Skocz do zawartości

Polecane posty

damianzbr    987

master ja nie wiem jak ten twój kolega liczy że mu się nie opłaci suszyć? Chyba że ta jego suszarnia jest jakoś bardzo nieekonomiczna.

TOREZ sprzątam jarą bo mi się kukurydza nie mieści i jeden wywiozłem do młyna w Dobre bo myślałem że paszowa, bo młyn Dobre za paszową daje 600 netto a za jakościową 616 netto chyba. Więc myślę sprzedam tam gdzie najdrożej paszowa, a się okazało że łapie parametry na jakościową i z tymi danym szukałem klienta na kolejne auto jarej. Wynegocjowałem już u kogoś innego 620 netto za parametry według młyna w Dobrem:

Wilg-13,7 %Białko- 13,8 %Gluten -26,5 %Gęstość -71 %

A mam jeszcze ozimą ale tej nie ruszam choć pewnie więcej jak 700 netto za nią nie dostanę w zimie i nie wiem ile by ta firma co daje mi 620 netto za jarą dała mi za takie parametry bo nawet nie pytałem:

gęstość 76,9

białko 13,9

gluten 28

oprócz młyna Dobre, to są ceny loco magazyn mój.

Kula07    139

Dowiedz się dokładnie czy napewno łapie się na konsumpcję. W Pomorskim też niby by się łapała ale by ucieli za gęstość bo powinna mieć 76% czyli masz potrącenia.

damianzbr    987

Do młyna Dobre zawiozłem jako paszową, a oni policzyli jako jakościowa. Teraz do tego co sprzedaję podałem mu przez tel. parametry i zacząłem od ceny 650 netto, spotkaliśmy się na 620 netto.

Na giełdach idzie do góry. Raport w poprzednim tygodniu dużo obciął dla europy. Zbiory kukurydzy mniejsze na całym świecie niż miesiąc temu przewidywano a w europie szczególnie. Francja o dziesiątki % obcięła szacunkowe zbiory.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    139

W takim razie na dzień dzisiejszy przy takich parametrach to jest dobra cena.

W pomorskim za 12,5 białka  i 76% gęstości proponują 630-640zł/netto

TOREZ    34

Damianzbr:

O i widzę, że u Ciebie również spuścili z progu gęstość.

W żniwa 4 autka jarej poszły do "młyny Szczepanki" gęstość super 78 ale wilgotność 19,5%. Cenę wyjściową mieli po 640 netto ich magazyn. Po długiej dyskusji zaproponowali 625 netto, z tym że za taką samą cenę ozimej im 4 auta dowiozłem z gęstością 72 i wilgotnością 15%.

Pajej    52

temu złodziejowi zawiozlem pierszy i ostatni raz kukurydze mokrą

cos wiecej napisz, bo pierwszy raz z negatywna opinia o nim sie spotykam. nie pomyliłes go ze skrupskim?

krzysiek23    0

Do młyna Dobre zawiozłem jako paszową, a oni policzyli jako jakościowa. Teraz do tego co sprzedaję podałem mu przez tel. parametry i zacząłem od ceny 650 netto, spotkaliśmy się na 620 netto.

Na giełdach idzie do góry. Raport w poprzednim tygodniu dużo obciął dla europy. Zbiory kukurydzy mniejsze na całym świecie niż miesiąc temu przewidywano a w europie szczególnie. Francja o dziesiątki % obcięła szacunkowe zbiory.

witam a kto proponuje ci 620 netto ???

JozB    22

Mi za pszenice o wilgotności 13, białko 14,2; gluten 32, gęstość 72 jeden gostek proponuje 540 netto, z tym że mogę u niego przechować i sprzedać pózniej. Drugi zaś 585 netto i sam odbiera. Sam nie wiem czy u tego pierwszego podskoczy do tych 585 nawet po podwyżkach, dlatego skłaniam się raczej ku sprzedaży, bo potrzebuje magazynów na kukurydze. Ropa może w listopadzie zdrożeć dlatego kusi mnie opcja przechowania, z tym że jeżeli ktoś chce zarobić, a ma kontrakt podpisany, to pózniej może się wymigać z podwyżką jak ma towar na magazynie. Normalnie same dylematy przy tych niskich cenach :)

maniek20    71

a jaka u was cena suchej kukurydzy bo u nas marne 580 zł netto

580 i mówisz marne jak by ci dali 480 to byś mowił marne

cos wiecej napisz, bo pierwszy raz z negatywna opinia o nim sie spotykam. nie pomyliłes go ze skrupskim?

ja  już slyszałem i sie teraz przekonałem kradnie gad na wilgotności jak sie tylko da

master20002    157

bo kolega gupi jak dobrze pomyśli to zarobi na suszeniu sporo  tylko trzeba wiedzieć na czym i mieć prawie za darmo paliwo do suszenia

temu złodziejowi zawiozlem pierszy i ostatni raz kukurydze mokrą

To co tam się wydarzyło? Na czym poleciał w h..a?

pabloooo    13

dziś klepnięte auto pszenicy po 620 zł netto. białko 13,6 , gęstość 79 , opadanie 250 , tylko wilgotność 15,3 %

Szarlej    68

Przez ostatni miesiąc próbowałem sprzedać pszenicę konsumpcyjną za 600 zł/t netto i zero odzewu. A w ciągu ostatnich 3 dni miałem 4 telefony. Łódzkie.

jahooo    258

Ja za taką cenę brutto bym oddał swoją paszówkę, tylko u mnie nikt tyle nie płaci.

warchest    44

dziwi mnie fakt ze ceny zboza takie niskie mimo iz zboze w tym roku sie nie urodzilo i nie plonowalo a tu z ukrainy i innych krajow jeszcze ciagna a rolnicy nie strajkuja zapewne w innym kraju juz by dawno strajkowano

ansu    73

Ogólnie plan jest taki ograniczyć liczbę ludności w Polsce  wypchną ludzi ze wsi do miast przejąć kontrolę nad żywnością, wodą  Media przemysł handel finanse już niepolskie

Edytowano przez ansu

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez lotnik993
      firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda
    • Przez GoodRamQ
      Witam mam kilka pytań, czy można mieszać
      Pierwsza mikstura
      Czy mogę połączyć Chwastox Trio[2l/ha] + Puma[1,2/ha]?
      Druga mikstura
      Mocznik+Siraczan Magnezu+Eko List+Kalprim [Dolistny potas]
      Trzecia mikstura
      Antywylegacz i na grzyba.?

Jak macie swoje jakieś proporcje to pisać chętnie się pod uczę ;D

• Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?