas mogę zapłacić więcej.

Ceny zależne od rejonu kraju. Centrum w zależności od surowca 750-800zł netto z odbiorem i płatnością do ręki. inne rejony muszę kalkulować na bieżąco.

właśnie to samo napisałem na forum farmera

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/krach-na-gieldach-mamy-powtorke-z,88,0,2002520.html

tu jest przyczyna  stanu na matifie

Nie do końca. Coś trzeba podać do informacji. I nie twierdzę, że te informacje są nieprawdziwe, ale nie tylko one decydują.

Poza tym warto zwrócić uwagę na spożycie mięsa na świecie, ono Wam wszystko powie :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.