Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

No właśnie jak jechałem ze soją to za łódkę zapłaciłem 700 zł do tego ładowarka 100 zł i 25/800 masz 32zł od t i wychodzi jeden piernik...

 

ja do Kapki mam ok 40km i sam wożę ciagnikiem, ale na przyczeby biore 23-25t


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dzwonił do mnie przed świętami i podawał się ze jest z tej firmy dawał mi po 640 netto a w naszej okolicy po 600 ciężko sprzedać. Chciałem po 620 za gotówkę ale on nie chciał się zgodzić i pszenica sprzedaje innej firmie.

Na jutro jestem umówiony na odbiór a cena w górę;(

 

gdzie cena w gore ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Dzwonił do mnie przed świętami i podawał się ze jest z tej firmy dawał mi po 640 netto a w naszej okolicy po 600 ciężko sprzedać. Chciałem po 620 za gotówkę ale on nie chciał się zgodzić i pszenica sprzedaje innej firmie.

Na jutro jestem umówiony na odbiór a cena w górę;(

 

 

A no właśnie. Mi dawał 670 brutto za paszówkę i 640 za jęczmień. O gotówce lub szybkim przelewie nie było mowy. 

Ja umówiłem po 590 netto pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ceny na giełdzie zawsze były w korelacji z ropą. Ropa w gorę - surowce w górę (generalnie). Teraz ropa była tania, wiec i zboże tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Do wiosny nie wyjadę więc nie będę tu zaglądać co by mi żyłka nie pękła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

:D U mnie napadało sniegu i zawiało, roboty w polu do 6 króli nie będzie :D

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

183 eurasów kukurydzka na matifie. I jak tam siejący panikę na forum potanieje czy podrożeje zboże? Teraz trzeba poczekać aż handlarze się

obudzą za jakieś 2 tygodnie i wtedy będzie można pogadać o przyzwoitych cenach a nie 520 netto i to z łaską.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupiona paszówka 580 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Czy ktoś zna ta firmę: Eco-truck Sp.zo.o Dlugołęka ul Wroclawska 33d 55-095 Mirkow, bo chcą kupić pszenicę ode mnie i to po niezlej cenie. Tylko mnie zastanawia czy to nie jakiś przekręt, bo dają po 690 brutto /jestem ryczałtowcem/ i tylko przelew wchodzi u nich w grę.
Widzę że temat był już wcześniej więc przyłączam się do tematu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

183 eurasów kukurydzka na matifie. I jak tam siejący panikę na forum potanieje czy podrożeje zboże? Teraz trzeba poczekać aż handlarze się

obudzą za jakieś 2 tygodnie i wtedy będzie można pogadać o przyzwoitych cenach a nie 520 netto i to z łaską.

 

kolego zapewne kończy się obrót danym kontraktem i stąd takie nagłe wybicie w górę , na następne miesiące cena 170 EUR więc też nie ma tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś zna ta firmę: Eco-truck Sp.zo.o Dlugołęka ul Wroclawska 33d 55-095 Mirkow, bo chcą kupić pszenicę ode mnie i to po niezlej cenie. Tylko mnie zastanawia czy to nie jakiś przekręt, bo dają po 690 brutto /jestem ryczałtowcem/ i tylko przelew wchodzi u nich w grę.

Widzę że temat był już wcześniej więc przyłączam się do tematu.....

 

Nic nie szkodzi że jesteś ryczałtowcem przyjeżdżają z gotówką i wpłacają Ci na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

to co znaczy ze ostro w gore zboze ?

Ja bym obstawiał zniżki ,ewentualnie stan obecny ,jak EURO stanieje ,to napewno w dół ,bo dają teraz 700 zł  ze wzglęu że porty trzymią cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

pszenica mazowieckie   

                       zimowa     jara

 

     wilgotność 16,8        15,9

            białko 14,3         14,2

           gluten 29,8         30 

           gęstość 72          71

      opadanie 250           255

cena zaproponowana przez pośrednika 630 netto co powiecie? drgnie jeszcze cena? boję się trzymać ze względu na wilgotność  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Kolego dmuchaj to jak masz w silosie ..... albo sprzedawaj przy takiej wilgotnosci to ja bym dawno sprzedal . Opad slaby reszta okej dobra cena za takie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pszenica mazowieckie   

                       zimowa     jara

 

     wilgotność 16,8        15,9

            białko 14,3         14,2

           gluten 29,8         30 

           gęstość 72          71

      opadanie 250           255

cena zaproponowana przez pośrednika 630 netto co powiecie? drgnie jeszcze cena? boję się trzymać ze względu na wilgotność  :(

 

ja to bym przepołowił  czyli polowe sprzedal  a najlepiej zimowa sprzedaj bo mokrzejsza ale zimowke faktycznie mokra masz gdzie ja trzymałeś ? nic sie z nia nie stało bo powinno sie przechowywac do 14 procent u mnie 15 procent troche bylo ale reszta ok po 13 miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

opadanie to akurat w normie bardziej czepiał się gęstości, leży w magazynie płaskim była raz przemieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj27    0

Do mnie dziś też dzwonili z firmy eko-truck i oferowali mi 1950 zł +vat za rzepak cen niczego sobie, na rr 7 dni przelew na vatowską 14 dni dają termin ale to chyba jakieś przekręty jutro mam dać odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Cena u lokalnego pośrednika 600zł brutto za pszenice paszową (cena utrzymuje się na tym poziomie od kilku tygodni), cena WS Trade 625zł brutto. Odbiór z podwórka. Pogranicze mazowieckiego ze świętokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A dlaczego € miałoby potaniec, czyżby Polska gospodarka nabrała rozpędu a ja nic o tym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj